به وب سایت فرمانداری دره شهر خوش آمدید.
جمعه ٢٨ مهر ١٣٩٦
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


نشست شورای معتمدین اجتماعی شهرستان دره شهر با حضور نماینده حوزه جنوبی استان،فرماندار، معاون عمليات نيروي انتظامی استان، معتمدین، بزرگان،متنفذین،ریش سفیدان،مسئولين و دهیاران شهرستان برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر در نشست شوراي معتمدين اجتماعي: -حسب آيه شريفه " وامرهم شورا بينهم" شور و مشورت همواره مورد تاييد خداي عزوجل،رسول اكرم(ص) و ائمه معصومين(عليهم السلام) بوده كه بحمد لله اين مسئله ريشه اي به بلنداي تاريخ در فرهنگ و آداب و رسوم اين مرز و بوم نيز دارد. -يكي از مهمترين اركان شور و مشورت هميشه افراد مصلح،متنفذ،ريش سفيد و دلسوزان عامه مردم بوده اند. اين بزرگان از گذشته هاي دور منشاء خير و رحمت در جامعه به ويژه جامعه سنتي و عشيره اي ما بوده اند. -امروز اگر از شما بزرگواران دعوت بعمل آمده است تا بعنوان متنفذ و ذي نفوذ در اين جمع حضور يابيد حاكي از وجود اين پتانسيل ارزشمند و اين سرمايه بي بديل در جامعه ماست. -ساختار عشيره اي و طايفه اي جامعه ما هم داراي محاسن بيشماري است و هم متاسفانه از برخي معايب برخوردار است. بعنوان نمونه تعصبات طايفه اي نسبت به افراد هم خون درون طايفه همچون شمشير دو لبه است كه مي تواند منجر به ايجاد نوعي همبستگي و اتحاد و همدلي گردد و هم مي تواند با ايجاد عصبيت افسار گسيخته عدالت و انصاف اين افراد را تحت تاثير قرار دهد و آنان را به نوعي حمايت كوركورانه و بدون در نظر گرفتن انصاف و عدالت بكشاند. -حضور افراد مصلح كه وجدان و انصاف خود را فداي تعصبات سختگيرانه نمي كنند مي تواند گره گشا باشد. -متاسفانه در سالهاي اخير شاهد رشد عصبيت در شهرستان بوده ايم كه نتيجه آن جانبداريهاي غير عادلانه افراد هم طايفه از يكديگر بوده است و شهرستان ما كه به فرهنگ،ادب، شعر و هنر بوده است درگير اختلافاتي بر سر مسائل كم ارزش شده است كه هزينه هاي سنگيني براي شهرستان به دنبال داشته است. -گاه مسئله اي منجر به شكل گيري نزاع هاي دسته جمعي و حتي كشتار شده است و اگر ريشه يابي نمائيم به مسايل بسيار كم ارزش اوليه موثر در شكل گيري آن مي رسيم. -بايد اذعان نمود كه اين مجلس و شورا به راحتي مي توان اينگونه مسائل را در شهرستان دمديريت نمايد به گونه اي كه مي تواند منشاء خير، صلح و دوستي براي همه ما و همه طوايف گردد كه همچون گذشته با احترام متقابل و انصاف در كنار همديگر زندگي نمائيم. -ما مسئولان شهرستان كه خود را فرزندان اين شهرستان نيز هستيم و با زير و بم ساختار فرهنگي آن نيز آشنايي داريم دست ياري به سمت شما درزا مي كنيم و شما چونان ياور منصف و گره گشا با آغوش باز در حل مسايل و مشكلات شهرستان مي پذيريم. -چنانچه به دلايلي افراد ذي نفوذ و معتمدي در شهرستان هستند و به اين جلسه دعوت نشده اند با آغوش باز از وجود اين عزيزان استقبال خواهيم كرد. در اين نشست " صادق دريكوند" بعنوان دبير شوراي معتمدين اجتماعي شهرستان معرفي گرديد.
 ١٣:٠٩ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاهها و ناوبری ایران و نماينده حوزه جنوبي استان از محل پروژه پيشنهادي فرودگاه دره شهر
به منظور ارزيابي و بازديد از نقاط پيشنهادي جهت اجراي پروژه فرودگاه در حوزه جنوبي استان مهندس سعید اکبری معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاهها و ناوبری ایران و مهندس شادمهر كاظم زاده نماينده شهرستانهاي دهلران،آبدانان،دره شهر و بدره در مجلس شوراي اسلامي از محل پيشنهادي احداث فرودگاه دره شهر بازديد كردند.
 ١٣:٠٧ - دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مانور واکنش در شرایط اضطراری( تروریستی،زیست محیطی) تاسیسات انبار نفت شهید داریوش رضایی نژاد دره شهر برگزار شد.
با حضور شفيع زاده فرماندار دره شهر ،سردار ياري فرمانده انتظامي استان،گروه ستاد بحران، واحدهاي HSE و ايمني شركت نفت شهرهاي كرمانشاه،سنندج،خرم آباد، خوزستان، ايلام، جمعيت هلال احمر شهرستان و جمعي از مسئولين مانور واکنش در شرایط اضطراری( تروریستی،زیست محیطی) در محل تاسیسات انبار نفت شهید داریوش رضایی نژاد دره شهر برگزار شد.
اين مانور شامل: مرحله صفر: برگزاري جلسه توجيهي و ارائه سناريو مانور مرحله اول مانور: حريق ناشي از نشت فرآورده از خط لوله كه تيم اطفاي حريق واقعي وارد عمل شده و پس از پايان اطفا حريق، تيمهاي پاكسازي محيطي اقدام به جمع آوري خاك هاي آلوده و دپو در مكان مشخص كردند. مرحله دوم مانور: حريق يكي از مخزن هاي انبار بوسيله عمليات تروريستي كه عمليات اطفاي حريق توسط تيم هاي فومينگ و كولينگ اجرايي گرديد. مرحله سوم مانور: حريق يكدستگاه نفتكش در زير سكوي بارگيري به علت سرريز فرآورده و سرايت به اگزوز داغ نفتكش و حادث شدن حريق كه در اين بين تعدادي مصدوم و عمليات نجات مصدومين و عمليات فومينگ و كولينگ اجرايي گرديد. مرحله چهارم: حضور در سالن جلسات و اجراي برنامه تجزيه و تحليل مانور
 ١٣:٥٨ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد فرماندار از ادارات و نهادهاي شهرستان
شفيع زاده فرماندار دره شهر در راستاي رسيدگي به امور ،نحوه تكريم ارباب رجوع و مسائل و مشكلات مردم در نهادها و دستگاه هاي دولتي از ادارات بهزيستي،امور آب،صنعت، معدن و تجارت،بنياد مسكن،محيط زيست،ورزش و جوانان و مركز آموزشي فني و حرفه اي شهرستان به صورت سر زده بازديد کرد.
 ١٦:٣١ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست هماهنگي مراسم زنگ عاطفه ها برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين نشست با قدرداني از اقدامات كميته امداد امام خميني (ره) در راستاي حمايت از اقشار نيازمند و تحت پوشش خواستار فرهنگ سازي در زمينه گسترش فرهنگ انفاق و نوع دوستي شد. فرماندار با تاکید بر تجلی نوع دوستی و نهادینه کردن این حرکت اجتماعی ابراز داشت: نیکوکاری و انفاق علاوه بر رضایت الهی موجب مهرورزی، نشاط، امید و همدلی در جامعه می‌شود. نظر پور مسئول كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان با بيان اينكه در 6 ماهه اول سال جاري مبلغ 3150 ميليون ريال از طريق حاميان جذب و در بين خانواده هاي نيازمند و تحت پوشش كميته امداد امام(ره) شهرستان توزيع شده است خواستار همكاري كليه دستگاههاي اجرايي در راستاي توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری در سطح شهرستان شد. در اين نشست از فرماندار و معاون فرمانداري بعنوان حاميان برتر طرح هاي اكرام،ايتام و محسنين در راستاي توجه و حمايت آنان تقدير شد. مراسم زنگ عاطفه ها ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 96/7/19 در مدرسه دخترانه متوسطه اول فدك(جنب اداره پست،خيابان ساحلي) برگزار مي گردد.
 ١٤:٣٦ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت فرماندار شهرستان دره شهر به مناسبت شهادت سروان " حميد زيني وند"
علي اكبر شفيع زاده فرماندار دره شهر در پيامي شهادت سروان" حميد زيني وند" رییس کلانتری مرکزی دره شهر را تسليت گفت:
"بسم رب الشهدا و الصدیقین" “وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ” بی شک امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی، مدیون جانفشانی ،تلاش‌ها و رشادتهای مستمر عناصر شهادت طلب سازمان ها و نهادهای امنیتی، انتظامی، اطلاعاتی و نظامی است و پرسنل جان برکف نیروی انتظامی که در پیشانی تامین امنیت داخلی همواره حضور دارند و تاکنون از تمام توان خود برای امنیت و آسایش مردم بهره برده و در این راه همواره جان شیرین خود را سپر امنیت این مرز بوم قرار داده اند. اینجانب شهادت سروان " حميد زيني وند" فرمانده شجاع ومدافع امنیت جامعه که در راستای تامین نظم و امنیت عمومی جان عزیز خود را نثار نمود به پیشگاه حضرت ولی‌عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بازماندگان مکرم، فرماندهی و پرسنل فداکار نیروی انتظامی و مردم شهید پرور شهرستان دره شهر تسلیت عرض نموده و از خداوند منان مسئلت دارم روح بلند این عزیز را در بالاترین مراتب بارگاه قدسی خویش، همجوار با سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) محشور نمايد. علي اكبر شفيع زاده فرماندار دره شهر
 ٢٠:٣٤ - يکشنبه ٩ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم روز عاشورا در میان حزن و اندوه سوگواران در شهرستان دره شهر برگزار شد
همزمان با عاشورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام دوستداران حسینی در شهرستان دره شهر نیز با حضور در مراسم عاشورای حسینی(ع) در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.
همزمان با عاشورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام دوستداران حسینی در شهرستان دره شهر نیز با حضور در مراسم عاشورای حسینی(ع) در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند. از اولین ساعات روز عاشورا اجتماع خیل عظیم عزاداران سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام در دسته های عزاداری با به راه انداختن دسته های زنجیرزنی و سینه زنی در حالی که بیرق های سیاه در عزای سالار شهیدان در دست داشتند به راه افتاده و با نوحه خوانی و سینه زنان در عاشورای حسینی به سوگ نشستند. در شهر دره شهر نيز دسته های عزاداری با حرکت از مناطق مختلف شهر در خیابان جانبازان غربي تجمع کرده و در غم شهادت مولای خود به عزاداري پرداختند. مردم عزادار شهرستان پس از شنیده شدن اذان به یاد آخرین نماز حسین ابن علی(ع) در کربلا نماز جماعت را به امامت حجت الاسلام و المسلمين قنبربيگي امام جمعه دره شهر اقامه كردند.
 ١٨:٣٠ - يکشنبه ٩ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم تاسوعاي حسینی در مسجد جامع دره شهر برگزار شد
با حضور شیفتگان و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ياران باوفايش مراسم تاسوعاي حسینی در مسجد جامع دره شهر برگزار و مردم شهرستان با سوگواری و عزاداری عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت نشان دادند.
 ١٥:٢٦ - شنبه ٨ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گراميداشت هفته دفاع مقدس
غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهیدان
در آخرين روز از گراميداشت دفاع مقدس، شفيع زاده فرماندار دره شهر و جمعي از مسئولین شهرستان با حضور در گلزار شهداي دره شهر با قرائت فاتحه، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهیدان و قرائت زیارت عاشورا، با آرمان های امام راحل (ره) و نظام مقدس جمهوري انقلاب اسلامی ايران تجدید میثاق کردند.
 ١١:٢٣ - پنج شنبه ٦ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گراميداشت هفته دفاع مقدس
يادواره شهيد مدافع حرم، آبروي محله "حشمت سهرابي"
باهدف قدردانی از خانواده‌های شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، يادواره شهيد مدافع حرم، آبروي محله "حشمت سهرابي" در هفته گراميداشت دفاع مقدس با حضور مسئولين در روستاي ارمو برگزار شد.
 ١٩:١١ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ديدار اعضاي شوراي اسلامي شهر دره شهر با فرماندار
شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين ديدار با بيان اينکه شوراي شهر يک نهاد مردمي و برخاسته از راي مردم است، افزود: دولت تدبير و اميد حامي شوراها است و ما نيز در جهت تقويت اين نهاد مردمي تمامي تلاش خود را به کار خواهيم گرفت تا بتوانيم در جهت کسب اعتماد عمومي که بزرگترين سرمايه است، گام برداريم. فرماندار دره شهر بر آمادگی مدیریت شهرستان برای همکاری مؤثر و ضابطه مند با شوراها و استفاده از ظرفیت آنان در پیشبرد امور شهرستان تأکید کرد. وي با تاكيد بر اهمیت شوراها در مدیریت شهری، گفت: اعضای شورا باید با همت و تلاش مضاعف خود به اعتماد و رأی مردم پاسخ متقابل داده و دغدغه های آنها را اولویت کار خود قرار دهند. در این دیدار منتخبین مردم در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی اظهار امیدواری کردند با همدلي و تعامل بتوانند در راستاي توسعه و پیشرفت شهرستان و در خدمتگزاری به مردم تلاش نمايند تا با عملکرد مثبت و سازنده خود رضایتمندی مردم را در زمینه های مختلف جلب نمايند.
 ١٥:١٨ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم صبحگاه مشترك به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار دره شهر
مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار،امام جمعه ،مسئولين،خانواد هاي معظم شهداء و جمع كثيري از بسيجيان شهرستان برگزار شد.
مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار،امام جمعه ،مسئولين،خانواد هاي معظم شهداء و جمع كثيري از بسيجيان شهرستان برگزار شد. در این مراسم پرچم پرافتخار ایران اسلامی همراه سرود جمهوری اسلامی برافراشته شد و نیروهای نظامی و انتظامی در مقابل پرچم ادای احترام،سپس با قرائت فاتحه به تمثال شهدا و امام (ره) بار دیگر با آرمان های بلند امام راحل و نظام مقدس جمهوري اسلامي تجديد پيمان كردند.
 ١٦:٤٩ - سه شنبه ٤ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه کمیته سوخت شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور مهندس چاغروندی مدیرعامل شرکت نفت استان؛ برگزار گردید.
شفیع زاده فرماندار دره شهر در اين جلسه با تسلیت به مناسبت ايام سوگواري و عزاداري سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هدف از تشکیل جلسه را ایجاد هماهنگی درخصوص تامین بموقع و مکفی سوخت موردنیاز در ایام محرم و اربعین حسینی و هم اندیشی درخصوص رفع مسائل و مشكلات فروشندگی های شهرستان عنوان کردند.
شفیع زاده فرماندار دره شهر در اين جلسه با تسلیت به مناسبت ايام سوگواري و عزاداري سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هدف از تشکیل جلسه را ایجاد هماهنگی درخصوص تامین بموقع و مکفی سوخت موردنیاز در ایام محرم و اربعین حسینی و هم اندیشی درخصوص رفع مسائل و مشكلات فروشندگی های شهرستان عنوان کردند. فرماندار به لزوم بهبود وضعيت جایگاه های سوخت شهرستان اشاره کرد و افزود: جایگاه های سوخت یکی از اساسی ترین نیاز های مردم و شهر است و دستگاه های مرتبط نیز همکاری لازم در زمینه بهبود وضعیت جایگاه های سوخت را داشته باشند. چاغروندی مدیرعامل شرکت نفت استان با تاكيد بر استاندارد سازي جايگاههاي سوخت از جابجایی مکانی فروشندگی بنزین ماژین به سه راهی ماژین جهت درآمدزایی بیشتر و توجیه پذیری اقتصادی جایگاه و موافقت شرکت نفت خبر داد. مدیرعامل شرکت نفت استان در خصوص احداث جايگاه سوخت جديد در شهرستان گفت: فهرست متقاضیان احداث جایگاه بنزین دارای شرایط اعلام شده از طرف شرکت نفت از قبیل دارابودن ملک به اسم خود متقاضی و با مساحت موردنظر شرکت نفت در حریم یا داخل شهر به شرکت نفت اعلام گردد . وي افزود: شرکت نفت اقدام لازم درخصوص اعزام تیم کارشناسی جهت بازدید از زمین متقاضیان معرفی شده بعمل خواهد آورد و بر اساس مکان یابی و جانمایی تعیین شده ؛ بهترین نقطه را جهت ارائه خدمات عام المنفعه انتخاب و جهت سیر مراحل قانونی تکمیلی هدایت مي نماید .
 ١٥:٥٢ - چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگي ستاد اربعين شهرستان دره شهر برگزار شد
به منظور هماهنگي و همكاريهاي بين بخشي ادارات و نهادهاي شهرستان در زمينه تأمين امنيت و زيرساختهاي مود نياز، جلسه هماهنگي ستاد اربعين شهرستان به رياست فرماندار برگزار شد
شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين جلسه با تسليت به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری و سوگواری و شهادت مظلومانه سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش با بیان اینکه اجتماع میلیونی مردم در پیاده روی اربعین حسینی فقط یک راهپیمایی نیست گفت: پیاده روی اربعین، سمبل وحدت،انسجام و ولایتمداری است و داراي اثرات فرهنگی و معنوي بزرگی براي ملت بزرگ ايران اسلامي مي باشد. شفيع زاده تصریح کرد: با توجه به تردد حجم عظيمي از زوار اربعين از طريق مرز مهران اين شهرستان نيز يكي از مسيرهاي زوار اربعين جهت دسترسي به مرز مهران مي باشد، بنابراين هماهنگي،آمادگي و برنامه ريزي جهت ارائه خدمات مناسب به اين عزيزان ضروري مي باشد. فرماندار دره شهر با تاكيد بر هماهنگي و همكاري بين كميته هاي زير مجموعه ستاد اربعين شهرستان خواستار تلاش و جديت در انجام امور از سوي دستگاههاي اجرايي مرتبط شدند. اتخاذ تمهيدات لازم امنيتي،انتظامي و ترافيكي،تامين اسكان مورد نياز زوار از طرق ميهمانسرا ادارات،مساجد و هيئات مذهبي ،پيش بيني اكيپ امداد و نجات و برپايي چادرهاي اسكان توسط جمعيت هلال احمر شهرستان،نظارت بر بهداشت، قيمت اجناس و مراكز عرضه مواد غذايي،نصب تابلو و علائم راهنمايي توسط شهرداري و راهداري و حمل نقل جاده اي جهت راهنمايي مسير،آمادگي شبكه بهداشت و درمان در زمينه ارائه خدمات درماني و بهداشتي،نظارت پايانه ها بر قيمت كرايه هاي برون شهري، آمادگي دهياران روستاههاي مسير تردد زوار جهت ارائه خدمات،تامين روشنايي مورد نياز ورودي شهر (ميدان امام حسين(ع)، رفع نقص سيستم هاي مخابراتي و ... از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه بود.
 ١٣:٠٠ - دوشنبه ٣ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس
افتتاح نمایشگاه عکس شهدای دره شهر
در دومين روز از گراميداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار،امام جمعه و جمعي از مسئولين شهرستان نمایشگاه عکس شهدای دره شهر در مركز علمي و كاربردي افتتاح شد.
 ١٥:٤٤ - شنبه ١ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
زنگ مقاومت و پايداري توسط فرماندار و امام جمعه شهرستان نواخته شد
در دومين روز از هفته دفاع مقدس زنگ مقاومت و پايداری توسط شفيع زاده فرماندار دره شهر و حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا قنبر بيگي در مدرسه راهنمايي دخترانه سميه دره شهر نواخته شد.
شفيع زاده فرماندار درشهر در مراسم صبحگاه دانش آموزی و زنگ مهر، مقاومت و پايداری در مدرسه راهنمايي دخترانه سميه دره شهر با تبريك آغاز سال تحصيلي و گراميداشت هفته دفاع مقدس بيان داشت: تقارن سال تحصيلي با آغاز هفته دفاع مقدس در كشور ما يادآور ايثارگري هاي شهداء، جانبازان و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس است كه باعث عزت و عظمت ايران اسلامي در سطح بين المللي شد كه اين عزت و عظمت امروز بايد با شكوفايي علمي و اقتصادي حفظ شود و توسعه يابد. فرماندار درشهر تصريح كرد: بي ترديد بهروزي يك ملت در سايه خرد و علم است و علم چيزي جزء انباشت تجربيات و خرد نيست. ما براي ايران آينده و آينده ايران در مدارس است كه بايد تلاش كنيم. وي افزود: محيط مدرسه اولين محيطي كه دانش آموزان با جامعه واقعي آشنا مي سازد،دانش آموزان، همسالان خود را در كنار مطالبات،نيازها و عواطف گوناگون مشاهده و براي اولين بار تنوع انسانها و نيازها را مشاهده مي كنند. شفيع زاده مرحله دانش آموزي را بعنوان مهمترين دوره زندگي آنان ياد كردند و ابراز اميدواري كرد در اين دوره كه مهمترين مرحله شكل گيري شخصيت آنان مي باشد دقت كافي جهت رشد و تعالي داشته باشند. فرماندار دانش آموزان را آگاه ترين جوانان دنيا و سرمايه هاي اجتماعي خطاب كرد و خواستار برنامه ريزي و اعتماد به نفس در رسيدن به مدارج بالاي علمي و تربيتي از سوي آنان شد. مقام عالي دولت در شهرستان با بيان سه شاخصه يك مدرسه اسلامي خواستار برنامه ريزي از سوي معلمين و مديران مدرسه شدند كه دانش آموزان حقيقت طلب،فضيلت مدار و عدالت محور تربيت يابند. فرماندار با بيان اينكه مدرسه اسلامي تك بعدي نيست بلكه تعليم همراه با تربيت مي باشد گفت: استاد مسلمان در نظام آموزشي در كنار تعليم دو وظيفه مهم تربيتي يعني ارشاد نظري و ارشاد عملي بر عهده دارد. شفيع زاده نقش خانوادها را در زمينه تعليم و تربيت مكمل مدارس قلمداد كرد و با تاكيد بر اينكه خانواده ها خود بايد اهل تقوا،صداقت،ادب،عبادت،عفاف،تعامل و تعادل و مطالعه باشند خواستار فراهم نمودن فضاي محبت آميز از سوي خانواده ها شد. فرماندار در پايان در راستاي توسعه نظام آموزشي و تربيتي پيشنهاداتي در خصوص برنامه ريزي جهت افزايش سرانه مطالعه، تلاش در جهت تبديل فرهنگ شفاهي به فرهنگ كتبي،احياء زنگ انشاء و زنگ گفتگو همراه با نقد مودبانه و منصفانه مطرح نمودند.
 ١٥:٣١ - شنبه ١ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور فرماندار در مراسم عزاداری امام حسين(ع) روستاي عباس آباد
☑️شفيع زاده فرماندار دره شهر،حجت الاسلام قنبربيگي امام جمعه شهرستان،بخشدار مركزي و جمعي از مسئولين شهرستان با حضور در روستاي عباس آباد در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و ياران باوفايش شرکت کردند.
 ١٥:٢٥ - شنبه ١ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت بزرگداشت آغاز هفته دفاع مقدس، رژه موتوری و خودرویی در شهر دره شهر برگزار شد.
☑️در اولين روز از گراميداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار ، امام جمعه،نيروهاي نظامي و انتظامي و مسئولین، رژه موتوری و خودرویی در شهر دره شهر برگزار شد.
☑️شركت كنندگان در اين رژه خودرويي و موتوري با حركت از گلزار شهداء،خیابان نیروی هوایی،خيابان امام حسين(ع)،خيابان جمهوري اسلامي به سمت ميدان آزادي یاد و خاطره رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که عزت، اقتدار،امنیت و ایستادگی را برای نظام مقدس جمهوري اسلامي به ارمغان آورد گرامی داشتند
 ١٥:٢٢ - جمعه ٣١ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ادای احترام به مقام شامخ شهداء
در اولين روز از گراميداشت هفته دفاع مقدس
☑️در اولين روز از گراميداشت دفاع مقدس، شفيع زاده فرماندار دره شهر، امام جمعه،نيروهاي نظامي و انتظامي و مسئولین با حضور در گلزار شهداي دره شهر ضمن ادای احترام با آرمانهاي والاي شهداء تجديد ميثاق كردند.
 ١٥:١٩ - جمعه ٣١ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در دره شهر برگزار شد
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی روز جمعه به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان در دره شهر برگزار شد.
شرکت کنندگان در این همایش پیاده روی مسير ميدان بسيج تا تفرجگاه سراب پیاده روی کردند. شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين همايش بزرگ پیاده روی خانوادگی با بيان اينكه یکی از برنامه های اصلی دولت در عرصه ‏ورزش توسعه ورزش همگانی است از حضور بی نظیر مردم تقدیر کرد . فرماندار تصريح كرد: لازمه زندگی سالم، نشاط اجتماعی است و جامعه ای سالم و فعال است که بتواند شور و نشاط را با توسعه ورزش های همگانی در آن ایجاد کند. وي از تصويب اعتبارات در حوزه ورزش خصوصا ورزشهاي همگاني در سطح شهرستان خبر داد و افزود: انشاالله اين اقدامات موثر دولت بتواند باعث تقويت نشاط و سلامت جامعه و نهادينه شدن ورزش هاي همگاني در سطح شهرستان شود. فرماندار دره شهر هفته دفاع مقدس را بعنوان نمادي از اتحاد، وحدت و ايستادگي مردم در طول هشت سال دفاع مقدس در مقابل استكبار و ايادي آن دانست و افزود: اتحاد و همبستگي مردم در پياده روي خانوادگي نيز نشان از اتحاد و وحدت در جامعه دارد. مقام عالي دولت در شهرستان با بيان اينكه حضور و استقبال بی نظیر مردم دره شهر از همایش پیاده روی نشان دهنده آن است كه مردم به ورزش های همگانی و سلامت خود اهمیت می دهند از مهندس كاظم زاده نماينده مردم شهرستانهاي دهلران،دره شهر،آبدانان و بدره در مجلس شوراي اسلامي،امام جمعه شهرستان،فرماندهي سپاه ناحيه دره شهر،فرماندهي انتظامي شهرستان و كليه ادارت و نهادهاي كه در برگزاري اين همايش بزرگ پياده روي خانوادگي همكاري كردند قدرداني بعمل آوردند. در پايان دو جایزه کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و دهها جایزه نفیس دیگر به قید قرعه به شرکت کنندگان اهداء شد.
 ١٣:٢١ - شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شورای آموزش و پرورش شهرستان در آستانه بازگشایی مدارس
در آستانه بازگشایی مدارس جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دره شهر به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء برگزار شد.
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دره شهر با اشاره به اهميت تعليم و تربيت دانش آموزان بعنوان آينده سازان كشور گفت: دولت تدبیر و امید در زمينه بهبود كيفيت سيستم آموزش و پرورش جهت توسعه كشور اهتمام جدي دارد. وي بر ضرورت ايجاد فضاي با نشاط مدارس در ابتدای سال تحصیلی تاكيد و خواستار استفاده از تمامی ظرفیت های موجود شهرستان برای شروع سال تحصیلی جدید شد. فرماندار دره شهر از هرگونه همكاري در زمينه بهبود فضاهاي آموزشي و کیفیت تحصیلی دانش آموزان شهرستان خبر داد و خواستار همكاري كليه دستگاههاي اجرايي شهرستان با آموزش و پرورش در آستانه فصل بازگشايي مدارس شد. مهري پور مسئول آموزش و پروش شهرستان با اعلام آمادگي در آستانه آغاز سال تحصيلي جديد گفت: فضاهاي فيزيكي آموزشي شهرستان در قالب طرح مهر و طرح هجرت 3 جهت استفاده دانش آموزان آماده مي باشند،از نظر نيروي انساني كمبودي وجود ندارد و تجهيزات مورد نياز سيستم آموزشي متناسب با نياز در سطح شهرستان موجود مي باشد. مسئول آموزش و پروش شهرستان در ادامه خواستار همكاري دستگاههاي اجرايي شهرستان جهت بهبود كيفيت ارائه خدمات آموزشي به دانش آموزان شهرستان شد. مهري پور در ارتباط با شوراي پشتيباني نهضت سواد آموزي شهرستان با بيان اينكه امسال حجم ابلاغي شهرستان 60 نفر دوره سواد آموزي، 70 نفر دوره انتقال و 100 نفر دوره تحكيم سواد است خواستار همكاري بخشداران،دستگاههاي اجرايي مرتبط و دهياران شهرستان مبني بر شناسايي افراد بي سواد جهت ارائه خدمات آموزشي شد.
 ١٤:٠٠ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار فرماندار با خانواده معظم شهدا و آزادگان
در آستانه هفته دفاع مقدس شفيع زاده فرماندار دره شهر از خانواده شهید معظم هادي كرمشاهي و آزاده سرافراز عليار رحمانوند سركشي كرد.
فرماندار دره شهر در این دیدار با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، گفت: آرامش و امنیت امروز کشور مدیون از جان گذشتگی شهدا و صبر و مقاومت خانواده های آنان است، بنابراين تکریم و سرکشی از خانواده شهدا وظیفه همه ما می باشد. شفيع زاده در ادامه از روحیه والای آزادگان کشور در دوران سخت اسارت تجلیل کرد و افزود: ایثار جانبازان و آزادگان و صبر آنان در برابر سختی‌ها مسیر تعالی را در برابر فرزندان امروز کشور گشوده است.
 ١٣:٢٨ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ديدارمدير کل پست استان با فرماندار دره شهر
به منظور هماهنگي اجراي پروژه سيماك بابك گله داري مدير کل پست استان با حضور در فرمانداري با شفيع زاده فرماندار دره شهر ديدار و گفتگو كردند.
بابك گله داري مدير کل پست استان با بیان دستاورد طرح یکپارچه سازی داده‌های املاک کشور، الکترونیکی شدن فرآیندهای اداری ، امکان مبادله الکترونیکی استعلامات میان دستگاهی ،ایجاد امکانات مناسب برای مدیریت مالی، اداری، فنی و اجرایی ، روند پاسخگو بودن شفاف به مشتری توسط کارمندان و عدم مراجعات مکرر و حضور مردمی به دستگاه های اجرایی را از مزایای مهم و ارزشمند طرح سیماک عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود با همکاری دستگاه‌های اجرايی بتوانیم در راستای اجرایی شدن پروژه مذکور و درجهت رفاه حال تمام شهروندان گام‌های مؤثر و مفیدی را در سطح استان برداریم. شفيع زاده فرماندار دره شهر ضمن قدرداني از خدمات گسترده اداره پست از تدابير و برنامه ريزي لازم جهت همکاري دستگاههاي مربوطه با اداره پست جهت اجراي اين پروژه در سطح شهرستان خبر داد. فرماندار دره شهر الکترونیکی شدن خدمات پستی حرکتی مناسب در جهت تسریع در خدمات رسانی بهینه وصرفه جویی در زمان و هزینه دانست. وصول مطالبات ،فعال سازي دفتر پست ماژين،توزيع ابلاغيه هاي بانكها بصورت هوشمند از ديگر موضوعات مطرح شده در اين ديدار بود.
 ١١:٢٣ - يکشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت گراميداشت هفته دولت
حضور فرماندار دره شهر در بخش ماژين
حضور در گلزار شهداي ماژين، اداي احترام به مقام شامخ شهدا و تجديد ميثاقبا آرمانهاي شهداي والامقام،کلنگ زنی خط تغذیه گاز ماژین و نصب دستگاه CGS ، نصب دستگاه CGS و نصب TBS با اعتباري بالغ بر 28000 ميليون ريال توسط فرماندار دره شهر،كلنگ زني دبستان 2 كلاسه پشته ماژين با حضور فرماندار، مدير امور شعب بانك تجارت استان و معاون مديركل نوسازي مدارس استان با زيربناي ساختمان اصلي 108 متر و برآورد اعتبار 3000 ميليون ريال( 1500 ميليون ريال از طرف خير پروژه بانك تجارت و 1500 ميليون ريال اعتبارت استاني) در پشته ماژين از برنامه اي سفر فرماندار به بخش ماژين به مناسبت گراميداشت هفته دولت بود.
 ٢٠:١٩ - چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد
معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا و نماينده حوزه جنوبي استان در مجلس شواي اسلامي در دره شهر
به منظور بررسي وضعيت پروژه سد سيكان همچنين وضعيت ايستگاههاي پمپاژ حاشيه رودخانه سيمره مهندس ميداني معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا، مهندس شادمهر كاظم زاده نماينده شهرستانهاي دهلران،آبدانان،دره شهر و بدره در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار دره شهر از محل اجراي سد سيكان،روستاي فرهادآباد و حاشيه رودخانه سيمره بازديد كردند.
 ١٩:٠٦ - چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت گراميداشت هفته دولت
سفر مهندس مرواريد استاندار ايلام به شهرستان دره شهر جهت افتتاح و كلنگ زني طرح هاي عمراني
در چهارمين روز از هفته دولت، شهرستان دره شهر شاهد برگزاری آیین های افتتاح و کلنگ زنی طرح هاي عمرانی،بهداشتي،خدماتي و كشاورزي با حضور مهندس مرواريد استاندار ایلام، دكتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع، مهندس كاظم زاده نماينده محترم حوزه جنوبي استان در مجلس شوراي اسلامي، شفيع زاده فرماندار شهرستان،مديران كل ،مردم و مسئولين استاني و شهرستان بود. ابتدا با حضور در يادمان شهداي گمنام با تاکید بر ادامه راه شهدا، با اهدای گل و قرائت فاتحه ضمن تجديد ميثاق، به مقام شامخ شهداي گمنام شهرستان واقع در تپه نورالشهدا ادای احترام کردند. سپس استاندار ایلام جهت تكريم خانواده هاي معظم شهدا از خانواده شهيد معظم فرج اله هاشمي(شهيد كارمند) شهرستان سركشي كرد. طرح ها و پروژه هايي كه به مناسبت گراميداشت هفته دولت توسط مهندس مرواريد افتتاح و كلنگ زني شد: 1- افتتاح برق رساني به شهداي گمنام اين طرح با اعتباري بالغ بر 1000 ميليون ريال از محل اعتبارات عمراني استاني، شامل احداث 400 متر شبكه فشار متوسط هوايي و 500 متر شبكه فشار ضعيف هوايي و يك دستگاه ترانس هوايي به ظرفيت 500 كيلو ولت آمپر توسط مهندس مرواريد افتتاح شد. 2- افتتاح دستگاه راديولوژي ديجيتال بيمارستان حضرت وليعصر(عج) دستگاه راديولوژي ديجيتال بيمارستان حضرت وليعصر(عج) با اعتباري بالغ بر 5000 ميليون ريال به منظور ارائه خدمات تصویر برداری رادیولوژی بصورت دیجیتال و افزایش کیفیت خدمات رادیولوژی از آنالوگ به دیجیتال توسط مرواريد استاندار ايلام افتتاح شد. 3- كلنگ زني گاز رساني به روستاهاي(مراد‌آباد،مهتابي، کل سفید و بن باباجان) طرح كلنگ زني گاز رساني به روستاهاي(مراد‌آباد،مهتابي، کل سفید و بن باباجان) با اعتباري بالغ بر 27000 ميليون ريال از محل منابع ملي به طول 20 كيلومتر شبكه پلي اتيلن و نصب 215 انشعاب با جمعيت بهره مند 1500 نفر و 311 خانوار در روستاهاي مراد آباد،كل سفيد ،بن بابا جان و مهتابي توسط استاندار كلنگ زني شد. 4- افتتاح دبستانه دو كلاسه جهاد مهتابي اين طرح با اعتباري بالغ بر 2800 ميليون ريال از محل اعتبارات خيرين و اعتبارات استاني با زيربناي 108 متر مربع در روستاي مهتابي توسط استاندار افتتاح شد. 5- افتتاح ایستگاه 3G دهستان ارمو سيستم 3G توسط شركت سيار با اعتباري بالغ بر 7500 ميليون ريال از محل اعتبارات شركت مخابرات ، شروع پروژه از ارديبهشت ماه سالجاري و با بهره برداري از اين طرح در هفته دولت جمعيتي بالغ بر 3500 نفر از آن بهره مند شد. 6- افتتاح طرح شبكه آبياري داخل مزارع هوركول برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار منطقه هورکول دره شهر اعتباری بالغ بر 50000 ميليون ريال از از محل صندوق اعتبارات توسعه ملی و استانی پیش بینی شده است. با اجرای این طرح 302 هکتار از اراضی بخش مرکزی شامل روستاهای چم نمشت، غلام آباد ، دستگرد ، قلعه گل و منطقه هورکول و اطراف فرودگاه به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می شود. این پروژه باعث کاهش 80 درصدی مصرف آب و افزایش دو برابری محصولات کشاورزی در این منطقه خواهد شد. هم اکنون 194 بهره بردار در این منطقه مشغول به فعالیت می باشند که با بهره برداري از این پروژه درآمد آنها افزایش دوبرابری خواهد داشت. مهندس مرواريد استاندار ايلام با عرض تبريك هفته دولت ، ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر را گرامي داشتند. استاندار ايلام اظهار داشت : امروز به همراه جمعي از مسئولين استان و شهرستان تعدادي از پروژه هاي شهرستان دره شهرافتتاح و كلنگ زني شد. وي تصريح كرد مجموعه پروژه هاي قابل افتتاح و كلنگ زني شهرستان دره شهر در هفته دولت 38 پروژه با اعتباري بالغ بر 39 ميليارد تومان بود يكي از نكات جالبي كه امروز ما شاهد آن بوديم يك پروژه 350هكتاري سيستم هاي جديد آبياري بود كه يك ماه پيش كلنگ زني و امروز با اعتباري بالغ بر ميليون ريال 50000 به بهره برداي رسيد كه يك كار جهادي و بيسابقه بود مهندس مرواريد ابراز اميدواري كردند اين كارهاي جهادي ادامه پيدا كند و همانطوريكه مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) فرمودند ما بتوانيم با كارهاي جهادي در كشور كارهاي موثري انجام دهيم. 7- كلنگ زني پروژه آبياري تحت فشار منطقه شوهان پروژه آبياري تحت فشار منطقه شوهان به مساحت 250 هكتار با اعتباري بالغ بر 30000 ميليون ريال توسط استاندار محترم ايلام و مهندس مرواريد كلنگ زني شد. مهندس كاظم زاده نماينده محترم حوزه جنوبي استان در مجلس شوراي اسلامي در حاشيه كلنگ زني طرح آبرساني شوهان با بيان اينكه يكي از افق هاي توسعه شهرستان دره شهر سرمايه گذاري در بخش كشاورزي است گفت: هم از نظر آب و هم از نظر خاك اين شهرستان غني است و مي تواند سرمايه گذاريها در اين شهرستان بهتر نتيجه بگيرد. نماينده محترم شهرستان هاي دهلران،آبدانان،دره شهر و بدره در مجلس شوراي اسلامي افزود: با توافقي كه با وزارت جهاد كشاورزي بعمل آمد محدوديت براي اين شهرستان برداشته شده است، هرگونه پهنه اجرايي كه در حوزه آب و خاك و زمينهاي كشاورزي وجود دارد از وجوه طرح ملي بدون اينكه كشاورزان عزيز هزينه اي متقبل شوند آبياري تحت فشار انجام خواهد گرفت. وي تصريح كرد: اين امر تامين اعتبار شده و كشاورزان عزيز مي توانند از اين فرصت استفاده كنند. مهندس كاظم زاده افزود: اين شهرستان در زمينه آب نيرو داراي فرصتهاي خوبي مي باشد. سد و نيروگاه دو مقوله اي است كه در اين زمينه ها رايزنيهاي خوبي انجام شده است كه اميدواريم بعد از توافقنامه هاي رسمي خدمت مردم عزيز اعلام كنيم. 8- افتتاح خانه بهداشت روستاي دلفان آباد در هفته دولت پنج خانه بهداشت روستايي با اعتباري بالغ بر 7500 ميليون ريال در روستاهاي دلفان آباد، عباس آباد، چمژاب، قلعه تسمه و بن بابا جان به بهره برداري مي رسد كه طرح خانه بهداشت روستايي دلفان آباد با اعتباري بالغ بر 1500 ميليون ريال توسط استاندار ايلام افتتاح شد. 9- كلنگ زني واريانت وحدت آباد اين پروژه با اعتباري بالغ بر 100000 ميلیون ريال از محل منابع استاني و ملي به منظور حذف 8 نقطه حادثه خيز و كاهش مسير در بخش مركزي شهرستان دره شهر مابين روستاي وحدت آباد و قلعه تسمه توسط مهندس مرواريد استاندار ايلام كلنگ زني شد.
 ٠٨:٤٤ - دوشنبه ٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت گراميداشت هفته دولت
سركشي از خانواده هاي نيازمند
سركشي فرماندار و رئيس كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان در قالب طرح "مفتاح الجنه" از خانواده هاي تحت پوشش فاقد سرپرست و بيمار نيازمند مراقبت و تحويل سبد غذايي همچينين به مناسبت گراميداشت هفته دولت از فردا 900 بسته غذايي به مبلغ 85 ميليون تومان جهت تغذيه كودكان زير 5 سال نیازمند شهرستان به تعداد 300 خانوار توزيع مي گردد.
 ٠٨:٢٩ - دوشنبه ٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت گراميداشت هفته دولت
سخنراني قبل از خطبه هاي فرماندار دره شهر
شفيع زاده فرماندار دره شهر با سلام و درود به روح بلند و ملكوتي حضرت امام خميني(ره) كه عزت و سربلندي،استقلال و آزادي براي ايران اسلامي به ارمغان آورد و آرزوي سلامتي و طول عمر با عزت براي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و توفيق روز افزون براي رياست محترم جمهور جناب آقاي دكتر روحاني، هفته دولت را خدمت همه مردم و دولتمردان نظام مقدس جمهوري اسلامي تبريك گفتند. فرماندار دره شهر با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان دولت "رجايي و باهنر" ابراز اميدواري كردند شخصيت و منش اين دو شهيد بزرگوار بهترين الگو و سرمشق براي خدمتگزاران باشد. وي افزود: شهيد رجايي و باهنر دو همسنگر علم و جهاد بودند كه دوشادوش يكديگر كمر به خدمت مردم ايران بستند اما منافقين كوردل در 8 شهريور سال 1360 آن دو را به شهادت رساندند. شفيع زاده با بيان اينكه هفته دولت بهترين فرصت براي تشريح دستاوردهاي نظام و اقدامات مهم دولت تدبير و اميد است به بيان گوشه اي از دستاوردهاي دولت در طول چهار سال گذشته پرداختند. مقام عالي دولت در شهرستان با بيان اينكه در طول 4 سال گذشته اقدامات و فعاليتهاي مهم و موثري در زمينه هاي اقتصادي،سياست خارجي،بهداشت و درمان،اجتماعي،فرهنگي و ... انجام گرفته است گفت: ثبات اقتصادي،خروج از ركود،افزايش رشد اقتصادي از منفي 8/6 درصد به مثبت 6/4 درصد،كاهش نرخ تورم بالاي 40 درصد به زير 10 درصد،افزايش صادرات نفت،كاهش هزينه هاي وارادات در پي لغو تحريم ها،اجراي طرح تحول نظام سلامت و كاهش هزينه هاي پرداختي به بيماران از 50 درصد به 8 درصد، لغو قطعنامه فصل هفتم شوراي امنيت و 12 قطعنامه شوراي حكام توسط ديپلماسي دولت تدبير و اميد، توجه به محيط زيست و دوري از حاشيه ها، تهيه و ابلاغ منشور حقوق شهروندي و ... بخشي از اقدامات و دستاوردهاي دولت تدبير و اميد بوده است. فرماندار با بيان اينكه در طول 4 سال گذشته بيش از 270 ميليارد تومان اعتبار در حوزه هاي راه و شهرسازي،طرح هاي زيربنايي،كشاورزي،بهداشت و درمان،مخابرات،صنعت و ... سرمايه گزاري شده است به برخي از پروژه هاي مهم شهرستان مانند: -پروژه چمژاب – ارمو كه سالها نيمه تمام مانده بود با تزريق اعتبارات مناسب در اين دولت روند اجرايي آن سرعت بخشيده شده و بيش از 1700 هكتار از زمين هاي ديم بوسيله اين طرح تحت پوشش آبياري نوين قرار گرفت. -اراضي دشت هوركول بخش مركزي شهرستان دره شهر كه سالها كشاورزان اين منطقه با مشكل كمبود آب كشاورزي مواجه بودند در يك ماه گذشته با حضور استاندار پرتلاش كلنگ زني شد و با سرعت زياد عمليات اجرايي آن آغاز كه در همين هفته با زير پوشش رفتن 300 هكتار از اراضي آن به بهره برداري مي رسد. تزريق اعتبار به تونل كبير كوه- طرح بازسازی منازل آسیب دیده در زلزله سال 93- گاز رسانی به روستای بخش مرکزی و بخش ماژين- تکمیل واریانت زرانگوش-توسعه، اصلاح خط و احداث ترانسفورماتور برق در روستاها و نقاط شهری-تكميل مجتمع فرهنگی هنری دره شهر- برق رسانی به عشایر پشته مهواز بخش ماژین- بهسازی چشمه آب سراب دره شهر- روكش آسفالت راههاي ارتباطي شهرستان و حذف نقاط حادثه خيز - طرح آبرسانی ، برق رسانی و تكميل یادمان شهدای گمنام- عملیات اجرایی پروژه بهسازی چشمه آب و اجرای شبکه آبرسانی شهر ماژین- تكميل پل پشته ماژين و پل ميدان خلف- افتتاح فاز اول پارک ایران در شهر ماژین و پارك اميد در شهر دره شهر-افتتاح پروژه برق رسانی جاده سلامت-احداث خانه هاي بهداشت روستاي در بخش مركزي و ماژين-توسعه فضاهاي آموزشي شهرستان-توسعه و بهسازي زيرساختهاي مسكن مهر-اجراي طرح جمع آوري فاضلاب شهري دره شهر- عملیات اجرایی پروژه بهسازی چشمه آب و اجرای شبکه آبرسانی شهر ماژین و ... عنوان كردند. فرماندار دره شهر افزود: در هفته دولت امسال 39 طرح عمراني،خدماتي،كشاورزي و .. با اعتباري بالغ بر 39 ميليارد تومان با اشتغالزايي بيش از 1500 نفر بصورت مستقيم و غير مستقيم افتتاح و كلنگ زني خواهند شد كه مهمترين آنها شامل- كلنگ زني و افتتاح شبكه هاي داخلي آبياري تحت فشار مزارع(ارمو،هوركول،شوهان،چمژاب)-کلنگ زنی تصفیه خانه فاضلاب روستای ارمو- کلنگ زنی طرح گازرسانی به روستاهای (مرادآباد-مهتابی-کل سفید و بن باباجان)-کلنگ زنی خط تغذیه ماژین و نصب دستگاه CGS- افتتاح بخش جدید رادیولوژی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)-کلنگ زنی واریانت وحدت آباد-افتتاخ 5 خانه بهداشت روستايي- افتتاح سيستم هاي مخابراتي و توسعه ديتا- افتتاح پروژه هاي برق رساني(يادمان شهداء، روستاي كله جوب و مسكن مهر) و كلنگ زني پروژه چهار بانده كردن ورودي دره شهر به سمت بدره به طول 5 كيلومتر مي باشند
 ١٤:١٧ - جمعه ٣ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در اولین روز از هفته دولت
مراسم غبارروبی و عطرافشانی گلزار مطهر شهدا با حضور مسئولين شهرستان برگزار شد.
در این آیین معنوی مدیران و مسئولین ادارات و نهادهاي شهرستان با تاکید بر ادامه راه شهدا، با اهدای گل و قرائت فاتحه ضمن تجديد ميثاق به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.
 ١٤:٢٨ - پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی هفته دولت برگزار شد
به منظور هماهنگی جهت برگزاری هر چه بهتر فعالیت ها و برنامه های هفته دولت، جلسه هماهنگي با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری دره شهر برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين جلسه با گراميداشت ياد و خاطره شهداي والا مقام و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: سیره و روش این دولتمردان شهید، الگوی مسئولان شهرستان در خدمتگزاری هرچه بهتر به مردم باشد. مقام معظم رهبري درباره ويژگيهاي اخلاقي شهيدان رجايي و باهنر مي فرمايد: شهيد باهنر مردي بي تظاهر بود كه هيچ كس از ظاهر آرام او نمي فهميد در باطن،ذهن و انديشه او چه مي گذرد. وي يكي از متفكرين و تئوريسين هاي انقلاب بود كه كتابهاي زيادي را تنظيم كرد و ارتباط نزديكي با شهيد مطهري و شهيد بهشتي داشت. و هر دوي اينها براي عظمت فكري و قدرت تفكر علمي او ارزش زيادي قائل بودند. نقش شهيد رجايي و باهنر در افشا كردن ماهيت ليبرالي و منافقانه بني صدر بسيار برجسته بود. شهيد رجايي با صبر،متانت و حوصله عظيم با قبول دردها و رنج هاي قلبي و غير قابل افشايي كه داشت توانست بني صدر خائن را افشا و رسوا كند. وي افزود: با توجه به اينكه نظام مقدس جمهوي اسلامي ايران تحت زعامت و رهبري حكيمانه ولي امر مسلمين امام خامنه اي(مد ظله العالي) هدايت مي شود، رهبري،دولت و مردم يكي هستند و همه در راستاي اعتلاء و ارتقاي نظام مقدس جمهوري اسلامي تلاش مي كنند. فرماندار دره شهر با بيان اينكه هفته دولت فرصت مناسبي براي ارائه خدمات نظام به مردم است اين هفته را بهترین فرصت برای خادمان مردم جهت اطلاع‌رسانی و تبیین فعالیتهای دولت تدبیر و امید دانست و اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید توفیقات و فعالیتهای چشمگیر و ارزشمندی صورت گرفته است که باید صادقانه و شفاف اين عملكردها منعکس شود. فرماندار با تاكيد بر اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در نکوداشت این هفته و تبیین سیاستها و اقدامات دولت خواستار عملی کردن آرمانها و آموزه های شهدای دولت در خدمتگزاری حداکثری به مردم شد. تجدید میثاق با آرمانهای معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای هفته دولت، گلباران و غبار روبی مزار شهداء دره شهر ، تبلیغات محیطی ، دیدار با خانواده معزز شهداء ،اجراي مراسم ويژه هفته دولت در بخش ماژین ، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه و ارائه عملكرد دولت تدبير و اميد، افتتاح و کلنگ زنی طرح ها و پروژه های عمرانی با حضور استاندار يا معاونين، مراسم یادواره شهدای دولت و تجلیل از کارمندان نمونه، سركشي از ادارات و نهادها،افتتاح و كلنگ زني طرح ها و پروژه هاي عمراني بخش مركزي با حضور فرماندار،اجراي ويژه برنامه هفته دولت و ... از برنامه هاي هفته دولت در شهرستان خواهد بود.
 ١٤:١٨ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جنگ "وهار همدلي"
ويژه گراميداشت هفته دولت با حضور فرماندار،امام جمعه و حضور پر شور مردم و مسئولان در پارك سراب دره شهر برگزار شد
ارائه گزارش عملكرد و اقدامات دولت تدبير و اميد در شهرستان توسط فرماندار،تبريك امام جمعه شهرستان به مناسبت هفته دولت، موسيقي و شعر محلي،برنامه طنز،خاطره گويي آزاده سرافراز،تقدير از خانواده شهيد كارمند و آزاده، تقدير از كارمندان نمونه به نمايندگي از كارمندان شهرستان،ارائه صنايع دستي و پخت غذاهاي بومي، محلي از برنامه هاي بهار همدلي در شهرستان دره شهر بود.
 ١٩:١٦ - پنج شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید فرماندار از شبکه بهداشت و درمان دره شهر
شفیع زاده فرماندار دره شهر ضمن بازديد از واحدهای بهداشتی ،اداری و مالی و.... به صورت حضوری با پرسنل این اداره گفتگو كرد.
فرماندار دره شهر ضمن تشکر از مساعی سرپرست شبکه بهداشت و درمان در پیگیری امورات مربوطه و قدردانی از زحمات پرسنل شبکه بهداشت و درمان خواستار تلاش و توجه هرچه بیشتر در زمينه بهبود وضعيت بهداشت در این شهرستان شدند. وي هدف از این بازدید را بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان و نحوه فعالیت آنان در شهرستان عنوان نمود . دکتر بالاوندی سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نیز ضمن تشریح وظایف کارشناسان ستاد ی واحدهای بهداشتی در مرکز بهداشت،گزارشی از اقدامات انجام گرفته دراین شهرستان را ارائه كرد.
 ١٥:٠٧ - چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
يادواره شهداي مدافع حرم
یادواره شهید مدافع حرم محسن حججی و شهداي مدافع حرم شهرستان دره شهر برگزرا شد
یادواره شهید مدافع حرم محسن حججی و شهداي مدافع حرم شهرستان با حضور پرشور مردم ، فرماندار،امام جمعه شهرستان و سخنرانی سردار موسی بیگی فرمانده تیپ حضرت امیرالمومنین( ع) در مسجد جامع دره شهر برگزار شد.
 ١٤:٠٤ - چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شوراي اداري
شوراي اداري شهرستان دره شهر برگزار شد
شفيع زاده فرماندار دره شهر با سلام به ارواح طيبه شهداء، امام شهداء و آرزوي سلامتي و طول عمر با عزت براي مقام معظم رهبري و توفيق روز افزون رئيس جمهور با عرض تسليت شهادت سردار "شهيد محسن حججي" ، 26 مرداد ماه سالروز ورود آزادگان، اسطوره ها و اسوه هاي مقاومت به ميهن اسلامي را تبريك گفتند. فرماندار دره شهر ضمن تبريك شروع بكار رسمي دور دوم رياست جمهوري جناب آقاي دكتر روحاني و دولت تدبير و اميد، ابراز اميدواري كردند اين دولت بتواند در راستاي اهداف پيش رو موفق و پيروز باشد. نماينده عالي دولت در شهرستان با بيان اينكه در آستانه شروع به كار شوراهاي اسلامي شهر و روستا دوره پنجم مي باشيم (طبق آخرين بخشنامه از يكم شهريور ماه) از اعضاي محترم شوراهاي اسلامي شهر و روستا دوره چهارم تشكر و قدرداني كردند. شفيع زاده در ادامه مواردي مانند: پيگيري اعتبارات تملك دارائيهاي(استاني،نفت و گاز) و همچنين ماده 180،اعلام پروژه هاي قابل افتتاح و كلنگ زني در هفته دولت، همكاري كليه دستگاههاي اجرايي با صاحبان صنايع كوچك طبق تاكيد مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) و اهميت صنايع كوچك در اقتصاد مقاومتي در راستاي توليد و اشتغال به مناسبت گراميداشت 21 مرداد (روز حمايت از صنايع كوچك) همكاري با گروه ارزياب ادارات و نهادهاي شهرستان در زمينه حقوق شهروندي،حجاب و عفاف،برگزاري نماز جماعت سر وقت در ادارات، تعمير و تجهيز نمازخانه هاي اداري شهرستان، حضور پر رنگ در نماز جمعه و مراسمات ملي و مذهبي، ارائه گزارش عملكرد فصلي و چهار ساله دولت در حوزه دستگاه مربوطه،همكاري روساي بانكها در زمينه طرح بخشودگي ديركرد وام هاي كمتر از 400 ميليون ريال، پيگيري مطالبات كشاورزان شهرستان،همكاري ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي،جهاد كشاورزي،امور عشايري،ميراث فرهنگي و صنعت،معدن و تجارت شهرستان در زمينه حضور موفق در نمايشگاه توانمندي روستائيان و عشاير شهريور ماه استان،همكاري دستگاههاي اجرايي در راستاي اجراي برنامه پخش زنده تلوزيوني روز پنج شنبه مورخ 26/05/96 در اين شهرستان، رعايت هشدارهاي امنيتي در ادارات و ... جهت رعايت،اجراء و پيگيري به اعضاي محترم شوراي اداري شهرستان متذكر شد. حجت الاسلام و المسلمين قنبر بيگي امام جمعه دره شهر با اشاره به خصوصيات شيعيان امير المومنين علي(ع) مانند تلاش و سختكوشي، خواستار رعايت اين خصوصيات از سوي مسئولين شهرستان شدند امام جمعه محترم دره شهر با بيان اينكه كار بايد براي رضاي خداوند متعال باشد گفت: هر كسي براي خشنودي خدا كار نكند دنيا و آخرت را از دست مي دهد و اين ربطي به جناح و حزب خاصي ندارد بلكه همه بايد رعايت كنيم.
 ١٥:٥٨ - يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه هماهنگی سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در فرمانداري دره شهر
در آستانه فرا رسیدن 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جهت بزرگداشت این مناسبت فرخنده با حضور فرماندار برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر ضمن گراميداشت26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، با بيان اينكه آزادگان نماد مقاومت، ایثار و ایستادگی ملت ایران هستند گفت: دشواری، صبر و استقامت عزيزان آزاده در طول دوران طاقت فرسای اسارت باعث خلق حماسه های جاودان و ماندگار گردید. فرماندار با تاكيد بر اينكه امروزه تبیین فرهنگ مقاومت، پایداری و اسارت، امرى حیاتى براى قشر جوان و نوجوان است، افزود: بايد از تمام ظرفیتها جهت انتقال حماسه مقاومت ، ایستادگی ،جانفشانی و فداکاری این عزیزان با آگاهی و شناخت به نسل هاي آینده استفاده كرد. قاسمي مسئول بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان در ادامه گزارشی از عملکرد بنیاد شهید در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارائه و خواستار همفكري و همكاري جهت برگزاري مراسم گراميداشت 26 مرداد ماه شدند. مراسم گراميداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی روز چهار شنبه مورخ 25/05/96 ساعت 30/08 صبح با حضور فرمانداران شهرستانهاي دره شهر،بدره و آبدانان، مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان و آزادگان سه شهرستان فوق در سالن ورزشي سد سيمره( جنب اداره بنياد شهيد شهرستان) برگزار مي گردد. شهرستان دره شهر دارای 111 شهید گرانقدر، 567 جانباز قهرمان و 20 نفر آزاده سرافراز می‌باشد.
 ١٢:٥٤ - شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار
مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با حضور فرماندار،امام جمعه شهرستان و جمعي از مسئولين برگزار شد .
برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با حضور فرماندار،امام جمعه شهرستان و جمعي از مسئولين برگزار شد . شفيع زاده فرماندار دره شهر با سلام به ارواح طيبه شهداء، امام شهداء و آرزوي سلامتي و طول عمر با عزت براي مقام معظم رهبري و توفيق روز افزون رئيس جمهور با گراميداشت ياد شهيد محمود صارمي خبرنگار متعهد كشورمان كه در 17 مرداد ماه سال 1377 به همراه 8 نفر از اعضاي كنسولگري ايران در مزار شريف به دست گروهك تروريستي طالبان به شهادت رسيد گفت: شوراي فرهنگ عمومي به همين مناسبت 17 مرداد ما را روز خبرنگار اعلام كرد. فرماندار دره شهر با بيان اينكه خبرنگار كسي است كه با اتكاء به ذوق و استعداد شخصي با توجه به مسئوليت اجتماعي كه اين حرفه بر عهده دارد، وظيفه كسب تهيه،جمع آوري و تنظيم اخبار و انتقال آن از طريق وسايل ارتباط جمعي دارد گفت: خبرنگاري جزء مشاغل سخت و طاقت فرسا است، خبرنگاران وجدان بيدار جامعه است زيرا همواره در عمق جامعه زندگي مي كنند و در سلامت فرهنگي و فكري جامعه نقش بسزايي دارند.جايگاه خبرنگار بسيار رفيع است و عشق به اين كار دليلي شده كه در راستاي پيشرفت،توسعه و اطلاع رساني گام بردارند مقام عالي دولت در شهرستان خبرنگاران را سربازان جنگ نرم دانست و عنوان كرد كار خبرنگار انعكاس رخدادهاي است كه قابليت خبر شدن و اطلاع رساني به جامعه دارد. لازمه خبرنگار خوب بودن داشتن علم و دانش،تجربه و جسارت است. وي سه اصل مهم در كار خبر نگاري سرعت،دقت و صحت عنوان و تصريح كرد: خبرنگار در محل وقوع رويدادها چشم و گوش رسانه و چشم و گوش مردم هستند. او بايد با استفاده از ويژگيهاي خدادادي و آموزشي كه ديده به كشف حقيقت ها بپردازد و آن را در كمترين زمان به مخاطبان خود برساند. شفيع زاده با اشاره به خصوصيات خبرنگاران آنها را ذوق و استعداد،سرعت و حق طلبي دانست و با اشاره به حديثي از نبي مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) كه مي فرمايد: حق را بگو و در راه خدا از ملامت هيچ ملامت گري نهراس، ويژگي حق محوري و حق گويي مهمترين ويژگي يك خبرنگار موفق و خدا ترس دانست. قنبربيگي امام جمعه شهرستان با تبريك روز خبرنگار گفت: خبرنگاران آنچه صلاح نظام است به آن بپردازند. امام جمعه شهرستان بيان داشت كار خبرنگار اطلاع رساني صحيح و درست فارغ از هر جريان و طيف سياسي است و كاري كه به نفع مردم و نظام است بايد انجام دهد. خبرنگاران آنچه مصالح کشور نظام است بیان کنند. انتقاد از هردولتی به دلیل روی کار بودن آن دولت است نه غرض ورزی يا مسائل ديگر. حجت الاسلام قنبربيگي ابراز اميدواري كرد خبرنگاران ضمن انعکاس واقعیت ها آنگونه که هست در انجام رسالت خطيري كه بر عهده دارند بدون پيشداوري در جهت آگاهي مردم گام بردارند. در این مراسم از فعالان حوزه خبر و رسانه با اهداء لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.
 ١٢:٠٤ - سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه مناسب سازی اماکن عمومی و فضای شهری شهرستان برگزار شد
اين جلسه به منظور مناسب سازی ادارات،اماکن دولتی و فضاهاي شهري برای معلولین، جانبازان و سالمندان شهرستان برگزار شد.
جلسه مناسب سازی اماکن عمومی و فضای شهری شهرستان برگزار شد اين جلسه به منظور مناسب سازی ادارات،اماکن دولتی و فضاهاي شهري برای معلولین، جانبازان و سالمندان شهرستان برگزار شد. شفیع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به اهمیت موضوع با تاكيد بر مناسب سازی فضاها، اماکن عمومی و دولتی جهت استفاده سالمندان، جانبازان و معلولين و ارائه خدمات مطلوب و مورد نیاز آنان خواستار مناسب سازي كليه اماكن و فضاهاي اداري شهرستان در اين خصوص شدند. فرماندار دره شهر بيان كرد در موضوع مناسب سازی فضاهای اداری مورد بررسي قرار گرفته و کاستی های احتمالی جهت رفع مشكل به آنان اعلام خواهد شد. شاهی وند رییس اداره بهزیستی شهرستان ضمن قدرداني از تلاشهاي صورت گرفته در اين زمنيه خواستار پیگیری و مناسب سازي اماكن دولتي و فضاهاي شهري باقيمانده جهت دسترسي آسان تر سالمندان،جانبازان و معلولين به آنان شدند.
 ١٣:١١ - دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرماندار دره شهر: طرح آبرساني به مجتمع باغباني غلام‌ آباد بخش مركزي اجراء مي شود
با هدف ایجاد اشتغال و تولید در روستاها و به منظور اجراي شبكه آبياري تحت فشار (قطره اي) در باغات شهرستان همچنين پرداخت تسهيلات در جهت توسعه باغات در اراضي شيبدار، توسعه كشت باغات انگور،انجير و زيتون و تجهيز اراضي به سيستم آبياري نوين كشاورزي تحت فشار(قطره اي) فرماندار دره شهر،مدير جهاد كشاورزي شهرستان،مالكين باغات و كارشناسان كشاورزي شهرستان از مجتمع باغباني غلام آباد بازديد كردند.
شفيع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به اينكه بهره‌گیری از آبیاری‌های نوین در بخش کشاورزی و توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار می‌تواند نقش مهمی در افزایش بهره‌وری داشته باشد، برنامه ریزی، کمک ها و تسهیلات دولتی را در راستای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و بر ضرورت برنامه ریزی به منظور ايجاد اشتغال و توسعه کار آفرینی روستایی تاکید نمود . طرح آبرساني مجتمع باغباني غلام آباد بصورت آبياري قطره اي باغات زيتون،انگور و انجير در قالب طرح تجميع آبياري تحت فشار فاز اول "هوره كول" در سطح 12 هكتار با اعتباري بالغ بر يك ميليارد ريال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي اجراء مي شود. هدف از اجراي اين طرح ايجاد اشتغال و توليد،صرفه جويي در مصرف آب،احياء باغات،بالا بردن راندمان توليد در واحد سطح و مديريت صحيح آب با اشتغالزايي 20 نفر مي باشد. شهرستان دره شهر داراي 16000 هكتار اراضي قابل كشت مي باشد كه از اين ميزان 5500 هكتار آن آبي مي باشد . تاكنون در سطح شهرستان بوسيله طرح هاي تجميع و انفرادي سيستم هاي آبرساني تحت فشار 4300 هكتار از اراضي آن بصورت كامل اجراء شده است. اجراي طرح سيستم آبرساني نوين كشاورزي در 302 هكتار از اراضي " هوره كول" در دست اجراء و فاز 2 منطقه شوهان چمكلان در مساحت 250 هكتار در دست مطالعه مي باشد همچنين900 هكتار از اراضي ارمو در هفته دولت كلنگ زني خواهد شد.
 ٠٩:١٣ - دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش ماژین با حضور مهندس کاظم زاده
نشست هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات بخش ماژین با حضور کاظم زاده نماینده حوزه جنوبی استان در مجلس شورای اسلامی، شفیع زاده فرماندار دره شهر،تیموری مدیر آب و فاضلاب استان، دمان بخشدار ماژین، خنجری شهردار،اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین بخش در محل بخشداری ماژین برگزار شد
نشست هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات بخش ماژین با حضور کاظم زاده نماینده حوزه جنوبی استان در مجلس شورای اسلامی، شفیع زاده فرماندار دره شهر،تیموری مدیر آب و فاضلاب استان، دمان بخشدار ماژین، خنجری شهردار،اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین بخش در محل بخشداری ماژین برگزار شد. در این نشست مسائلی مانند تکمیل فاز اول پروژه آب رسانی روستای گرزلنگر شامل نصب پمپ شناور ، شیرآلات، تجهیز ساختمان ایستگاه پمپاژ و ۱۰۰ متر خط انتقال آب و همچنین اجرای فاز دوم شامل خط انتقال برق و تصفیه خانه ،جداسازی خط انتقال آب روستای گدارنمك از سرچشمه،تکمیل فیلتراسیون موجود و لزوم هوادهی و تجهیز جهت رفع بو و طعم نامطلوب آب آشامیدنی بخش، تعویض شبکه داخلی ، خط انتقال و بهسازی سرچشمه آب آشامیدنی روستای بانزرکه، احداث مخزن ۳۰ مترمکعبی برای روستای کولکنی، تسریع در اتمام پروژه آب رسانی بخش توسط پیمانکار مربوطه تا ۱۷ شهریور با توجه به اجرای آسفالت معابر شهر ماژین، اختصاص۳۰۰ متر لوله جهت رفع مشکل آب آشامیدنی روستاهای دره دول و وحدت آباد، تکمیل پارک ماژین، بهسازی و آسفالت معابر و اجرای طرح های عمرانی بخش از موضوعات مورد بررسی در این نشست بود که تصمیمات مناسبی در جهت بهبود وضعیت موجود اتخاذ گردید.
 ٠٦:٥٦ - شنبه ٧ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید نماینده مجلس از پروژه شبکه آب شرب بخش ماژین
مهندس کاظم زاده نماینده مردم حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی،شفیع زاده فرماندار دره شهر،تیموری مدیر آب و فاضلاب روستایی استان،دمان بخشدار ،شهردار به همراه اعضای شورای شهر ماژین و پیمانکار پروژه از طرح اجرای شبکه آب شرب این بخش بازدید کردند
مهندس کاظم زاده نماینده مردم حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی،شفیع زاده فرماندار دره شهر،تیموری مدیر آب و فاضلاب روستایی استان،دمان بخشدار ،شهردار به همراه اعضای شورای شهر ماژین و پیمانکار پروژه از طرح اجرای شبکه آب شرب این بخش بازدید کردند مهندس کاظم زاده با بیان اینکه این طرح با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی شامل احداث مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی بتنی،اصلاح حدود ۲۳ کیلومتر شبکه آب شرب شهر ماژین ، بهسازی و دیوارکشی سرچشمه آب شرب در حال اجراست و اوایل پاییز به بهره برداری می رسد ابراز امیدواری کرد مشکلاتی که در زمینه آب شرب در بخش ماژین وجود دارد با افتتاح آن مرتفع گردند. وی با اشاره به بهسازی معابر بخش و شهر ماژین افزود سال گذشته و امسال از طریق فرمانداری و سازمان همیاری شهرداریها و قیر یارانه ای(9100میلیون ریال سال گذشته 140 تن قیر و امسال 1430 میلیون ریال و 260 تن قیر بعلاوه اعتبارات تملک دارائیهای فرمانداری بالغ بر 17000 میلیون ریال در سال گذشته و امسال) کمک خوبی به این بخش شده که با این ارقام طبیعتا نباید مشکلی در زمینه اجرای طرح و پروژ های عمرانی در سطح شهر و بخش ماژین وجود داشته باشد و تمامی 125000 متر مربع معابر آن آسفالت شوند تا انشاالله مردم شهر و بخش ماژین از یک مطلوبیت و زیبایی برخوردار شوند.
 ١٩:٥٥ - پنج شنبه ٥ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست منتخبین پنجمین دوره شورهای اسلامی شهر دره شهر با مهندس کاظم زاده
منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر دره شهر با مهندس کاظم زاده نماینده حوزه جنوبی استان در مجلس شورای اسلامی و شفیع زاده فرماندار دره شهر دیدار و گفتگو کردند
منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر دره شهر با مهندس کاظم زاده نماینده حوزه جنوبی استان در مجلس شورای اسلامی و شفیع زاده فرماندار دره شهر دیدار و گفتگو کردند مهندس کاظم زاده با تبریک به منتخبین این دوره از شوراهای شهر دره شهر با بیان نقش و اهمیت جایگاه ویژه شوراها در زمینه توسعه زیرساختهای شهری خواستار تعامل،همفکری اعضای جدید شورا در زمینه مدیریت شهری و بهبود چشم انداز شهری دره شهر شدند. نماینده شهرستانهای دهلران،آبدانان،دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تلاش و پشتکار جدی اعضاء در زمینه پاسخ به اعتماد مردم گفت: در مقابل این اعتماد ما مسئولیم بنابراین باید با کمک همدیگر خدمات بهینه ای به این شهر تاریخی ارائه نمائیم. شفیع زاده فرماندار دره شهر از آمادگی این فرمانداری و دستگاههای اجرایی شهرستان در زمینه همکاری با اعضای شورا خبر داد فرماندار تصریح کرد امسال از محل اعتبارات تملک دارائیهای شهرستان بالغ بر 25000 میلیون ریال در زمینه تکمیل پروژه های عمرانی شهر دره شهر و تسهیل در روند ارائه خدمات شهری در نظر گرفته شده است. در این دیدار منتخبین مردم در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر دره شهر با تاكيد بر رويكرد روحیه تعامل و همکاری بين اعضاي شورا و دستگاههاي اجرايي شهرستان ابراز اميدواري كردند در آينده بتوانند در راستاي توسعه شهر دره شهر گام برداشته و رضایتمندی مردم را در زمینه های مختلف جلب نمایند.
 ١٩:٥٠ - پنج شنبه ٥ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسائل و مشكلات آب روستايي شهرستان بررسي شد
به منظور بررسی مسائل و مشکلات آب شرب روستاهای شهرستان نشست مشترکی بین نماینده حوزه جنوبی در مجلس شورای اسلامی،فرماندار،مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان و مدیر آبفار شهرستان در محل فرمانداری دره شهر برگزار گردید.
به منظور بررسی مسائل و مشکلات آب شرب روستاهای شهرستان نشست مشترکی بین نماینده حوزه جنوبی در مجلس شورای اسلامی،فرماندار،مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان و مدیر آبفار شهرستان در محل فرمانداری دره شهر برگزار گردید. احداث خط اصلی مجتمع سیکان، تفکیک آب شرب روستاهای دشت چمران،تفکیک آب شرب محله شهید مدنی و شهید صدوقی، اجرای پروژه مجتمع سیکان با اعتباری بالغ 160 میلیون ریال در 22 روستا دهستان زرین دشت،اجرای طرح جمع آوری فاضلاب روستای ارمو و تکمیل پروژه آبرسانی به بخش ماژین از مهمترین موضوعات مورد بحث در این نشست بود.
 ١٩:٤٥ - پنج شنبه ٥ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح سالن سنجش الكترونيكي مركز آموزشی فنی و حرفه ای دره شهر
در راستای هفته مهارت و روز کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای شفيع زاده فرماندار ضمن افتتاح سالن سنجش الكترونيكي از مرکز آموزشی فنی و حرفه ای دره شهر بازديد کرد.
فرماندار دره شهر در اين بازديد با اشاره به اینکه مهارت آموزی یکی از عوامل موثر در توسعه جامعه محسوب می گردد اظهار کرد: ترویج و توسعه مهارت آموزی در جامعه ارتقای سطح اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی را در بر خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه نقش آموزش های فنی و حرفه ای در تحقق " اقتصاد مقاومتی توليد – اشتغال" کلیدی و محوری است، تصریح کرد: هر چه آموزش در سطح کشور بویژه آموزش های فنی و حرفه ای با کیفیت بالاتری ارائه شود تولید داخلی و اشتغال پایدار جوانان رونق پیدا کرده و در نهایت منتهی به تحقق اقتصاد مقاومتی می شود. فرماندار از كارگاههاي مكانيك خودرو،برق ساختمان و كارگاه جوشكاري اين مركز بازديد بعمل آوردند. در پايان از سه نفر از مسئولين موفق آموزشگاههاي آزاد شهرستان تقدير بعمل آمد.
 ١٢:٥٠ - سه شنبه ٣ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد
بازديد فرماندار از پروژه هاي عمراني شهرداري دره شهر
به منظور بررسي روند پيشرفت فيزيكي طرح هاي عمران شهري، شفيع زاده فرماندار دره شهر از محل اجراي بهسازي ضلع جنوبي پارك اميد و خيابان فرهنگ(جنب پارك شهرداري) بازديد كردند. بازگشايي اين خيابان(فرهنگ) باعث كاهش بار ترافيكي خيابان شهيد نوروزي و سهولت دسترسي به مركز شهر مي شود.
 ١٣:٠٨ - يکشنبه ١ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه داخلي کارکنان فرمانداري دره شهر
با هدف هماهنگی بيشتر جهت پيگيري و انجام امورات محوله جلسه داخلي کارکنان فرمانداري دره شهر برگزرا شد
با هدف هماهنگی بيشتر جهت پيگيري و انجام امورات محوله جلسه داخلي کارکنان فرمانداري دره شهر برگزرا شد شفيع زاده فرماندار دره شهر ، ضمن خسته نباشید و قدردانی از زحمات همکاران ، با اشاره به اهميت برگزاری این جلسات گفت: جلسات داخلی فرصتی است که همکاران بتوانند مختصری از فعالیت ها ، مسایل و مشکلات، انتظارات و موضوعاتی که وجود دارد را مطرح نمايند تا بتوانيم با برنامه ريزي، همكاري و هماهنگي هاي بين بخشي در راستاي بهبود امور گام برداريم. فرماندار دره شهر با اشاره به اهمیت رعایت نظم و انضباط اداري در انجام امور بر رعایت ضوابط و قوانین اداری و اخلاقی ، داشتن صداقت در کارها ، تکریم و احترام ارباب رجوع ، هماهنگی و همکاری در اداره و تعامل با ادارات دیگر، اولویت بندی وظایف و امورات محوله تاكيد كردند. در ادامه کارکنان، گزارشی از وضعیت فعالیت ها، مسایل و مشکلات موجود در واحدهای مربوطه و پیشنهادات و برنامه های مد نظر ارائه كردند.
 ١٣:٣٦ - شنبه ٣١ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
غبار روبي گلزار شهداي دره شهر همزمان با هفته ملی مهارت
همزمان با هفته ملی مهارت با حضور فرماندار،امام جمعه،جمعي از مسئولين شهرستان،مربيان،كاركنان و كار آموزان مركز فني و حرفه اي و و آموزشگاههاي خصوصي شهرستان، گلزار شهداي دره شهر غبار روبي و عطر افشاني شد.
همزمان با هفته ملی مهارت با حضور فرماندار،امام جمعه،جمعي از مسئولين شهرستان،مربيان،كاركنان و كار آموزان مركز فني و حرفه اي و و آموزشگاههاي خصوصي شهرستان، گلزار شهداي دره شهر غبار روبي و عطر افشاني شد. شفيع زاده فرماندار دره شهر ضمن تبریک هفته مهارت، یکی از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی را داشتن یک نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم در سرمایه های انسانی دانست. فرماندار به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالي) در زمینه اقتصاد مقاومتی و استفاده از نیروی داخلی اشاره کرد و افزود: برای وجود هر شغل داشتن حداقل مهارت ها الزامی است و هدف از آموزشهای فنی و حرفه ای، افزایش توانایی ها، دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوبتر کار در محدوده وظایف شغلی می باشد. حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا قنبر بيگي امام جمعه محترم دره شهر با تاكيد بر آموزش هاي فني و حرفه اي در راستاي اقتصاد مقاومتي خواستار تلاش مجموعه فني و حرفه اي در اين زمينه شد.
 ١٣:٣٣ - شنبه ٣١ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
كلنگ زني پروژه آبياري تحت فشار اراضي كشاورزي شهرستان دره شهر توسط مهندس مرواريد
بوسيله اين طرح آبیاری تحت فشار 302 هکتار از اراضي كشاورزي بخش مركزي شهرستان مشروب مي شوند.
بوسيله اين طرح آبیاری تحت فشار 302 هکتار از اراضي كشاورزي بخش مركزي شهرستان مشروب مي شوند. محدوده طرح از اراضی حاشیه رودخانه سیمره واقع در منطقه چم حیدر شروع و تا اراضی پایین منطقه قلعه گل( دستگرد قدیم) شامل روستاهای چم نمشت، غلام آباد ، دستگرد ، قلعه گل و منطقه هورکول و اطراف فرودگاه کشاورزی را تحت پوشش قرار می دهد. ایستگاه و خط انتقال آب آن به طول 8 کلیومتر قبلا از محل اعتبارات دولتی احداث شده است به منظور صرفه جویی و افزایش سطح زیرکشت محصولات آبی و بالابردن پنانسیل تولید در واحد سطح،پروژه اجرای سیستم آبیاری تحت فشارشامل (بارانی، قطره ای و نوار تیپ(میکرو) برای این منطقه در زمستان 95 پیشنهاد و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اعتبار برای اراضی این منطقه اخذ و كلنگ زني آن امروز صورت گرفت. هزینه های اجرای این طرح 47000 میلیون ریال مي باشد که 40000 ميليون ريال آن از محل منابع ملي و 7000 ميليون ريال آن از اعتبارات استاني سرمايه گذاري شده است با اجراي اين طرح پيش بيني مي شود تولیدات منطقه مذکور از 800 تن فعلی به بیش از 1500 تن برسد و درآمد خانوارهای تحت پوشش این طرح به 2 برابر افزایش یابد.
 ١٩:١٩ - جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح
5 واحد مسكن معلولين شهرستان دره شهر توسط استاندار ايلام افتتاح شد
5 واحد مسكن معلولين شهرستان دره شهر توسط استاندار ايلام افتتاح شد از سال گذشته تا كنون در حوزه تامين مسکن معلولين شهرستان مبلغ 4000 ميليون ريال به صورت بلاعوض به مددجویان و معلولین تحت حمایت کمک شده که با این کمک تعداد 55 خانوار صاحب خانه شده اند که از این مبلغ 1250 ميليون ريال به 5 خانوار دارای دو عضو معلول شهری و 360 ميليون ريال به 2 خانوار دارای دو عضو معلول روستایی کمک شده است.
 ١٩:١٣ - جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
افتتاح
طرح فيلتراسيون كشاورزي شهرستان توسط استاندار افتتاح شد
اين طرح به منظوراستفاده بهینه ازآبهای زیر زمینی، بهره وری و بالا بردن راندمان مصرف آب به تعداد ۱۵ دستگاه فیلتراسیون برروی چاههای عمیق و ایستگاههای پمپاژ نصب، و اراضی تحت پوشش با استفاده از آبیاری نوین روش نوارتیپ اجرا گردیده است. طرح فيلتراسيون كشاورزي با اعتباري بالغ بر 5000 ميليون ريال با سطح زير كشت 100 هكتار غالباً صيفيجات به روش ميكرو (نوار تيپ) و تعداد 150 نفر بهره بردار، در روستاي ارمو (كيلومتر 7 جاده دره شهر – پلدختر) كه از خرداد ماه نود و پنج شروع و امروز توسط مهندس مرواريد به بهره برداري رسيد.
 ١٩:٠٠ - چهارشنبه ٣٠ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید فرماندار دره شهر از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سیمره
شفيع زاده فرماندار دره شهر، فيلي مدير جهاد كشاورزي شهرستان و جمعي از كشاورزان از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سيمره(چمكلان) بازدید کردند.
شفيع زاده فرماندار دره شهر، فيلي مدير جهاد كشاورزي شهرستان و جمعي از كشاورزان از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سيمره(چمكلان) بازدید کردند. اين بازديد در راستاي برنامه ريزي جهت اجراي فاز دوم شبكه داخل مزارع " هوره كول" بخش مركزي به مساحت 250 هكتار از اراضي كشاورزي شوهان و غلام آباد چمكلان جهت اجراي سيستم آبياري تحت فشار با اعتباري بالغ بر 120 ميليون ريال در هر هکتار صورت گرفت كه كار طراحي و مطالعه اين شبكه در دست اقدام است.
 ١١:١٦ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 524655
 بازدید امروز : 14
 کل بازدید : 707405
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 2/3281
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی