جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦
به وب سایت فرمانداری دره شهر خوش آمدید.
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
آخرین اخبار
بازدید فرماندار دره شهر از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سیمره
شفيع زاده فرماندار دره شهر، فيلي مدير جهاد كشاورزي شهرستان و جمعي از كشاورزان از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سيمره(چمكلان) بازدید کردند.
شفيع زاده فرماندار دره شهر، فيلي مدير جهاد كشاورزي شهرستان و جمعي از كشاورزان از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سيمره(چمكلان) بازدید کردند. اين بازديد در راستاي برنامه ريزي جهت اجراي فاز دوم شبكه داخل مزارع " هوره كول" بخش مركزي به مساحت 250 هكتار از اراضي كشاورزي شوهان و غلام آباد چمكلان جهت اجراي سيستم آبياري تحت فشار با اعتباري بالغ بر 120 ميليون ريال در هر هکتار صورت گرفت كه كار طراحي و مطالعه اين شبكه در دست اقدام است.
 ١١:١٦ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان برگزار شد
جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان روز دوشنبه بيست و ششم تيرماه به رياست فرماندار و حضور اعضاء در محل فرمانداري دره شهر برگزار گرديد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به اهمیت نماز اظهار داشت : نماز یکی از فریضه‌های مهم و اصلی اسلام است كه در مكتب انسان ساز اسلام از جايگاه ويژه اى برخوردار بوده و هيچ عملى از اعمال دينى و افعال عبادى با آن قابل مقايسه نمی باشد فرماندار دره شهر تصريح كرد: برجسته ترین اثر نماز، رسیدن به آرامش روحی و روانی است زیرا نماز موجب زنده شدن یاد خدا در دل ها مي شود. مقام عالي دولت در شهرستان با تاكيد بر اينكه ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی در اول وقت انسان را از بسیاری از ناهنجارها و منکرات نجات می دهد گفت: دولت تدبیر و امید بر ترویج فرهنگ نماز به ویژه در بین جوانان تاکید دارد و باید همه مسوولان فرهنگی تلاش کنند که نسل آینده با فرهنگ زیبای اسلام ناب محمدی (ص) تربیت شود. وي در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ نماز اظهار داشت ستاد اقامه نماز باید در عرصه اقدامات فرهنگی جدی عمل نمايد. شفيع زاده خواستار برنامه ريزي جهت حضور پرشور نمازگزاران در سطح مساجد شهرستان،معرفي يك نفر از كاركنان ادارات بعنوان رابط نماز دستگاه،برگزاري كارگاههاي آموزشي در سطح شهرستان در زمينه ترويج فرهنگ نماز،اقامه نماز جماعت سر وقت از سوي كليه ادارات و نهادهاي شهرستان،عدم تداخل برنامه ها،مراسمات و جلسات با وقت اذان شرعي و ... از سوي اعضاي ستاد اقامه نماز شهرستان شدند. ياري دبير ستاد اقامه نماز شهرستان با ارائه گزارشي از وضعيت ستاد اقامه نماز شهرستان در سال گذشته به ارائه برنامه هاي پيش رو اين ستاد در سال جاري نظير اجراي طرح سلامت معنوي جهت آموزش احكام نماز به بيماران،دوره توانمند سازي نماز ويژه نوجوانان،گفتمان خانواده مطهر ويژه خانواده هاي تحت حمايت نهادها،نشست دانش آموزي با موضوع نماز،طرح سفيران صبح،طرح ياوران نماز ويژه مربيان مدارس جهت اقامه نماز،دوره آموزش ائمه جماعت مدارس و اقامه نماز وحدت در شهرستان پرداختند. كليه ادارات و نهادههاي شهرستان يك نفر را بعنوان رابطين دستگاه به ستاد اقامه نماز شهرستان معرفي نمايند. برگزاري نشست هاي دانش آموزي و خانواده با همكاري ستاد اقامه نماز شهرستان و مديريت محترم اداره آموزش و پرورش و ادارات بهزيستي و كميته امداد امام (ره)، تهيه وسايل صوتي نماز خانه پارك سراب و پخش اذان بصورت زنده در اين مجموعه تفريحي توسط شهرداري دره شهر، توسعه و ترويج فرهنگ نماز در شهرستان با همكاري ستاد اقامه نماز و كليه ادارات و نهادهاي شهرستان،ارزيابي عملكرد نماز دستگاههاي شهرستان و معرفي 3 دستگاه برتر در زمينه اقامه نماز از ديگر موارد مورد بحث در اين جلسه بود
 ٠٨:١٤ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست جمعي از معتمدين روستاهاي دشت چمران با فرماندار دره شهر
به منظور بررسي وضعيت افت فشار آب شرب روستاهاي بن باباجان و مهتابي(دشت چمران) بخش مركزي شهرستان، نشستي با حضور جمعي از بزرگان و معتمدين روستاهاي مذكور با شفيع زاده فرماندار و شاديوند معاون فرمانداري برگزار گرديد
به منظور بررسي وضعيت افت فشار آب شرب روستاهاي بن باباجان و مهتابي(دشت چمران) بخش مركزي شهرستان، نشستي با حضور جمعي از بزرگان و معتمدين روستاهاي مذكور با شفيع زاده فرماندار و شاديوند معاون فرمانداري برگزار گرديد در اين ديدار روستائیان به بیان مشکلات و ارایه دیدگاه‌های خود در حوزه‌های مختلف بخصوص وضعيت افت فشار آب شرب روستايي در فصل كم آبي تابستان پرداختند . شفيع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها گفت: تقويت و توسعه زیرساخت‌های روستایی شهرستان از اولويتهاي ما مي باشد. فرماندار با تاكيد بر رفع مشكل فصلي كم آبي روستاهاي دشت چمران گفت با برنامه ريزي كوتاه مدت با همكاري آبفار شهرستان مشكل افت فشار آب شرب اين روستاها در اسرع وقت برطرف شده و در برنامه ريزي بلند مدت نيز از محل اعتبارات تملك دارائيهاي سال 96 شهرستان نيز اعتبار مناسبي جهت بهبود زيرساختهاي آبرساني به اين روستاها در نظر گرفته شده كه انشاالله اين مشكل نيز بطور كلي مرتفع خواهد شد.
 ٠٩:٢١ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر
مدیرکل کتابخانه های استان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر
جليليان مدیرکل کتابخانه های استان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمينه توسعه فرهنگي شهرستان دره شهرگفت: در سال گذشته 10 كتابخانه در سطح استان احداث كه كتابخانه روستايي عباس آباد بخش مركزي دره شهر نيز از جمله اين پروژه هاي عمراني در سطح شهرستان بود. مدیرکل کتابخانه های استان با قدرداني از دكتر محمدي خير شهرستان بابت مساعدت مالي جهت شروع عمليات احداث كتابخانه شماره 2 دره شهر( كتابخانه دكتر محمدي) گفت: بعد از يك وقفه امسال از محل اعتبارت تملك دارائيهاي شهرستان بودجه مناسب جهت تكميل ساختمان اين پروژه پيش بيني شده كه در مرحله مناقصه مي باشد. جليليان كتابخانه ها را مهمترين پايگاههاي فرهنگي عنوان كردند كه علاوه بر رسالت خود در زمينه امانت كتاب و نگهداري و حفظ منابع، فعاليتهاي فرهنگي مانند برگزاري كلاسهاي قرآني،كارگاههاي آموزشي پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي،نشست هاي تخصصي نقد و بررسي كتاب نيز برگزار مي نمايند. وي با مثبت ارزيابي كردند اقدامات دولت تدبير و اميد در راستاي ترويج فرهنگ مطالعه و توسعه فرهنگي برگزاري جشنواره رضوي در سطح استان با شركت 6300 نفر كه يك دهم جمعيت كل استان مي باشد گفت: در زمينه كتابهاي علوم اجتماعي،ادبيات كودك،رمان و فني و حرفه اي نياز بيشتري احساس مي شود. مدیرکل کتابخانه های استان از بهسازي فضاهاي فيزيكي كتابخانه هاي شهرستان،به روز رساني امكانات و تجهيزات مورد نياز آنان و تعمير و تجهيز اين فضاهاي فرهنگي در سالجاري خبر داد.
 ١٣:٢١ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر برگزار شد
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر به رياست شاديوند معاون فرمانداري و با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و اعضاء در محل فرمانداري دره شهر برگزار شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر به رياست شاديوند معاون فرمانداري و با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و اعضاء در محل فرمانداري دره شهر برگزار شد. شاديوند معاون فرمانداري دره شهر با تاكيد بر تلاش متولیان فرهنگی برای تامین نیازهای مطالعاتی اقشار مختلف، برنامه ريزي جهت گسترش فرهنگ كتابخواني در بين اقشار نوجوان و جوان جامعه را موجب انس با کتاب در بزرگسالی عنوان كردند. معاون فرمانداري دره شهر با اشاره بر اینکه هیچ چیز جای کتاب را نخواهد گرفت، افزود: باید احساس نیاز به مطالعه کتاب را در مردم به وجود بیاوریم. وی با اشاره به این که یکی از دلایل روی آوردن به مطالعه کتاب، کسب آگاهی است و پيشرفت تكنتولوژي ابزارهای اطلاع رسانی بسیاری در کنار کتاب در اختیار مردم قرار داده است گفت: با تمام این امکانات و با توجه به محاسن کتاب هیچ چیز جایگاه مطالعه کتاب را پر نمی کند و باید با استفاده از ابزارهاي اطلاع رسانی مطالعه کتاب را ترویج کرد. شاديوند استفاده از ظرفيت فضاهاي مجازي براي نهادينه كردن فرهنگ مطالعه در راستاي توسعه فرهنگي را مهم عنوان كردند.
 ١٣:١٧ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد
با حضور معاون فرماندار و مسئولین ادارت مرتبط جلسه پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در محل فرمانداری دره شهر برگزار شد.
شاديوند معاون فرمانداري دره شهر با بيان اينكه تاکنون هیچگونه نشانه ای از این بیماری در استان و شهرستان دره شهر ديده نشده است گفت: این جلسه برای پیشگیری و آمادگی دستگاه های مرتبط شهرستان در صورت بروز این بیماری می باشد. وي افزود: همکاری و هماهنگی بیشتر ادارات با یکدیگر و همچنین فرهنگ سازی در بین مردم برای پیشگیری از این بیماری بسیار مؤثر خواهد بود. معاون فرمانداري دره شهر خواستار آمادگی دستگاههای عضو جلسه در همکاری با دامپزشکی در خصوص پیشگیری و مقابله با این بیماری در شهرستان شد. مقصودي مسئول دامپزشكي شهرستان گفت در سال 1395 در 26 استان كشور آلودگي اين بيماري مشاهده و در سال 1396 تاكنون در 9 استان كشور علائم آن مشاهده شده كه استان ايلام جزء اين استانها نمي باشد . وي با تاكيد بر برنامه ريزي جهت پيشگيري از بيماري فوق حاد پرندگان بر مراقبت و جلوگيري،پاكسازي و ريشه كني همچنين تشخيص به موقع و سريع آن تاكيد كردند و آموزش و اطلاع رساني صحيح در اين زمينه مهم دانستند. مسئول دامپزشكي شهرستان اقداماتي نظير مراقبت فعال و نيمه فعال،برقراري قرنطينه هاي لازم،تجهيز اكيپ عملياتي،برگزاري كلاسهاي آموزشي،چاپ و توزيع برشور از اقداماتي اين اداره در زمينه پيشگيري از آنفولانزاي فوق حاد پرندگان در سطح شهرستان برشمردند. دكتر بالاوندي مدير شبكه بهداشت شهرستان با اشاره به مقاومت بسيار بالاي اين ويروس و تحمل آن بر طبخ گوشت بالاي 50 درجه تاكيد و از آمادگي شبكه بهداشت شهرستان در زمينه نظارت در مراحل تهيه و توزيع گوشت پرندگان و آگاهي بخشي عدم انتقال به انسان و مراقبتهاي درماني خبر دادند. وي افزود: با توجه به اينكه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان قابل انتقال به مصرف کنندگان از گوشت مرغ زنده است و اگر با آنفلوآنزای انسانی همراه شود بسیار خطرناک مي باشد. در پايان با توجه به وجود 40 مركز عرضه مرغ زنده در سطح شهر اعضاي كارگروه پيشنهادات خود را در زمينه راههاي جلوگيري از عرضه غير بهداشتي اين مراكز و مخاطرات بهداشتي آنان ارائه دادند.
 ١١:٢٩ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شوراي تامين مسكن شهرستان دره شهر برگزار شد
شوراي تامين مسكن شهرستان با محوريت پيگيري مصوبات شوراي تأمين مسكن استان( پيگيري تعاوني شماره 5 و تكميل زيرساختهاي عمراني مسكن مهر به رياست فرماندار و حضور اعضاء برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر ضمن تشکر از همکاری دستگاههاي خدمات رسان در زمينه رفع مشکلات مسکن در شهرستان ،خواستار ادامه این همکاری ها و تعامل بیشتر همراه با نگاه فرا بخشی بین دستگاه ها شد. فرماندار دره شهر ضمن تاكيد بر تسريع در روند تكميل پروژه ها و زيرساختهاي شهري مسكن مهر افزود: بودجه مناسب جهت ارائه خدمات مطلوب و رفع مسائل و مشكلات موجود، در اعتبارات تملك دارائيهاي سال 96 شهرستان پيش بيني شده است. در ادامه اين جلسه شهرداري، مسكن و شهرسازي،كار،تعاون و رفاه اجتماعي،آبفا و شركت گاز در خصوص پيشرفت ارائه خدمات و علت تاخير در بعضي پروژه هاي مسكن مهر به ارائه گزارش پرداختند. روشنايي جاده دسترسي،حاشيه و معابر ،افت فشار آب شرب،احداث فضاي سبز،تغيير نام قبوض آب و برق،جدول كشي دفع آب هاي سطحي،تكميل زيرساختهاي شهري و نصب علام و تابلوهاي راهنمايي و رانندگي در مجموعه مسكن مهر و مسكن هاي مهر خرده مالكي در سطح شهر از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه بود.
 ١١:٣٣ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه تنظيم بازار شهرستان برگزار گرديد
جلسه تنظيم بازار شهرستان به رياست معاون فرمانداري و حضور اعضاء برگزار گرديد.
شادیوندمعاون فرمانداري دره شهر با تاکید برحداکثرتلاش مسئولین امردرجهت تامین، توزیع و نظارت برمواد غذایی، بویژه روستاهای شهرستان و فعال تر بودن ادارات متولی جهت جلوگیري از گران فروشی خواستار نظارت بیشتر برنحوه توزیع اقلام اساسی سهمیه شهرستان از طرف ادارات متولی شد. در ادامه عسگري نماينده جهاد كشاورزي شهرستان گزارشی از فعالیت انجام شده و نحوه توزیع اقلام اساسی در ماه مبارک رمضان ارائه دادند. معرفی عامیلن توزيع توسط اتحاديه در صورت تخصیص سهمیه اقلام اساسی به شهرستان ،توزیع حداکثر یک تن توسط عاملين در جهت رعايت پراکنش توزیع و جلوگيري از هرگونه احتکار ،نصب برچسب قيمت در مواقع توزيع،نظارت بر توزيع اقلام توسط دستگاههاي اجرايي ذيربط، معرفی عاملین مجاز توسط اداره صنعت معدن وتجارت با هماهنگی اتاق اصناف به جهادکشاورزی از موارد مورد بحث در اين جلسه بود.
 ١٠:٠٠ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد سرزده فرماندار از ادارات شهرستان
شفيع زاده فرماندار دره شهر در راستاي رسيدگي به امور و مسائل و مشكلات مردم در نهادها و دستگاه هاي دولتي از ادارات جهاد كشاورزي،آب و فاضلاب روستايي و راهداري و حمل و نقل جاده اي به صورت سر زده بازديد کرد
شفيع زاده فرماندار دره شهر در راستاي رسيدگي به امور و مسائل و مشكلات مردم در نهادها و دستگاه هاي دولتي از ادارات جهاد كشاورزي،آب و فاضلاب روستايي و راهداري و حمل و نقل جاده اي به صورت سر زده بازديد کرد فرماندار دره شهر ضمن بازديد از اين ادارات ، در گفتگو با مسئولين ، کاركنان و مراجعه کنندگان، نقطه نظرات آنها را در خصوص مسائل اداری وخدمت رسانی بهتر به مردم جویا شد. وي خواستار برخورد با سعه‌ صدر مديران و کاركنان ادارات و نهادهاي شهرستان با مراجعه‌کنندگان و رسیدگی به مشکلات مردم تا حصول نتیجه و نیز تسهیل در امر خدمت‌رسانی به مردم شدند.
 ٠٩:٠٠ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید نماینده مجلس و فرماندار از روستاي چمژاب
نماینده حوزه جنوبي استان در مجلس شورای اسلامی،فرماندار،مدير كل بنياد مسكن استان،بخشدار مركزي و مدير بنياد مسكن شهرستان با حضور در روستاي چمژاب بخش مركزي شهرستان ضمن بازديد زيرساختهاي روستايي از نزدیک با مردم گفتگو کردند.
نماینده حوزه جنوبي استان در مجلس شورای اسلامی،فرماندار،مدير كل بنياد مسكن استان،بخشدار مركزي و مدير بنياد مسكن شهرستان با حضور در روستاي چمژاب بخش مركزي شهرستان ضمن بازديد زيرساختهاي روستايي از نزدیک با مردم گفتگو کردند. در این بازدید ها مردم به بیان مشکلات روستایی پرداختند و مسئولين در جهت رفع آنان در اسرع وقت قول مساعد دادند.
 ١٨:٣٠ - پنج شنبه ١٥ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نرخ ارز
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4507
 بازدید امروز : 15
 کل بازدید : 688241
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/2188
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down