جمعه ٢٨ مهر ١٣٩٦
به وب سایت فرمانداری دره شهر خوش آمدید.
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
آخرین اخبار
نشست شورای معتمدین اجتماعی شهرستان دره شهر با حضور نماینده حوزه جنوبی استان،فرماندار، معاون عمليات نيروي انتظامی استان، معتمدین، بزرگان،متنفذین،ریش سفیدان،مسئولين و دهیاران شهرستان برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر در نشست شوراي معتمدين اجتماعي: -حسب آيه شريفه " وامرهم شورا بينهم" شور و مشورت همواره مورد تاييد خداي عزوجل،رسول اكرم(ص) و ائمه معصومين(عليهم السلام) بوده كه بحمد لله اين مسئله ريشه اي به بلنداي تاريخ در فرهنگ و آداب و رسوم اين مرز و بوم نيز دارد. -يكي از مهمترين اركان شور و مشورت هميشه افراد مصلح،متنفذ،ريش سفيد و دلسوزان عامه مردم بوده اند. اين بزرگان از گذشته هاي دور منشاء خير و رحمت در جامعه به ويژه جامعه سنتي و عشيره اي ما بوده اند. -امروز اگر از شما بزرگواران دعوت بعمل آمده است تا بعنوان متنفذ و ذي نفوذ در اين جمع حضور يابيد حاكي از وجود اين پتانسيل ارزشمند و اين سرمايه بي بديل در جامعه ماست. -ساختار عشيره اي و طايفه اي جامعه ما هم داراي محاسن بيشماري است و هم متاسفانه از برخي معايب برخوردار است. بعنوان نمونه تعصبات طايفه اي نسبت به افراد هم خون درون طايفه همچون شمشير دو لبه است كه مي تواند منجر به ايجاد نوعي همبستگي و اتحاد و همدلي گردد و هم مي تواند با ايجاد عصبيت افسار گسيخته عدالت و انصاف اين افراد را تحت تاثير قرار دهد و آنان را به نوعي حمايت كوركورانه و بدون در نظر گرفتن انصاف و عدالت بكشاند. -حضور افراد مصلح كه وجدان و انصاف خود را فداي تعصبات سختگيرانه نمي كنند مي تواند گره گشا باشد. -متاسفانه در سالهاي اخير شاهد رشد عصبيت در شهرستان بوده ايم كه نتيجه آن جانبداريهاي غير عادلانه افراد هم طايفه از يكديگر بوده است و شهرستان ما كه به فرهنگ،ادب، شعر و هنر بوده است درگير اختلافاتي بر سر مسائل كم ارزش شده است كه هزينه هاي سنگيني براي شهرستان به دنبال داشته است. -گاه مسئله اي منجر به شكل گيري نزاع هاي دسته جمعي و حتي كشتار شده است و اگر ريشه يابي نمائيم به مسايل بسيار كم ارزش اوليه موثر در شكل گيري آن مي رسيم. -بايد اذعان نمود كه اين مجلس و شورا به راحتي مي توان اينگونه مسائل را در شهرستان دمديريت نمايد به گونه اي كه مي تواند منشاء خير، صلح و دوستي براي همه ما و همه طوايف گردد كه همچون گذشته با احترام متقابل و انصاف در كنار همديگر زندگي نمائيم. -ما مسئولان شهرستان كه خود را فرزندان اين شهرستان نيز هستيم و با زير و بم ساختار فرهنگي آن نيز آشنايي داريم دست ياري به سمت شما درزا مي كنيم و شما چونان ياور منصف و گره گشا با آغوش باز در حل مسايل و مشكلات شهرستان مي پذيريم. -چنانچه به دلايلي افراد ذي نفوذ و معتمدي در شهرستان هستند و به اين جلسه دعوت نشده اند با آغوش باز از وجود اين عزيزان استقبال خواهيم كرد. در اين نشست " صادق دريكوند" بعنوان دبير شوراي معتمدين اجتماعي شهرستان معرفي گرديد.
 ١٣:٠٩ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاهها و ناوبری ایران و نماينده حوزه جنوبي استان از محل پروژه پيشنهادي فرودگاه دره شهر
به منظور ارزيابي و بازديد از نقاط پيشنهادي جهت اجراي پروژه فرودگاه در حوزه جنوبي استان مهندس سعید اکبری معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاهها و ناوبری ایران و مهندس شادمهر كاظم زاده نماينده شهرستانهاي دهلران،آبدانان،دره شهر و بدره در مجلس شوراي اسلامي از محل پيشنهادي احداث فرودگاه دره شهر بازديد كردند.
 ١٣:٠٧ - دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مانور واکنش در شرایط اضطراری( تروریستی،زیست محیطی) تاسیسات انبار نفت شهید داریوش رضایی نژاد دره شهر برگزار شد.
با حضور شفيع زاده فرماندار دره شهر ،سردار ياري فرمانده انتظامي استان،گروه ستاد بحران، واحدهاي HSE و ايمني شركت نفت شهرهاي كرمانشاه،سنندج،خرم آباد، خوزستان، ايلام، جمعيت هلال احمر شهرستان و جمعي از مسئولين مانور واکنش در شرایط اضطراری( تروریستی،زیست محیطی) در محل تاسیسات انبار نفت شهید داریوش رضایی نژاد دره شهر برگزار شد.
اين مانور شامل: مرحله صفر: برگزاري جلسه توجيهي و ارائه سناريو مانور مرحله اول مانور: حريق ناشي از نشت فرآورده از خط لوله كه تيم اطفاي حريق واقعي وارد عمل شده و پس از پايان اطفا حريق، تيمهاي پاكسازي محيطي اقدام به جمع آوري خاك هاي آلوده و دپو در مكان مشخص كردند. مرحله دوم مانور: حريق يكي از مخزن هاي انبار بوسيله عمليات تروريستي كه عمليات اطفاي حريق توسط تيم هاي فومينگ و كولينگ اجرايي گرديد. مرحله سوم مانور: حريق يكدستگاه نفتكش در زير سكوي بارگيري به علت سرريز فرآورده و سرايت به اگزوز داغ نفتكش و حادث شدن حريق كه در اين بين تعدادي مصدوم و عمليات نجات مصدومين و عمليات فومينگ و كولينگ اجرايي گرديد. مرحله چهارم: حضور در سالن جلسات و اجراي برنامه تجزيه و تحليل مانور
 ١٣:٥٨ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد فرماندار از ادارات و نهادهاي شهرستان
شفيع زاده فرماندار دره شهر در راستاي رسيدگي به امور ،نحوه تكريم ارباب رجوع و مسائل و مشكلات مردم در نهادها و دستگاه هاي دولتي از ادارات بهزيستي،امور آب،صنعت، معدن و تجارت،بنياد مسكن،محيط زيست،ورزش و جوانان و مركز آموزشي فني و حرفه اي شهرستان به صورت سر زده بازديد کرد.
 ١٦:٣١ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست هماهنگي مراسم زنگ عاطفه ها برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين نشست با قدرداني از اقدامات كميته امداد امام خميني (ره) در راستاي حمايت از اقشار نيازمند و تحت پوشش خواستار فرهنگ سازي در زمينه گسترش فرهنگ انفاق و نوع دوستي شد. فرماندار با تاکید بر تجلی نوع دوستی و نهادینه کردن این حرکت اجتماعی ابراز داشت: نیکوکاری و انفاق علاوه بر رضایت الهی موجب مهرورزی، نشاط، امید و همدلی در جامعه می‌شود. نظر پور مسئول كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان با بيان اينكه در 6 ماهه اول سال جاري مبلغ 3150 ميليون ريال از طريق حاميان جذب و در بين خانواده هاي نيازمند و تحت پوشش كميته امداد امام(ره) شهرستان توزيع شده است خواستار همكاري كليه دستگاههاي اجرايي در راستاي توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری در سطح شهرستان شد. در اين نشست از فرماندار و معاون فرمانداري بعنوان حاميان برتر طرح هاي اكرام،ايتام و محسنين در راستاي توجه و حمايت آنان تقدير شد. مراسم زنگ عاطفه ها ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 96/7/19 در مدرسه دخترانه متوسطه اول فدك(جنب اداره پست،خيابان ساحلي) برگزار مي گردد.
 ١٤:٣٦ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت فرماندار شهرستان دره شهر به مناسبت شهادت سروان " حميد زيني وند"
علي اكبر شفيع زاده فرماندار دره شهر در پيامي شهادت سروان" حميد زيني وند" رییس کلانتری مرکزی دره شهر را تسليت گفت:
"بسم رب الشهدا و الصدیقین" “وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ” بی شک امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی، مدیون جانفشانی ،تلاش‌ها و رشادتهای مستمر عناصر شهادت طلب سازمان ها و نهادهای امنیتی، انتظامی، اطلاعاتی و نظامی است و پرسنل جان برکف نیروی انتظامی که در پیشانی تامین امنیت داخلی همواره حضور دارند و تاکنون از تمام توان خود برای امنیت و آسایش مردم بهره برده و در این راه همواره جان شیرین خود را سپر امنیت این مرز بوم قرار داده اند. اینجانب شهادت سروان " حميد زيني وند" فرمانده شجاع ومدافع امنیت جامعه که در راستای تامین نظم و امنیت عمومی جان عزیز خود را نثار نمود به پیشگاه حضرت ولی‌عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بازماندگان مکرم، فرماندهی و پرسنل فداکار نیروی انتظامی و مردم شهید پرور شهرستان دره شهر تسلیت عرض نموده و از خداوند منان مسئلت دارم روح بلند این عزیز را در بالاترین مراتب بارگاه قدسی خویش، همجوار با سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) محشور نمايد. علي اكبر شفيع زاده فرماندار دره شهر
 ٢٠:٣٤ - يکشنبه ٩ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم روز عاشورا در میان حزن و اندوه سوگواران در شهرستان دره شهر برگزار شد
همزمان با عاشورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام دوستداران حسینی در شهرستان دره شهر نیز با حضور در مراسم عاشورای حسینی(ع) در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.
همزمان با عاشورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام دوستداران حسینی در شهرستان دره شهر نیز با حضور در مراسم عاشورای حسینی(ع) در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند. از اولین ساعات روز عاشورا اجتماع خیل عظیم عزاداران سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام در دسته های عزاداری با به راه انداختن دسته های زنجیرزنی و سینه زنی در حالی که بیرق های سیاه در عزای سالار شهیدان در دست داشتند به راه افتاده و با نوحه خوانی و سینه زنان در عاشورای حسینی به سوگ نشستند. در شهر دره شهر نيز دسته های عزاداری با حرکت از مناطق مختلف شهر در خیابان جانبازان غربي تجمع کرده و در غم شهادت مولای خود به عزاداري پرداختند. مردم عزادار شهرستان پس از شنیده شدن اذان به یاد آخرین نماز حسین ابن علی(ع) در کربلا نماز جماعت را به امامت حجت الاسلام و المسلمين قنبربيگي امام جمعه دره شهر اقامه كردند.
 ١٨:٣٠ - يکشنبه ٩ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم تاسوعاي حسینی در مسجد جامع دره شهر برگزار شد
با حضور شیفتگان و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ياران باوفايش مراسم تاسوعاي حسینی در مسجد جامع دره شهر برگزار و مردم شهرستان با سوگواری و عزاداری عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت نشان دادند.
 ١٥:٢٦ - شنبه ٨ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گراميداشت هفته دفاع مقدس
غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهیدان
در آخرين روز از گراميداشت دفاع مقدس، شفيع زاده فرماندار دره شهر و جمعي از مسئولین شهرستان با حضور در گلزار شهداي دره شهر با قرائت فاتحه، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهیدان و قرائت زیارت عاشورا، با آرمان های امام راحل (ره) و نظام مقدس جمهوري انقلاب اسلامی ايران تجدید میثاق کردند.
 ١١:٢٣ - پنج شنبه ٦ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گراميداشت هفته دفاع مقدس
يادواره شهيد مدافع حرم، آبروي محله "حشمت سهرابي"
باهدف قدردانی از خانواده‌های شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، يادواره شهيد مدافع حرم، آبروي محله "حشمت سهرابي" در هفته گراميداشت دفاع مقدس با حضور مسئولين در روستاي ارمو برگزار شد.
 ١٩:١١ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نرخ ارز
نرخ ارز    ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
usd دلار آمريکا ۳۴,۲۹۹ up
gbp پوند انگليس ۴۵,۳۲۵ up
chf فرانک سويس ۳۴,۹۸۶ down
sek کرون سوئد ۴,۲۱۴ up
nok کرون نروژ ۴,۳۱۳ down
dkk کرون دانمارک ۵,۴۳۸ up
inr روپيه هند ۵۲۸ eq
aed درهم امارات ۹,۳۳۹ up
kwd دينار کويت ۱۱۳,۴۳۴ up
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۳۲,۵۵۹ up
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۰,۳۶۷ down
hkd دلار هنگ کنگ ۴,۳۹۷ up
omr ريال عمان ۸۹,۱۴۲ up
cad دلار کانادا ۲۷,۵۰۹ up
zar راند ۲,۵۲۸ down
try لير ترکيه ۹,۳۳۳ down
rub روبل روسيه ۵۹۸ down
qar ريال قطر ۹,۳۱۷ down
iqd100 يکصد دينار عراق ۲,۹۴۵ up
syp لير سوريه ۶۷ eq
aud دلار استراليا ۲۶,۹۳۱ up
sar ريال سعودی ۹,۱۴۶ up
bhd دينار بحرين ۹۰,۹۲۶ up
sgd دلار سنگاپور ۲۵,۲۴۲ down
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۲۳۲ eq
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۲,۹۴۴ down
amd100 يکصد درام ارمنستان ۷,۱۲۴ up
lyd دينار ليبی ۲۵,۱۹۶ up
cny یوان چين ۵,۱۷۲ down
thb100 يکصد بات تايلند ۱۰۳,۴۳۲ down
myr رينگيت مالزی ۸,۱۱۶ up
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۰,۲۷۳ down
eur یورو ۴۰,۴۸۰ up
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۱۰,۲۷۸ down
afn افغانی افغانستان ۵۰۴ up
byn روبل جديد بلاروس ۱۷,۵۰۰ up
azn منات آذربايجان ۲۰,۱۹۳ down
tjs سومونی تاجيکستان ۳,۸۹۸ up
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۳,۴۳۴ up
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4586
 بازدید امروز : 17
 کل بازدید : 707408
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 6/0625
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down