به وب سایت فرمانداری دره شهر خوش آمدید.
جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


بازدید فرماندار دره شهر از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سیمره
شفيع زاده فرماندار دره شهر، فيلي مدير جهاد كشاورزي شهرستان و جمعي از كشاورزان از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سيمره(چمكلان) بازدید کردند.
شفيع زاده فرماندار دره شهر، فيلي مدير جهاد كشاورزي شهرستان و جمعي از كشاورزان از ایستگاههای پمپاژ کشاورزی حاشیه رودخانه سيمره(چمكلان) بازدید کردند. اين بازديد در راستاي برنامه ريزي جهت اجراي فاز دوم شبكه داخل مزارع " هوره كول" بخش مركزي به مساحت 250 هكتار از اراضي كشاورزي شوهان و غلام آباد چمكلان جهت اجراي سيستم آبياري تحت فشار با اعتباري بالغ بر 120 ميليون ريال در هر هکتار صورت گرفت كه كار طراحي و مطالعه اين شبكه در دست اقدام است.
 ١١:١٦ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان برگزار شد
جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان روز دوشنبه بيست و ششم تيرماه به رياست فرماندار و حضور اعضاء در محل فرمانداري دره شهر برگزار گرديد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به اهمیت نماز اظهار داشت : نماز یکی از فریضه‌های مهم و اصلی اسلام است كه در مكتب انسان ساز اسلام از جايگاه ويژه اى برخوردار بوده و هيچ عملى از اعمال دينى و افعال عبادى با آن قابل مقايسه نمی باشد فرماندار دره شهر تصريح كرد: برجسته ترین اثر نماز، رسیدن به آرامش روحی و روانی است زیرا نماز موجب زنده شدن یاد خدا در دل ها مي شود. مقام عالي دولت در شهرستان با تاكيد بر اينكه ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی در اول وقت انسان را از بسیاری از ناهنجارها و منکرات نجات می دهد گفت: دولت تدبیر و امید بر ترویج فرهنگ نماز به ویژه در بین جوانان تاکید دارد و باید همه مسوولان فرهنگی تلاش کنند که نسل آینده با فرهنگ زیبای اسلام ناب محمدی (ص) تربیت شود. وي در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ نماز اظهار داشت ستاد اقامه نماز باید در عرصه اقدامات فرهنگی جدی عمل نمايد. شفيع زاده خواستار برنامه ريزي جهت حضور پرشور نمازگزاران در سطح مساجد شهرستان،معرفي يك نفر از كاركنان ادارات بعنوان رابط نماز دستگاه،برگزاري كارگاههاي آموزشي در سطح شهرستان در زمينه ترويج فرهنگ نماز،اقامه نماز جماعت سر وقت از سوي كليه ادارات و نهادهاي شهرستان،عدم تداخل برنامه ها،مراسمات و جلسات با وقت اذان شرعي و ... از سوي اعضاي ستاد اقامه نماز شهرستان شدند. ياري دبير ستاد اقامه نماز شهرستان با ارائه گزارشي از وضعيت ستاد اقامه نماز شهرستان در سال گذشته به ارائه برنامه هاي پيش رو اين ستاد در سال جاري نظير اجراي طرح سلامت معنوي جهت آموزش احكام نماز به بيماران،دوره توانمند سازي نماز ويژه نوجوانان،گفتمان خانواده مطهر ويژه خانواده هاي تحت حمايت نهادها،نشست دانش آموزي با موضوع نماز،طرح سفيران صبح،طرح ياوران نماز ويژه مربيان مدارس جهت اقامه نماز،دوره آموزش ائمه جماعت مدارس و اقامه نماز وحدت در شهرستان پرداختند. كليه ادارات و نهادههاي شهرستان يك نفر را بعنوان رابطين دستگاه به ستاد اقامه نماز شهرستان معرفي نمايند. برگزاري نشست هاي دانش آموزي و خانواده با همكاري ستاد اقامه نماز شهرستان و مديريت محترم اداره آموزش و پرورش و ادارات بهزيستي و كميته امداد امام (ره)، تهيه وسايل صوتي نماز خانه پارك سراب و پخش اذان بصورت زنده در اين مجموعه تفريحي توسط شهرداري دره شهر، توسعه و ترويج فرهنگ نماز در شهرستان با همكاري ستاد اقامه نماز و كليه ادارات و نهادهاي شهرستان،ارزيابي عملكرد نماز دستگاههاي شهرستان و معرفي 3 دستگاه برتر در زمينه اقامه نماز از ديگر موارد مورد بحث در اين جلسه بود
 ٠٨:١٤ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست جمعي از معتمدين روستاهاي دشت چمران با فرماندار دره شهر
به منظور بررسي وضعيت افت فشار آب شرب روستاهاي بن باباجان و مهتابي(دشت چمران) بخش مركزي شهرستان، نشستي با حضور جمعي از بزرگان و معتمدين روستاهاي مذكور با شفيع زاده فرماندار و شاديوند معاون فرمانداري برگزار گرديد
به منظور بررسي وضعيت افت فشار آب شرب روستاهاي بن باباجان و مهتابي(دشت چمران) بخش مركزي شهرستان، نشستي با حضور جمعي از بزرگان و معتمدين روستاهاي مذكور با شفيع زاده فرماندار و شاديوند معاون فرمانداري برگزار گرديد در اين ديدار روستائیان به بیان مشکلات و ارایه دیدگاه‌های خود در حوزه‌های مختلف بخصوص وضعيت افت فشار آب شرب روستايي در فصل كم آبي تابستان پرداختند . شفيع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها گفت: تقويت و توسعه زیرساخت‌های روستایی شهرستان از اولويتهاي ما مي باشد. فرماندار با تاكيد بر رفع مشكل فصلي كم آبي روستاهاي دشت چمران گفت با برنامه ريزي كوتاه مدت با همكاري آبفار شهرستان مشكل افت فشار آب شرب اين روستاها در اسرع وقت برطرف شده و در برنامه ريزي بلند مدت نيز از محل اعتبارات تملك دارائيهاي سال 96 شهرستان نيز اعتبار مناسبي جهت بهبود زيرساختهاي آبرساني به اين روستاها در نظر گرفته شده كه انشاالله اين مشكل نيز بطور كلي مرتفع خواهد شد.
 ٠٩:٢١ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر
مدیرکل کتابخانه های استان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر
جليليان مدیرکل کتابخانه های استان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمينه توسعه فرهنگي شهرستان دره شهرگفت: در سال گذشته 10 كتابخانه در سطح استان احداث كه كتابخانه روستايي عباس آباد بخش مركزي دره شهر نيز از جمله اين پروژه هاي عمراني در سطح شهرستان بود. مدیرکل کتابخانه های استان با قدرداني از دكتر محمدي خير شهرستان بابت مساعدت مالي جهت شروع عمليات احداث كتابخانه شماره 2 دره شهر( كتابخانه دكتر محمدي) گفت: بعد از يك وقفه امسال از محل اعتبارت تملك دارائيهاي شهرستان بودجه مناسب جهت تكميل ساختمان اين پروژه پيش بيني شده كه در مرحله مناقصه مي باشد. جليليان كتابخانه ها را مهمترين پايگاههاي فرهنگي عنوان كردند كه علاوه بر رسالت خود در زمينه امانت كتاب و نگهداري و حفظ منابع، فعاليتهاي فرهنگي مانند برگزاري كلاسهاي قرآني،كارگاههاي آموزشي پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي،نشست هاي تخصصي نقد و بررسي كتاب نيز برگزار مي نمايند. وي با مثبت ارزيابي كردند اقدامات دولت تدبير و اميد در راستاي ترويج فرهنگ مطالعه و توسعه فرهنگي برگزاري جشنواره رضوي در سطح استان با شركت 6300 نفر كه يك دهم جمعيت كل استان مي باشد گفت: در زمينه كتابهاي علوم اجتماعي،ادبيات كودك،رمان و فني و حرفه اي نياز بيشتري احساس مي شود. مدیرکل کتابخانه های استان از بهسازي فضاهاي فيزيكي كتابخانه هاي شهرستان،به روز رساني امكانات و تجهيزات مورد نياز آنان و تعمير و تجهيز اين فضاهاي فرهنگي در سالجاري خبر داد.
 ١٣:٢١ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر برگزار شد
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر به رياست شاديوند معاون فرمانداري و با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و اعضاء در محل فرمانداري دره شهر برگزار شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر به رياست شاديوند معاون فرمانداري و با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و اعضاء در محل فرمانداري دره شهر برگزار شد. شاديوند معاون فرمانداري دره شهر با تاكيد بر تلاش متولیان فرهنگی برای تامین نیازهای مطالعاتی اقشار مختلف، برنامه ريزي جهت گسترش فرهنگ كتابخواني در بين اقشار نوجوان و جوان جامعه را موجب انس با کتاب در بزرگسالی عنوان كردند. معاون فرمانداري دره شهر با اشاره بر اینکه هیچ چیز جای کتاب را نخواهد گرفت، افزود: باید احساس نیاز به مطالعه کتاب را در مردم به وجود بیاوریم. وی با اشاره به این که یکی از دلایل روی آوردن به مطالعه کتاب، کسب آگاهی است و پيشرفت تكنتولوژي ابزارهای اطلاع رسانی بسیاری در کنار کتاب در اختیار مردم قرار داده است گفت: با تمام این امکانات و با توجه به محاسن کتاب هیچ چیز جایگاه مطالعه کتاب را پر نمی کند و باید با استفاده از ابزارهاي اطلاع رسانی مطالعه کتاب را ترویج کرد. شاديوند استفاده از ظرفيت فضاهاي مجازي براي نهادينه كردن فرهنگ مطالعه در راستاي توسعه فرهنگي را مهم عنوان كردند.
 ١٣:١٧ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد
با حضور معاون فرماندار و مسئولین ادارت مرتبط جلسه پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در محل فرمانداری دره شهر برگزار شد.
شاديوند معاون فرمانداري دره شهر با بيان اينكه تاکنون هیچگونه نشانه ای از این بیماری در استان و شهرستان دره شهر ديده نشده است گفت: این جلسه برای پیشگیری و آمادگی دستگاه های مرتبط شهرستان در صورت بروز این بیماری می باشد. وي افزود: همکاری و هماهنگی بیشتر ادارات با یکدیگر و همچنین فرهنگ سازی در بین مردم برای پیشگیری از این بیماری بسیار مؤثر خواهد بود. معاون فرمانداري دره شهر خواستار آمادگی دستگاههای عضو جلسه در همکاری با دامپزشکی در خصوص پیشگیری و مقابله با این بیماری در شهرستان شد. مقصودي مسئول دامپزشكي شهرستان گفت در سال 1395 در 26 استان كشور آلودگي اين بيماري مشاهده و در سال 1396 تاكنون در 9 استان كشور علائم آن مشاهده شده كه استان ايلام جزء اين استانها نمي باشد . وي با تاكيد بر برنامه ريزي جهت پيشگيري از بيماري فوق حاد پرندگان بر مراقبت و جلوگيري،پاكسازي و ريشه كني همچنين تشخيص به موقع و سريع آن تاكيد كردند و آموزش و اطلاع رساني صحيح در اين زمينه مهم دانستند. مسئول دامپزشكي شهرستان اقداماتي نظير مراقبت فعال و نيمه فعال،برقراري قرنطينه هاي لازم،تجهيز اكيپ عملياتي،برگزاري كلاسهاي آموزشي،چاپ و توزيع برشور از اقداماتي اين اداره در زمينه پيشگيري از آنفولانزاي فوق حاد پرندگان در سطح شهرستان برشمردند. دكتر بالاوندي مدير شبكه بهداشت شهرستان با اشاره به مقاومت بسيار بالاي اين ويروس و تحمل آن بر طبخ گوشت بالاي 50 درجه تاكيد و از آمادگي شبكه بهداشت شهرستان در زمينه نظارت در مراحل تهيه و توزيع گوشت پرندگان و آگاهي بخشي عدم انتقال به انسان و مراقبتهاي درماني خبر دادند. وي افزود: با توجه به اينكه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان قابل انتقال به مصرف کنندگان از گوشت مرغ زنده است و اگر با آنفلوآنزای انسانی همراه شود بسیار خطرناک مي باشد. در پايان با توجه به وجود 40 مركز عرضه مرغ زنده در سطح شهر اعضاي كارگروه پيشنهادات خود را در زمينه راههاي جلوگيري از عرضه غير بهداشتي اين مراكز و مخاطرات بهداشتي آنان ارائه دادند.
 ١١:٢٩ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شوراي تامين مسكن شهرستان دره شهر برگزار شد
شوراي تامين مسكن شهرستان با محوريت پيگيري مصوبات شوراي تأمين مسكن استان( پيگيري تعاوني شماره 5 و تكميل زيرساختهاي عمراني مسكن مهر به رياست فرماندار و حضور اعضاء برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر ضمن تشکر از همکاری دستگاههاي خدمات رسان در زمينه رفع مشکلات مسکن در شهرستان ،خواستار ادامه این همکاری ها و تعامل بیشتر همراه با نگاه فرا بخشی بین دستگاه ها شد. فرماندار دره شهر ضمن تاكيد بر تسريع در روند تكميل پروژه ها و زيرساختهاي شهري مسكن مهر افزود: بودجه مناسب جهت ارائه خدمات مطلوب و رفع مسائل و مشكلات موجود، در اعتبارات تملك دارائيهاي سال 96 شهرستان پيش بيني شده است. در ادامه اين جلسه شهرداري، مسكن و شهرسازي،كار،تعاون و رفاه اجتماعي،آبفا و شركت گاز در خصوص پيشرفت ارائه خدمات و علت تاخير در بعضي پروژه هاي مسكن مهر به ارائه گزارش پرداختند. روشنايي جاده دسترسي،حاشيه و معابر ،افت فشار آب شرب،احداث فضاي سبز،تغيير نام قبوض آب و برق،جدول كشي دفع آب هاي سطحي،تكميل زيرساختهاي شهري و نصب علام و تابلوهاي راهنمايي و رانندگي در مجموعه مسكن مهر و مسكن هاي مهر خرده مالكي در سطح شهر از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه بود.
 ١١:٣٣ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه تنظيم بازار شهرستان برگزار گرديد
جلسه تنظيم بازار شهرستان به رياست معاون فرمانداري و حضور اعضاء برگزار گرديد.
شادیوندمعاون فرمانداري دره شهر با تاکید برحداکثرتلاش مسئولین امردرجهت تامین، توزیع و نظارت برمواد غذایی، بویژه روستاهای شهرستان و فعال تر بودن ادارات متولی جهت جلوگیري از گران فروشی خواستار نظارت بیشتر برنحوه توزیع اقلام اساسی سهمیه شهرستان از طرف ادارات متولی شد. در ادامه عسگري نماينده جهاد كشاورزي شهرستان گزارشی از فعالیت انجام شده و نحوه توزیع اقلام اساسی در ماه مبارک رمضان ارائه دادند. معرفی عامیلن توزيع توسط اتحاديه در صورت تخصیص سهمیه اقلام اساسی به شهرستان ،توزیع حداکثر یک تن توسط عاملين در جهت رعايت پراکنش توزیع و جلوگيري از هرگونه احتکار ،نصب برچسب قيمت در مواقع توزيع،نظارت بر توزيع اقلام توسط دستگاههاي اجرايي ذيربط، معرفی عاملین مجاز توسط اداره صنعت معدن وتجارت با هماهنگی اتاق اصناف به جهادکشاورزی از موارد مورد بحث در اين جلسه بود.
 ١٠:٠٠ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد سرزده فرماندار از ادارات شهرستان
شفيع زاده فرماندار دره شهر در راستاي رسيدگي به امور و مسائل و مشكلات مردم در نهادها و دستگاه هاي دولتي از ادارات جهاد كشاورزي،آب و فاضلاب روستايي و راهداري و حمل و نقل جاده اي به صورت سر زده بازديد کرد
شفيع زاده فرماندار دره شهر در راستاي رسيدگي به امور و مسائل و مشكلات مردم در نهادها و دستگاه هاي دولتي از ادارات جهاد كشاورزي،آب و فاضلاب روستايي و راهداري و حمل و نقل جاده اي به صورت سر زده بازديد کرد فرماندار دره شهر ضمن بازديد از اين ادارات ، در گفتگو با مسئولين ، کاركنان و مراجعه کنندگان، نقطه نظرات آنها را در خصوص مسائل اداری وخدمت رسانی بهتر به مردم جویا شد. وي خواستار برخورد با سعه‌ صدر مديران و کاركنان ادارات و نهادهاي شهرستان با مراجعه‌کنندگان و رسیدگی به مشکلات مردم تا حصول نتیجه و نیز تسهیل در امر خدمت‌رسانی به مردم شدند.
 ٠٩:٠٠ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید نماینده مجلس و فرماندار از روستاي چمژاب
نماینده حوزه جنوبي استان در مجلس شورای اسلامی،فرماندار،مدير كل بنياد مسكن استان،بخشدار مركزي و مدير بنياد مسكن شهرستان با حضور در روستاي چمژاب بخش مركزي شهرستان ضمن بازديد زيرساختهاي روستايي از نزدیک با مردم گفتگو کردند.
نماینده حوزه جنوبي استان در مجلس شورای اسلامی،فرماندار،مدير كل بنياد مسكن استان،بخشدار مركزي و مدير بنياد مسكن شهرستان با حضور در روستاي چمژاب بخش مركزي شهرستان ضمن بازديد زيرساختهاي روستايي از نزدیک با مردم گفتگو کردند. در این بازدید ها مردم به بیان مشکلات روستایی پرداختند و مسئولين در جهت رفع آنان در اسرع وقت قول مساعد دادند.
 ١٨:٣٠ - پنج شنبه ١٥ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد فرماندار دره شهر از جلسه كنكور سراسري1396 شهرستان
"علي اكبر شفيع زاده" صبح جمعه با حضور در محل برگزاري كنكور سراسري حوزه هاي شهرستان از نزديك در جريان فرآيند برگزاري اين مسابقه بزرگ علمي قرار گرفت.
"علي اكبر شفيع زاده" صبح جمعه با حضور در محل برگزاري كنكور سراسري حوزه هاي شهرستان از نزديك در جريان فرآيند برگزاري اين مسابقه بزرگ علمي قرار گرفت. فرماندار دره شهر ضمن ابراز رضايت از نظم و آرامش حاكم در مرحله برگزاری آزمون،از خدمات و تلاش های دست اندرکاران برگزاری آزمون کنکور سراسری در شهرستان قدردانی کرد. در کنکور شهرستان امسال 1506 نفر دانش آموز در رشته های گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، گروه آزمایشی علوم انسانی، گروه آزمایشی هنر، گروه آزمایشی علوم تجربی و گروه آزمایشی زبان های خارجی در 8 حوزه، روزهای پنجشنبه و جمعه، صبح و عصر برگزار میگردد.
 ٠٩:٠٠ - پنج شنبه ١٥ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اهداء سامانه قابل حمل خورشيدي به عشاير شهرستان
با حضور شفيع زاده فرماندار دره شهر به منظور رفاه و تأمين روشنايي عشاير در مناطق صعب العبور فاقد برق تعداد 183 دستگاه سامانه قابل حمل خورشيدي تحويل عشاير شهرستان گرديد.
با حضور شفيع زاده فرماندار دره شهر به منظور رفاه و تأمين روشنايي عشاير در مناطق صعب العبور فاقد برق تعداد 183 دستگاه سامانه قابل حمل خورشيدي تحويل عشاير شهرستان گرديد. قيمت هر سامانه قابل حمل خورشيدي به مبلغ 8700000 ريال بوده كه 15 درصد آن عشاير و 85 درصد قيمت دستگاه شركت توانير متقبل شده است.
 ١٢:٥٠ - چهارشنبه ١٤ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شوراي ترافيك شهرستان دره شهر برگزار گرديد
شفیع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به دستور کار جلسه در خصوص اجرای طرح تابستانی ترافیک کشوری و لزوم آمادگی و همکاری های بین بخشی کلیه ادارات، خصوصا با نیروهای انتظامی و امنیتی، خواستار توجه هرچه بیشتر ادارات عضو شورا ترافیک به این طرح و مصوبات آن شدند.
شفیع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به دستور کار جلسه در خصوص اجرای طرح تابستانی ترافیک کشوری و لزوم آمادگی و همکاری های بین بخشی کلیه ادارات، خصوصا با نیروهای انتظامی و امنیتی، خواستار توجه هرچه بیشتر ادارات عضو شورا ترافیک به این طرح و مصوبات آن شدند. وي در ادامه با اشاره به برخی از مشکلات ترافیکی که ناشی از عدم اجرای مصوبات شورا بوده، ضمن تاکید بر اجرای دقیق مصوبات خواستار تسریع در اجرای آنها گردید. نصب و مقاوم سازی تابلوهای انتظامی ،هشداری و راهنمای مسیر،بازرسی و رفع نقص روشنایی معابر در سطح شهرستان، تقویت امداد رسانی در سوانح طرح تعطیلات تابستانی و ترافیکی کشوری،تکمیل و ساماندهی ایستگاه تاکسی دهستان زرین دشت،اجرای سرعت کاه در روستاهای مسیر راه اصلی ،نصب تابلو راهنمای سه راهی بخش ماژین و ایجاد روشنایی سه راهی مذکور،ساماندهی جایگاه تاکسی اسدآباد، تعیین مکان و نصب تابلو پارک خودروی جانبازان و معلولان،اجرای سرعتگیر در خیابان شهید اوهام و معابر مسکن مهر،نصب تابلوهای راهنمایی در مسیرهای بخش ماژین و بخش مرکزی (جاده چمکلان) ،تهیه طرح اصلاح میدان آزادی و تقاطع خیابان پاسداران و خیابان امام (ره) از مواردي بود كه در اين شورا به بحث گذاشته شد.
 ١٠:٤٠ - دوشنبه ١٢ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
كارگروه مديريت منابع آبي شهرستان دره شهر برگزار شد
به منظور برنامه ريزي و تعاملات بين بخشي دستگاههاي ذيربط در زمينه مديريت صحيح منابع آب ،كارگروه مديريت منابع آبي شهرستان در فرمانداي دره شهر برگزار شد
فرماندار دره شهر با اشاره به وضعیت منابع آبی و لزوم صیانت همگانی از سفره های آب زیرزمینی اظهار داشت: دولت تدبير و اميد از ابتدا با پیشبرد برنامه احیای دریاچه ها، احیاء تالاب بین‌المللی و تعیین و تصویب حقابه‌های ‌محیط‌زیستی نشان داد توجه ويژه اي در اين زمينه دارد. وي افزود: اولویت اصلی و نخست نشست های شورای حفاظت بایستی مدیریت و استفاده صحیح از منابع ارزشمند آبی، و فرهنگ سازي جهت استفاده مفيد و بهينه در زمينه مصارف كشاورزي و غيره باشد. فرماندار گفت در سطح شهرستان با تخصيص اعتبارات ويژه جهت راه اندازي پروژه چمژاب – ارمو، اجراي عمليات شبكه آبياري داخل مزارع هوره كول و پروژه آبياري دشت خالصه عباس آباد به مساحت 2500 هكتار و رايزني و پيگيريهاي مكرر استاندار و نماينده حوزه جنوبي استان در جهت راه اندازي سد سيكان عملا قدمهاي اساسي در زمينه مديرت منابع آبي و كاهش مصرف آن برداشته شده است. شفيع زاده تصريح كرد در اعتبارات تملك دارئيهاي سال جاري نيز در زمينه منابع طبيعي و آبخيزداري،محيط زيست،كشاورزي و امور آب اعتبارات قابل توجهي پيش بيني شده است. حسيني مسئول امور آب شهرستان در زمينه وضعيت منابع آبي كشور و شهرستان و ضرورت مديريت صحيح اين منابع همچنين اقدامات انجام گرفته و برنامه هاي پيش رو مواردي را بيان و خواستار همكاري ادارت و نهادهاي مربوطه در زمينه مديريت و صيانت از منابع آبي شهرستان شد. منصوري كارشناس ارشد مديريت منابع آب استان با بيان اينكه تعاملات بين دستگاههاي ذيربط جهت كاهش مشكلات اين حوزه ضروري به نظر مي رسد گفت: صيانت و حفاظت از منابع آبي وظيفه اي شرعي و ملي مي باشد. كارشناس ارشد مديريت منابع آب استان افزود: سالانه در سطح كشور ما 114 ميليارد متر مكعب كسري مخازن داريم كه اين ميزان در استان ايلان به 15 ميليارد متر مكعب در سال مي رسد. وي افزود: سالانه سطح سفره هاي زير زمينه 30 سانتيمتر كاهش داريم،متوسط بازندگي ساليانه استان از 250 ميليمتر به 244 ميليمتر،ذخيره آبي از 130 ميليارد مترمكعب به 100 ميليارد متر مكعب و افزايش دما تا 1/5درجه رسيده بنابراين تعامل و هم افزايي همه جانبه اي براي عبور از اين بحران از سوي نهادهاي مربوطه لازم است.
 ١٠:٢٠ - دوشنبه ١٢ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد فرماندار از عمليات اجراي آوار برداري و شن ريزي روستاي شهيد سيكاني
شفيع زاده فرماندار دره شهر با حضور در روستاي شهيد سيكاني از عمليات اجراي آوار برداري و شن ريزي بازديد و بر تسريع در روند اجراي صحيح آن تاكيد كردند.
شفيع زاده فرماندار دره شهر با حضور در روستاي شهيد سيكاني از عمليات اجراي آوار برداري و شن ريزي بازديد و بر تسريع در روند اجراي صحيح آن تاكيد كردند. بنياد مسكن شهرستان،با همکاری اداره راهداری و حمل نقل جاده ای و شهرداری دره شهر اقدام به شن ریزی معابر داخل روستای شهید سیکانی کردند بنیاد مسکن شهرستان طرح هاي احداث جوي و جدول و آسفالت معابر اين روستا از محل اعتبارات تملك دارئيهاي سال 96 شهرستان در دستور كار دارد.
 ١٠:٠٠ - يکشنبه ١١ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شوراي اداري
شوراي اداري شهرستان دره شهر برگزار شد
شفیع زاده فرماندار دره شهر با گراميداشت یاد و خاطره جان باختگان حمله ناوگان امريكا به هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي ايران در سيزدهم تيرماه سال 1367 و جان باختن جمعي از هموطنان عزيز، ۱۴ تیر روز شهرداری و دهیاری را تبريك گفت. فرماندار دره شهر با اشاره به اينكه انتخابات در جمهوری اسلامی ایران نماد مردم سالاری دینی و مظهر اقتدار و تامین کننده امنیت کشور است از مشاركت حداكثري(85 درصدي بالاترين نرخ مشاركت در استان ) مردم شهرستان، و تلاش همه دست اندركاران امر برگزاري انتخابات قدرداني كردند و افزود: حضور پرشکوه و دشمن شکن مردم در انتخابات مهر تاییدی بر دلبستگی مردم با نظام و انقلاب اسلامی و امید و اعتماد دوباره مردم به تدبیر دولت دكتر روحانی بود. وي با تاكيد بر ضرورت اهتمام دستگاه‌های اجرایی در ارائه عملکرد خود به مردم در هفته دولت این امر را موجب افزایش اعتماد و رضایتمندی مردم نسبت به نظام اسلامی و دولت تدبير و اميد عنوان كرد و با تاكيد بر ارائه خدمات مطلوب و تكريم ارباب گفت: بدون شك هيچ مسئولي در شهرستان در صورت كم كاري و عدم رضايت مردم از عملكرد وي در حاشيه امنيت قرار ندارد و با اين افراد به شدت برخورد خواهد شد. شفيع زاده با آرزوي توفيق براي منتخبين پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر دره شهر ابراز اميدواري كرد اين اعضاء با همدلي و اتحاد در چهارچوب وظايف قانوني در راستاي رفع موانع توسعه گام بردارند و در جهت رفع مسائل و مشكلات و بهبود فضاي شهري دره شهر تلاش نمايند. در ادامه فرماندار با اشاره به وضعيت امكانات و زيرساختهاي روستاي شهيد سيكاني نظير جاده دسترسي،آب،برق،گاز و پوشش مخابراتي گفت: طرح توسعه روستایی به منظور بهبود وضعيت معيشتي و اشتغال ساکنان این مناطق از اولویتهای مهم دولت تدبیر و امید است. باوجود خدمات ارائه شده توسعه زيرساختهاي روستايي شهید سیکانب در در دستور کار قرار دارد. مقام عالي دولت در شهرستان در پايان در ارتباط با هماهنگي خدمات سفر تابستانه شهرستان و تجهيز ميهمانسراها با وسايل سرمايشي،رفع مشكلات افت فشار آب در برخي از مناطق شهري و روستايي،رفع افت ولتاژ برق برخي از محله هاي شهري و مناطق روستايي،ساماندهي و نظارت بيشتر بر امر حفاريهاي سطح شهر،نظارت،كنترل قيمتها و تنظيم بازار،روشنايي معابر، محله هاي شهري و مناطق روستاي فاقد روشنايي مناسب،رفع نقاط كور آنتن دهي شهرستان،صرفه جويي در مصرف انرژي،آمادگي در جهت ارزيابي عفاف و حجاب در سطح ادارات و نهادهاي شهرستان،پيگيري اعتبارات تملك دارئيهاي سال 96 و مبادله موافقت نامه طرح ها و پروژه هاي عمراني مصوب،هماهنگي جهت شركت در نمايشگاه توانمند سازي عشاير و روستائيان به مناسبت هفته دولت و پرداخت بدهي آب،برق،تلفن و گاز مواردي جهت اجراء،رعايت و پيگيري به اعضاي شوراي اداري شهرستان متذكر شدند. سپس مسئولين ادارات راه و شهر سازي در زمينه هاي( وضعيت پروژه هاي عمراني سطح شهر)شهردار دره شهر (ارائه گزارش کار و روند پیشرفت فیزیکی پروژ ها و طرح ها و برنامه های پیش رو) ، شركت توزيع برق( وضعيت خدمات شركت و پروژه هاي در دست اقدام)،ميراث فرهنگي( خدمات سفر تابستاني و گردشگري)،فرمانده انتظامي شهرستان(مسائل امنيتي و انتظامي) و آموزش و پرورش( هماهنگي برگزاري كنكور سال 96 شهرستان) ارائه گزارش كردند. در پايان سه نفر از اعضاي شوراهاي اسلامي بخش مركزي شهرستان توسط فرماندار مورد تقدير قرار گرفتند.
 ٠٩:٠٦ - يکشنبه ١١ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه توجيهي دست اندركاران انتخابات شهرستان برگزار گرديد
جلسه توجيهي نمايندگان فرماندار ، اعضاء شعب و دست اندركاران انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا توسط سليماني مدرس دوره آموزشي برگزار گرديد
شفيع زاده فرماندار دره شهر هدف از برگزاري اين دوره آموزشي آشنايي با قوانين انتخاباتي و اصلاحيه هاي آن عنوان و بيان كرد استارت انتخابات شهرستان از 24 اسفند ماه با تشكيل هيات هاي اجرايي زده شد ، 29 اسفند ثبت نام انتخابات شوراها انجام گرفت و تا 6 فروردين ماه ادامه داشت كه 31 نفر ثبت نام كانديد شوراي شهر دره شهر داشتيم. وي افزود: الحمدلله هم در هيات هاي اجرايي و هم هياتهاي نظارت براي اولين بار همه داوطلبين تاييد صلاحيت شدند. در اين دوره تنها يك نفر انصرافي داشتيم. اكنون 30 نفر كانديد در صحنه رقابت باقي مانده اند. جمعا در سطح شهرها و روستاهاي شهرستان 281 نفر كانديد هستند. فرماندار ادامه داد مرحله بعدي انتخابات رياست جمهوري كه استارت آن از 22 فروردين ماه زده شد و مراحل تشكيل هيات هاي اجرايي، و تعين شعب و عوامل آن انجام گرفت. مقام عالي دولت در شهرستان افزود: تمامي تمهيدات لازم برگزاري يك انتخابات سالم،باشكوه و با مشاركت حداكثري با حمايت و همكاري همه عزيزان در سطح شهرستان برقرار است ابراز اميدواري كرد بتوانيم همه با كمك هم يك انتخابات سالمي را برقرار كنيم و نياز هست كه همه عزيزان بعنوان معتمد بيطرفي خودشان را حفظ كنند كه بدون كوچكترين حاشيه اي بتوانيم انتخاباتي سالم در سطح شهرستان برگزار كنيم.
 ١١:١٧ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم تجليل از استاد ارجمند عبدالحميد هاشمي برگزار شد
مراسم تجليل از استاد ارجمند عبدالحميد هاشمي از چهر هاي هنري شهرستان(خوشنويسي) با حضور فرماندار،معاون اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، جمعي از مسئولين،هنرمندان و علاقمندان فرهنگ و هنر شهرستان دره شهر برگزار گرديد.
مراسم تجليل از استاد ارجمند عبدالحميد هاشمي از چهر هاي هنري شهرستان(خوشنويسي) با حضور فرماندار،معاون اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، جمعي از مسئولين،هنرمندان و علاقمندان فرهنگ و هنر شهرستان دره شهر برگزار گرديد. شفيع زاده فرماندار دره شهر با بيان اينكه يكي از دغدغه هاي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و مسئولان حوزه فرهنگي و جهت گيريهاي دقيق در اين زمينه است گفت: ما بر اين باوريم كه پيش نياز توسعه پايدار هر كشور،استان و منطقه توجه و بها دادن به حوزه فرهنگ و هنر است.ما بايد به واسطه هنرمندان در معرفي رشته هاي هنري و فعالان اين عرصه تلاش و جديت داشته باشيم و سعي مي كنيم تا ابزار و شيوه هاي مختلف تاثيرگذاري اين حوزه را بيش از گذشته نشان دهيم.در سال هاي اخير به شاخص هاي توسعه فرهنگي و هنري توجه ويژه اي شده و نياز است به حوزه هنري بهاء داده شود. ما مي توانيم با بهره گيري از ظرفيت هنر فاخر و اصيل همچون موسيقي،خطاطي،نمايش و ... به راحتي مفاهيم ارزشي جامعه را به نسل هاي بعد انتقال دهيم. وي تصريح كرد: همانطوريكه استاد عبدالحميد هاشمي از فرزندان دره شهر توانسته بيش از 2000 نفر را آموزش و راهبري نمايد، دره شهر مي تواند به عنوان پايگاه اصلي، فرهنگي و هنري با توجه به بيشينه تاريخي و باستاني اين ديار در سطح ملي و جهاني بدرخشد.وجود هنرمندان ملي و بين المللي از اين خطه و افتخار آفريني هاي بي شمار در حوزه هاي مختلف گوياي ظرفيت و پتانسيل شهرستان دره شهر مي باشد لذا ما بايد قدر اين ظرفيت عظيم را بدانيم و در سالي كه مزين به نام " سال اقتصادي مقاومتي؛توليد – اشتغال" است در اعتلاي بيشتر و روز افزون جامعه كوشش كنيم.
 ١٥:١٠ - يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاري
دوره هاي آموزشي
آموزش دوره هاي آشنايي با قوانين انتخابات و مديريت فنآوري اطلاعات براي كاركنان فرمانداري و بخشداريهاي تابعه و اعضاي هيات هاي اجرايي انتخابات رياست جمهوري و انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در محل فرمانداري دره شهر برگزار شد.
 ١٥:٠٧ - چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست ساماندهي امور جوانان شهرستان برگزار شد
شفيع زاده فرماندار دره شهرضمن تبريك 11 شعبان سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان با بيان اينكه جوانان مستعد اصلي ترين سرمايه هر مملكت و نقش تعيين كننده در آينده آن دارند گفت: اين دوره طلائي ترين دوره زندگي هر فرد و كانون شور و نشاط جواني است.
وي افزود: جوانان حساس ترين طبقه اجتماعي هستند كه همواره مورد تهديد دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي هستند كه با برنامه ريزي هاي گسترده سعي در بهره برداري از جوانان دارند. فرماندار افزود: دشمنان نظام سعي دارند تا با دور كردن جوانان ما از اسلام ناب محمدي(ص) آنان را به انحراف بكشند كه لازم است ما جهت مقابله با اين امر برنامه ريزي مناسبي داشته باشيم. مقام عالي دولت در شهرستان با بيان اينكه در زمينه ساماندهي امور جوانان وظيفه خطيري بر عهده ما مي باشد گفت: در سالي كه توسط مقام معظم رهبري به اسم " اقتصاد مقاومتي؛ توليد-اشتغال) نامگذاري شده لازم است همه دستگاههاي اجرايي شهرستان در اين زمينه تلاش نمايند. شفيع زاده تصريح كرد: انصافا دولت تدبير و اميد در زمينه اشتغال جوانان گامهاي مثبتي برداشت اما همانگونه كه رياست جمهور اذعان داشتند در راستاي ايجاد اشتغال لازم است تلاشهاي بيتشري صورت گيرد كه نياز است با شناسايي پتانسيل ها و ظرفيتهاي موجود بتوانيم گره اي از مشكلات اين قشر حساس از جامعه برداريم.
 ١٥:٠٣ - چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اجراي برنامه بهار همدلي
برنامه بهار همدلي ويژه دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا،در شهر دره شهر برگزار شد.
شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين برنامه با اشاره اينكه تمامي تمهيدات و امكانات نرم افزاري و سخت افزاري مورد نياز برگزاري انتخاباتي سالم،قانونمند و با مشاركت حداكثري در 71 شعبه ثابت و سيار شهرستان انديشيده شده گفت: اینجانب از مردم ولایت مدار استان كه همواره در حمایت از آرمان های انقلاب و اسلام، از هیچ كوششی فروگذار نكرده اند دعوت می کنم تا با حضور گسترده خود در پای صندوق های رأی افتخار دیگری بر تاریخ درخشان خود به ثبت برسانند و با هر برگ رأی خود موجبات تداوم انقلاب اسلامی و افزایش هرچه بیشتر عظمت، عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهان را فراهم نمایند. وي خواستار حضور گسترده و حماسي مردم در پاي صندوق هاي رأي شدند. محتواي برنامه: -دعوت به حضور گسترده مردم در پاي صندوق هاي رأي در روز سرنوشت ساز 29 ارديبهشت ماه -مصاحبه با 4 نفر از جوانان رأي اولي شهرستان در زمينه احساس مشاركت در اولين انتخابات -قرائت شعر با موضوع همدلي و مشاركت -موسيقي محلي -مصاحبه با يك نفر از معتمدين شهرستان (جانباز سرافراز) جهت مشاركت در انتخابات
 ١٥:٠٠ - سه شنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه کمیته پیشگیری و اطفاء حریق شهرستان دره شهر برگزار گردید
فرماندار دره شهر با تاکید بر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی با توجه به نزدیکی فصل برداشت و آتش زدن کاه و کلش و "پس چر" مزارع جهت کشت بعدی و احتمال آتش سوزی، خواستار اتخاذ تدابیر وتمهیدات پیشگیرانه در این زمینه شدند.
فرماندار دره شهر با تاکید بر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی با توجه به نزدیکی فصل برداشت و آتش زدن کاه و کلش و "پس چر" مزارع جهت کشت بعدی و احتمال آتش سوزی، خواستار اتخاذ تدابیر وتمهیدات پیشگیرانه در این زمینه شدند. شفيع زاده فرماندار دره شهر گفت: تدابیر ویژه حفاظتی به منظور پیشگیری از حریق مانند فعال نمودن کمیته اطفاء حریق، تامین و تجهیز یگان حفاظت شهرستان به لوازم و ادوات اطفاء حریق،افزایش نیروهای گشت و مراقبت در منطقه،تعامل با سازمانهاي مردم نهاد فعال د اين زمينه، برقراری کشیک شبانه روزی و نگهبانی در مناطق بحرانی در ذخیره گاه های مرتعی، از جمله اقدامات موثر در این زمینه می باشد.
 ١١:٤٠ - يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شفيع زاده فرماندار دره شهر در پيامي سوم و چهارم شعبان‌المعظم سالروز میلاد حضرت امام حسین (علیه السلام) و روز پاسدار و میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام) و روز جانباز را گرامی داشت.
در اين پيام آمده است:
تاریخ ایران اسلامی یادآور روزهای بزرگ و پرافتخار و لحظه‌های حساس و سرنوشت‌سازی است که بر پیشانی آن نام سربازان و پاسداران حضرت روح الله می درخشد. پاسدارانی که در تبعیت از ولی فقیه و رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) با ایمان و عمل انقلابی، بصیرت نافذ و شجاعت و سلحشوری کم نظیر، جبهه دشمنان انقلاب اسلامی را طی چهار دهه اخير مات و مبهوت نقش آفرینی های شگفت آور خود ساخته‌اند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ایثارگران و جانبازان صبور، منظومه‌ی از رشادت‌ها و مجاهدت‌هایی هستند که آرمان آنها پاسداری از رسالت حسین بن علی (علیه السلام) ـ بزرگ پاسدار اسلام ـ و فرهنگ عاشورايي است. اینجانب فرصت را مغتنم شمرده و فرارسیدن خجسته میلاد با سعادت پیشوا و سرور آزادگان جهان و آموزگار آزادگی، حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار و فرخنده ولادت علمدار بزرگ عرصه ایثار و حماسه دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز را به تمامی پاسداران و جانبازان پرافتخار میهن اسلامی به ویژه پاسداران و جانبازان سرافراز شهرستان دره شهر تبریک و تهنیت عرض نموده و سربلندی همگان را در ذیل توجهات حضرت ولیعصر(ع)، پیمودن راه شهدای عزیز با تاکید بر آموزه های گهربار امام راحل(ره) و منویات مقام معظم رهبری از درگاه خداوند متعال خواستارم.
 ١١:٣٨ - يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور مدير عامل صندوق كارآفريني اميد كشور در شهرستان دره شهر
اصغر نوراله زاده مدير عامل صندوق کارآفريني اميد كشور ، دكتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري و مهندس كاظم زاده نماينده حوزه جنوبي استان در مجلس شوراي اسلامي جهت بازديد از چند طرح صندوق كار آفريني اميد و شركت در جلسه شوراي اداري در شهرستان دره شهر حضور يافتند.
حضور دكتر اصغر نوراله زاده مدير عامل صندوق کارآفريني اميد كشور ، دكتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري و مهندس كاظم زاده نماينده حوزه جنوبي استان در مجلس شوراي اسلامي در شوراي اداري شهرستان شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين جلسه ظرفيتهاي عمده شهرستان را زمين هاي حاصلخيز،وجود منابع آبي غني،نظير رودخانه سيمره و سيكان،نيروي انساني جوان و تحصيلكرده و جوياي كار،موقعيت جغرافيايي مناسب جهت دسترسي به شاهراه ارتباطي شمال جنوب و نزديكي به مرز مهران،قطب فرش بافي و قطب گردشگري استان و ... برشمردند. فرماندار دره شهر گفت: از نظر اشتغال مردم اين شهرستان در سه بخش كشاورزي،دامپروري،خدمات و صنعت فعاليت دارند كه سهم كشاورزي و دامپروري بيشترين سهم اشتغال مردم شهرستان را به خود اختصاص داده است. شفيع زاده تصريح كرد دره شهر با وجود منابع آبي فراوان و دشت هاي حاصلخيز كشاورزي،مردماني سختكوش و تلاشگر در عرصه توليد انواع محصولات كشاورزي،دامي و باغي و همچنين پرورش آبزيان يكي از شهرهاي اقتصادي استان بشمار مي رود كه زمينه براي اشتغالزايي و كارآفريني در آن فراهم مي باشد. وي افزود به عنوان مثال ما در اين شهرستان انواع حبوبات شامل عدس ،لوبيا،نخود و غيره ... توليد مي شود اما به دليل نبود صنايع تبديلي و بسته بندي توسط دلالان به قيمت ارزان به خارج از استان صادر مي شود كه در صورت حمايت و اعطاي تسهيلات مي توانيم در زمينه فرآوري گياهان دارويي گامهاي محكمي برداريم.در حوزه شهرستان بيش از 340 گونه گياه دارويي شناسايي شده كه ظرفيت خوبي براي توليد و اشتغال در شهرستان است. علاوه بر آن شرايط اقليمي مناسب و زمين هاي حاصلخيز بهترين فرصت را براي ايجاد و احداث كشت هاي گلخانه هاي از قبيل خيار،گوجه و ديگر محصولات گلخانه اي فراهم نموده كه در اين زمينه هم در صورت اعطاي تسهيلات مي توانيم توليد و اشتغال داشته باشيم. فرماندار تلاش در جهت رونق دوباره صنعت فرش با توجه به وجود 3500 نفر بافنده تخصصي،اعطاي تسهيلات جهت رونق خانه هاي بوم گردي با توجه به وجود 400 اثر تاريخي و محوطه باستاني از ديگر ظرفيتهاي شهرستان در زمينه توسعه و اشتغال برشمردند. نماينده عالي دولت در شهرستان در پايان خواستار تسهيل در زمينه دريافت تسهيلات بانكي، استقلال كامل صندوق كارآفريني شهرستان،تهيه مكان مناسبي جهت استقرار صندوق و تجهيز آن و تعيين تكليف نيروهاي انساني صندوق شدند و در راستاي محقق نمودن منويات مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و دستورات مكرر رياست محترم جمهوري مبني بر اشتغالزايي براي جوانان در خصوص اختصاص تسهيلات ارزان قيمت براي بنگاههاي اقتصادي زود بازده با لحاظ نمودن بعد محروميت منطقه خواستار نگاه ويژه در اين زمينه از سوي مدير عامل صندوق كارآفريني كشور شدند. كاظم زاده نماينده محترم حوزه جنوبي استان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سال " اقتصاد مقاومتي؛توليد – اشتغال" خواستار ارائه تسهيلات به مردم حوزه جنوبي استان به مشاغل كوچك و كارگاههاي زود بازده همچنين مشاغل خانگي با توجه به دغدغه مردم در اين زمينه شدند. دكتر نوراله زاده مديرعامل صندوق كارآفريني اميد در كشور با اشاره به ظرفيتهاي اين شهرستان در زمينه كشاورزي و دامپروري گفت: سياست اين صندوق در راستاي حمايت از واحدهاي توليدي كوچك مقايس با خط انبوه توليد با ايجاد فضاي رقابتي و تمركز اين واحدهاي توليدي در جهت بهبود وضعيت توليد مي باشيم. مديرعامل صندوق كارآفريني اميد در كشور با بيان اينكه بايد با يك سياستگذاري هم در زمينه اقتصاد مقاومتي توليد داخلي را رقابت پذير نمائيم هم با ايجاد تمركز و توليد انبوه با استفاده از ظرفيتهاي بومي و منطقه اي بتوانيم در راستاي توليد و ايجاد اشتغال گام برداريم گفت: با توجه به ظرفيتهاي مناسب اين شهرستان در زمينه هاي كشاورزي،دامپروري و گردشگري مي توانيم با ارائه تسهيلات به كارگاههاي كوچك زود بازده تحولي در زمينه توسعه شهرستان ايجاد نمايئيم و طرح هاي قابل اجراء در اين زمينه اجراء نمائيم. شرفخاني مديرعامل صندوق كار آفريني اميد در استان با اشاره به اينكه از 3 طرح مصوب در كميته اعتبار 2 طرح با اعتباري بالغبر 90 ميليون ريال متعلق به اين شهرستان مي باشند گفت اين نشان از روحيه بالاي تلاش و توليد در شهرستان دارد و اقداماتي در زمينه تسهيل دريافت ضمانت تسهيلات،اجراي 7 صندوق خرد ملي در شهرستان،احداث صنايع تبديلي در حوزه كشاورزي و دامپروري و اجراي طرح روستاي بدون بيكار از اقدامات انجام گرفته صندوق در شهرستان عنوان كردند. دكتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري ايلام نيز با تبريك روز كارگر گفت: صندوق كارآفريني اميد در استان فراتر از يك صندوق عمل كرده و از ابتدا در زمينه مشاوره شغلي و بازاريابي پاي كار مي باشد و اين جاي تقدير و تشكردارد. معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري ايلام مسئله اساسي تسهيل د رامر ارائه خدمات و تسهيلات به طرح ها و مشاغل مياني و كوچك كه ميل به كار بيشتري دارند عنوان كردند و از ارائه خدمات و تسهيلات به طرح هاي قابل حمايت و اجراء با توان توليد و اشتغال در سطح استان خبر دادند.
 ١٣:٥٤ - يکشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیشنهاد شرکت نفت مبنی بر ایجاد دو جایگاه جدید عرضه بنزین در سطح شهر و همچنین در خروجی شهر به سمت پلدختر به جلسه آتی موکول شد
جلسه کمیته سوخت شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید .
شفیع زاده فرمانداردره شهر ضمن خوش آمد گویی به حضار هدف از تشکیل جلسه ، بحث و بررسی درخصوص مسائل و مشکلات جایگاه ها CNG شهرداری و تعیین تکلیف آن ، هم اندیشی درخصوص بهبود عملکرد جایگاههای عرضه بنزین ، پیگیری مصوبات جلسه قبلی ستاد همچنین بررسی موضوعات مطرح شده در زمینه تامین انواع سوخت مورد نیاز شهرستان در حوزه مصارف خانگی ، کشاورزی و صنعتی عنوان کردند تعیین تکلیف جایگاه C.N.G شهرداری،ایجاد جایگاه سیار عرضه بنزین در سطح شهر در ایام نوروز،تامین و توزیع سوخت موردنیاز مصارف کشاورزان در ایام تعطیلات ، تامین 2000 لیتر نفت گاز جهت ذخیره برق موتور ژنراتور شرکت مخابرات در صورت تقاضا،تجمیع فروشندگی های متعدد نفت سفید و معرفی یک یا دو فروشندگی محور با اعلام موقعیت مکانی دقیق به شرکت نفت ، .موافقت اعضای کمیته سوخت با پیشنهاد شرکت نفت مبنی بر ایجاد دو جایگاه جدید عرضه بنزین در سطح شهر و همچنین در خروجی شهر به سمت پلدختر از دیگر موضوعات مطرح شده در این کمیته بود.
 ١٠:٣١ - دوشنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار
دیدار مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری و معاون مدير كل مخابرات استان با فرماندار شهرستان دره شهر
دیدار مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری و معاون مدير كل مخابرات استان با فرماندار شهرستان دره شهر به منظور بررسي پوشش ارتباطات انتخابات،رفع مسائل و مشکلات فناوری فرمانداری، دفاتر پیشخوان شهرستان،رفع نتقاط كور آنتن دهي مهندس كاظمي مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری ايلام، مهندس احمدي معاون مدير كل مخابرات استان و مهندس قانعي مدير مخابرات شهرستان با شفيع زاده فرماندار دره شهر ديدار و گفتگو كردند.
 ١٤:٥١ - يکشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شفیع زاده فرماندار دره شهر از تصویب اعتبار جهت ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر خبر داد
جلسه کارگروه عمران شهرستان با محوریت بررسی و پیگیری پروژه های مصوب در کمیته برنامه ریزی سال۹۵ برگزار شد.
در این جلسه شفیع زاده سرپرست فرمانداری با اشاره به تخصیص اعتبارات مصوب از محل منابع سرمایه استانی و دو درصد درآمد نفت و گاز؛ بر لزوم پیگیری مسولین ادارات جهت دریافت اعتبارات و شروع عملیات اجرایی پروژه ها تاکید نمودند. وی در ادامه با اشاره به تصویب اعتبار جهت ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر؛ ضمن دستور پیگیری ویژه خواستار تشکیل کمیته ای جهت رفع موانع موجود در این زمینه شدند.
 ١١:٠٠ - يکشنبه ٦ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرماندار دره شهر از آمادگی کامل ستاد هماهنگی خدمات سفر جهت استقبال از میهمانان و گردشگران نورزوی شهرستان خبر داد
شفیع زاده افزود: بر اساس تجربیاتی که از سالهای گذشته داریم پیش بینی می شود امسال بیش از 300 هزار نفر مسافر و گردشگر از جاذبه های دیدنی شهرستان بازدید کنند
شفیع زاده افزود: بر اساس تجربیاتی که از سالهای گذشته داریم پیش بینی می شود امسال بیش از 300 هزار نفر مسافر و گردشگر از جاذبه های دیدنی شهرستان بازدید کنند وی افزود بر این اساس ما بیش از 200 مکان اقامتی،خوابگاهی و خانه های بوم گردی را در مناطق مختلف شهرستان تجهیز کرده و انشاالله برای اسکان این حجم از گردشگر در ایام تعطیلات نوروزی مشکلی نخواهیم داشت.
 ١١:٢٣ - چهارشنبه ٢ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه ستاد بحران شهرستان تشکیل شد
شفیع زاده فرماندار دره شهر بر آمادگی کلیه اعضای ستاد بحران شهرستان تاکید کردند
فرماندار دره شهر با اشاره به نفوذ سامانه ناپایدار قوی به سطح استان طی هفته جاری و احتمال بارندگی شدید،رعد و برق، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید،آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و اختلال در تردد وسایط نقیله خواستار اتخاذ تمهیدات لازم از سوی مردم و اعضای ستاد بحران در زمینه مواجهه با خطرات احتمالی شد. وی افزود با توجه به تعطیلات سال نو و استقبال حجم گسترده مسافران و گردشگران نوروزی از جاذبه های گردشگری شهرستان بر ضرورت آمادگی کلیه اعضای ستاد بحران با تمامی نیروهای انسانی و ادوات مکانیکی تاکید کردند.
 ٠٩:١٤ - يکشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
در آستانه سال جدید
با حضور فرماندار
افتتاح طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی با حضور شفیع زاده فرماندار دره شهر
 ٠٩:١١ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
شورای آرد و نان شهرستان دره شهر برگزار شد
شورای آرد و نان شهرستان با دستور کار تعیین نانوای های کشیک ایام تعطیلات نوروزی، معرفی 12 نانوایی در مواقع ضروری،رفع مشکلات کارخانه آرد دره شهر و تعیین سهمیه آرد نوروزی با حضور فرماندار و مدیران دستگاههای اجرایی مربوط به این شورا برگزار گردید.
شورای آرد و نان شهرستان با دستور کار تعیین نانوای های کشیک ایام تعطیلات نوروزی، معرفی 12 نانوایی در مواقع ضروری،رفع مشکلات کارخانه آرد دره شهر و تعیین سهمیه آرد نوروزی با حضور فرماندار و مدیران دستگاههای اجرایی مربوط به این شورا برگزار گردید. شفیع زاده فرماندار دره شهر هدف از برگزاری این نشست را ساماندهی آرد و نان و بهبود کیفیت نان در شهرستان عنوان کرد. در آستانه سال نو وی با تاکید بر حفظ و ارتقاء کیفیت و سلامت نان های عرضه شده همچنین نظارت و کنترل نانوایی ها گفت: با بازرسی مشترک نهادهای مربوطه باید ضمن نظارت بیشتر، کیفیت و تنوع نان را بالا برد برای توزیع نان در نانواییها برنامه ریزی صورت پذیرد تا شاهد اتلاف وقت مردم ومشتریان که در صف نان به انتظار ایستاده اند نباشیم. در این نشست اعضای شورای آرد و نان،به صورت جداگانه ضمن اعلام گزارش عملکرد، پیشنهادهای خود را در جهت بهبود وضعیت آرد و نان و همچنین سهمیه ی نانوایی ها اعلام کردند.
 ٠٩:٠٧ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه شورای اداری شهرستان دره شهر برگزار شد
جلسه شورای اداری شهرستان با دستور کار هماهنگی خدامات سفر،حقوق شهروندی،ساماندهی متکدیان،حجاب و عفاف و آمادیگ جهت برگزاری انتخابات برگزار گردید.
شفیع زاده فرماندار دره شهر با سلام به ارواح طیبه شهداء و آرزوی طول عمر برای مقام عظمای ولایت و توفیق روز افزون برای ریاست محترم جمهور و کلیه دولتمردان تدبیر و امید، گرامی داشتند روز 22 اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز شهید .از زحمات مدیر و پرسنل زحمت کش بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان قدردانی کردند.و اضافه کرد همه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی وظیفه دارند جهت ارج نهادن به خانواده های معزز شهداء و ایثارگران و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نسلهای آینده تلاش و جدیت داشته باشند. فرماندار دره شهر با اشاره به هفته نیکوکاری خواستار مشارکت همه اعضای شورای اداری در این امر خداپسندانه شدند و از مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه ارائه خدمات هرچه بهتر به خانواده های مددجویان قدردانی کردند. در جلسه شورای اداری فرماندار دره شهر جهت هماهنگی و بهبود امور در ستاد هماهنگی خدمات سفر نکاتی جهت اجراء به اعضای شورای اداری متذکر و خواستار تلاش در جهت فراهم آوردن شرایط مناسب جهت رفاه حال مسافرین و گردشگران نوروزی شهرستان شدند. آماده سازی و تجهیز مراکز اسکان در سطح شهرستان،نصب تابلواطلاع رسانی اماکن گردشگری- رفع نقاط نقاط کور آنتن دهی در مراکز گردشگری- تهیه کیسه های زباله- نظارت کافی بر مراکز درمانی-کشیک بندی داروخانه ها- نصب بنر های اطلاع رسانی و خوش آمدگی گویی به میهمانان نوروزی- برپایی نمایشگاههای بومی و محلی- آمادگی شرکت ایران خودرو جهت ارائه خدمات- فعال سازی و اعلام شیفت بندی جهت رفع نقص احتمالی دستگاه های خود پرداز- تأمین روشنایی برق پارکها و آماده سازی سرویس های بهداشتی سطح شهر- آماده سازی مهمانسراهای ادارات و خوابگاه جهت اسکان- تأمین گوشت سفید و قرمز و مایحتاج غذایی مسافران-عدم فعالیت پروژه های حفاری سطح شهر در ایام تعطیلات نوروزی از دیگر موضواعت مورد بحث در این جلسه بود شفیع زاده فرمانداردره شهر با اشاره به پیش رو بودن انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در مقطی که دشمنان نظام اسلامی با روش های مختلف سعی در ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی خصوصاً جمهوری اسلامی ایران دارند، همه ما وظیفه داریم در راستای تحکیم نظام با حفظ وحدت،انسجام بار دیگر حماسه ای به یاد ماندنی در تاریخ ایران اسلامی خلق کنیم و خواستار همکاری کلیه ادارات و نهادهای شهرستان در زمینه تأمین نیروی انسانی،سیستم رایانه،وسایل نقلیه و امکانات اداری جهت برگزاری انتخاباتهای فوق شدند. شفیع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی موهبتی است که خداوند متعال به ملت ایران عنایت فرموده گفت: صیانت و پاسداری از آن تکلیف و رسالت مهم و اساسی همه آحاد و اقشار ملت شریف بویژه مدیران و مسئولین جامعه است. وی هرگونه تبلیغات انتخاباتی در ساعات اداری و با استفاده از امکانات اداری ممنوع دانستند و از برخورد قانونی با متخلفین در این زمینه خبر دادند. فرماندار دره شهر در زمینه حقوق شهروند بیان کرد: ارائه خدمات به موقع، مناسب و پذیرایی مطلوب از مهمانان نوروزی بخشی از حقوق شهروندی افراد است.در هر جامعه‌ای این امتیاز یا حق مسافرت به عنوان یکی از حقوق اساسی بشر، در کنار سایر حقوق اساسی مانند حق حیات و حق آزادی، برای او به رسمیت شناخته شده است.مهم‌ترین پیام نوروز امید است. مردم ما شایسته امید، آینده بهتر، خدمات بهتر و تکریم‌اند. ما با رعایت منشور حقوق شهروندی تلاش می‌کنیم که امید و اعتماد را به مردم برگردانیم. شفیع زاده خاطر نشان کرد نباید به‌عنوان مجریان دستگاه‌ها و متولیان امور، به‌واسطه ناهماهنگی یا کم‌کاری، باعث از دست رفتن امید و اعتماد مردم شویم. این تکلیف ماست، تکلیفی که در نوروز جلوه بیشتری پیدا می‌کند. گردشگران نوروزی بیشترین رفت‌وآمدها و حمل‌و‌نقل‌ها را در این بازه زمانی دارند. ممکن است زیرساخت‌های ما متناسب با این حجم از سفر نباشد، اما با مدیریت و تدبیرسعی کنید مردم با رضایت‌خاطر سفرهای خود را به‌پایان برسانند و با خاطره خوش به شهرهایشان برگردند. شفیع زاده فرماندار دره شهر در پایان جلسه شورای اداری گزیده ای از سخنان ریاست محترم جمهوری در اجتماع پرشور مردم تهران در یوم الله 22 بهمن بیان داشتند: مردم ما بدانند که اگر بخواهیم پیشرفت کنیم راهش اتحاد، انسجام، اخلاق، اعتماد به همدیگر، کمک به دولت و وحدت قوای سه‌گانه است که بحمدلله رابطه خوبی بین قوای سه‌گانه ، نیروهای دیگر، نیروهای مسلح و بین همه آنهایی که مدافع این سرزمین و مدافع ملت‌ها، حرم و مقدسات هستند، برقرار است. به رتبه دوم جهان در زمینه تربیت مهندس و رتبه سوم جهان در رشد علمی رسیدیم. علی‌رغم اینکه در اشتغال مشکلات فراوانی داریم ولی در زمینه ایجاد اشتغال در رتبه 5 جهان هستیم. در فناوری نانو در رتبه ششم دنیا و در توان دفاعی در رتبه هفتم هستیم. امروز در شرایطی هستیم که دستاوردهای زیادی از راه طی شده در طول 38 سال گذشته داریم، اما در عین حال هنوز هم راه طولانی پیش روی ما باقی مانده است. ملت ما خواهان زندگی بهتر است و این حق آنهاست. می‌دانیم نخبگان، اندیشمندان، هنرمندان، ‌دانشگاهیان، ‌تشکل‌ها، زنان و اقوام ما خواستار فضای بازتر و مناسب‌تر برای فعالیت‌های خود هستند و از تنگ‌نظری‌ها، گله دارند. عزیزان من، جوانان، انقلابیون، دانشگاهیان، فرهیختگان، همه بدانید هر کس سیاه نمایی می‌کند، انقلابی نیست. هر کس در فکر دو قطبی کردن جامعه ماست انقلابی نیست. هرکس دنبال تنش در این جامعه است، انقلابی نیست. جوانان عزیز، ما برای انقلاب معیار داریم. معیار انقلاب ما خط و راه امام، خط مقام معظم رهبری و قانون اساسی است، سلیقه‌ها، جناح‌بندی‌ها و منافع شخصی نباید معیار باشد. یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، این است که در منطقه ما بعضی از تازه‌کاران کار را در دست گرفته‌اند و در دنیا هم و در آمریکا هم بعضی از تازه‌کاران قدرت را در دست گرفته‌اند. همه آنها باید بدانند تنها باید با احترام و تکریم با این ملت بزرگ حرف بزنند. قدرت ما از قدرت ملت بزرگ ماست. ما دنبال تنش و تشنج در منطقه و جهان نیستیم، اما در برابر آنهایی که چشم طمع به کشور ما داشته باشند، با قدرت ایستادگی می‌کنیم. در برابر زور و هر تهدیدی، تمام جناح‌ها، جوان‌ها، پیر و جوان، روستایی و شهری، یکصدا هستیم و به همه بدخواهان می‌گوییم، اینجا ایران، بیشه شیران است. هیچ کس نمی‌تواند چشم بدی به این کشور بزرگ و عزیز ما داشته باشد. در ماه‌های آینده قدرت خودمان را مثل امروز در پای صندوق آراء در برابر بدخواهان، قدرت‌ها و استکبار جهانی نشان خواهیم داد. زبان گویای ملت ایران، صندوق رأی خواهد بود. در پی ساختن کشور بزرگ ایران، ایرانی آزاد، آباد و مستقل هستیم. پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب هدف بلند ماست و به 38 سال انقلاب‌مان افتخار می‌کنیم. به تلاش پیگیر 3.5 ساله دولت و ملت ما که در کنار رهبری بودند، ارج می‌نهیم و آینده ما آینده‌ای پرامید خواهد بود به حول و قوه الهی. راه ما راه شهیدان و ایثارگران است و از مسیر انقلاب، امام و رهبری معظم انقلاب، در هیچ شرایطی دست برنخواهیم داشت. عزت،شرف،استقلال و امنیت امروز جمهوری اسلامی در منطقه مدیون خون شهدا است.
 ٠٩:٠٦ - دوشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار مدیرعامل بانک توسعه و تعاون با فرماندار دره شهر
مدیرعامل بانک توسعه و تعاون با فرماندار دره شهر دیدار کردند
مدیرعامل بانک توسعه و تعاون با فرماندار دره شهر دیدار کردند این دیدار با هدف بررسی تسهیلات واحدهای تولیدی همچنین رفع موانع تولید در محل فرمانداری دره شهر صورت گرفت
 ٠٨:٥٥ - دوشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت 22 اسفند
مراسم گرامیداشت 22 اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید وامور ایثارگران به فرمان تاریخی امام خمینی (ره ) در سال 1358
مراسم گرامیداشت 22 اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید وامور ایثارگران به فرمان تاریخی امام خمینی (ره ) در سال 1358 کاشت نهال توسط فرماندار دره شهر به مناسبت گرامیداشت 22 اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید وامور ایثارگران به فرمان تاریخی امام خمینی (ره ) در سال 1358
 ٠٩:٠١ - يکشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت 22 اسفند
زنگ ایثار در دبیرستان دخترانه فاطمیه شهرستان نواخته شد
زنگ ایثار در دبیرستان دخترانه فاطمیه شهرستان نواخته شد مراسم گرامیداشت 22 اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید وامور ایثارگران به فرمان تاریخی امام خمینی (ره ) در سال 1358 و نواختن زنگ ایثار در دبیرستان دخترانه فاطمیه شهرستان با حضور فرماندار،نماینده دفتر امام جمعه،مدیر آموزش و پرورش و رئیس بسیج دانش آموزی شهرستان برگزار شد.
 ٠٨:٥٩ - دوشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیشنهاد شرکت نفت مبنی بر ایجاد دو جایگاه جدید عرضه بنزین در سطح شهر و همچنین در خروجی شهر به سمت پلدختر به جلسه آتی موکول شد
جلسه کمیته سوخت شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید .
شفیع زاده فرمانداردره شهر ضمن خوش آمد گویی به حضار هدف از تشکیل جلسه ، بحث و بررسی درخصوص مسائل و مشکلات جایگاه ها CNG شهرداری و تعیین تکلیف آن ، هم اندیشی درخصوص بهبود عملکرد جایگاههای عرضه بنزین ، پیگیری مصوبات جلسه قبلی ستاد همچنین بررسی موضوعات مطرح شده در زمینه تامین انواع سوخت مورد نیاز شهرستان در حوزه مصارف خانگی ، کشاورزی و صنعتی عنوان کردند تعیین تکلیف جایگاه C.N.G شهرداری،ایجاد جایگاه سیار عرضه بنزین در سطح شهر در ایام نوروز،تامین و توزیع سوخت موردنیاز مصارف کشاورزان در ایام تعطیلات ، تامین 2000 لیتر نفت گاز جهت ذخیره برق موتور ژنراتور شرکت مخابرات در صورت تقاضا،تجمیع فروشندگی های متعدد نفت سفید و معرفی یک یا دو فروشندگی محور با اعلام موقعیت مکانی دقیق به شرکت نفت ، .موافقت اعضای کمیته سوخت با پیشنهاد شرکت نفت مبنی بر ایجاد دو جایگاه جدید عرضه بنزین در سطح شهر و همچنین در خروجی شهر به سمت پلدختر از دیگر موضوعات مطرح شده در این کمیته بود.
 ٠٨:٥٤ - يکشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
شفیع زاده فرماندار دره شهر از تصویب اعتبار جهت ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر خبر داد
جلسه کارگروه عمران شهرستان با محوریت بررسی و پیگیری پروژه های مصوب در کمیته برنامه ریزی سال۹۵ برگزار شد.
جلسه کارگروه عمران شهرستان با محوریت بررسی و پیگیری پروژه های مصوب در کمیته برنامه ریزی سال۹۵ برگزار شد. در این جلسه شفیع زاده سرپرست فرمانداری با اشاره به تخصیص اعتبارات مصوب از محل منابع سرمایه استانی و دو درصد درآمد نفت و گاز؛ بر لزوم پیگیری مسولین ادارات جهت دریافت اعتبارات و شروع عملیات اجرایی پروژه ها تاکید نمودند. وی در ادامه با اشاره به تصویب اعتبار جهت ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر؛ ضمن دستور پیگیری ویژه خواستار تشکیل کمیته ای جهت رفع موانع موجود در این زمینه شدند.
 ٠٨:٥١ - يکشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی خدمات سفر شهرستان دره شهر برگزار شد
به منظور برنامه ریزی برای ارائه خدمات بهتر به مسافران و گردشگران ، بررسی مشکلات رفاهی ، حفاظتی، امنیتی ، ارائه خدمات امداد و نجات ، جانمایی اسکان ، ایجاد کمپ های سیار و توزیع اقلام گردشگری، اطلاع رسانی و ... جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان به ریاست شفیع زاده فرماندار دره شهر و حضور" شنبه زاده" مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان در محل فرمانداری تشکیل شد .
شفیع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت عظیم این شهرستان در زمینه گردشگری، وجود بیش از 145 اثر ملی ثبت شده، جاذبه های متعدد گردشگری افزود: شهرستان دره شهر با داشتن قدمت طولانی و اماکن تاریخی متعدد به عنوان پیشانی گردشگری استان یکی از مناطق توریستی و تاریخی است که می‌توان با تمرکز بر روی ظرفیت‌های گردشگری در این شهرستان رونق اقتصادی را برای مردم به ارمغان آورد. مقام عالی دولت در شهرستان در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی برای فراهم آوردن زیرساخت‌های مورد نیاز گردشگری شهرستان باید تلاش کنند. تکریم گردشگران و میهمانان نوروزی، برنامه‌ریزی و ارائه خدمات مطلوب‌تر، بررسی مشکلات رفاهی، اقامتی، سیاست‌گذاری به منظور خدمات بهتر، انسجام تمام دستگاه‌ها و همچنین معرفی هرچه بهتر آثار تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی شهرستان باید در دستور کار ما قرار بگیرد. وی با بیان اینکه فعالیت ستاد هماهنگی خدمات سفر از 28 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد افزود: رویکرد ستاد هماهنگی خدمات سفر در دره شهر برای سال 1396 در راستای ایجاد نوروزی متفاوت با فضاسازی و برنامه های متنوع و متفاوت در عین حال شناساندن آداب،سنت ها،فرهنگ و هویت شهر دره شهر به گردشگرها مد نظر باشد. فرماندار گفت: رویکرد آینده دره شهر توریست محور به وسیله جذب گردشگر است و همه ما باید همراه مردم در این راستا قدم برداریم تا بسیاری از عقب ماندگیهای موجود در شهرستان جبران شود. هدف همه ما فراهم آوردن بستر مناسب در جهت برگزاری انتخاباتی قانونمند،پرشور با حضور حداکثری مردم است و در این راه تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست شفیع زاده فرماندار دره شهر با اشاره به پیش رو بودن زمان برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در مقطی که دشمنان نظام اسلامی با روش های مختلف سعی در ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی خصوصاً جمهوری اسلامی ایران دارند، همه ما وظیفه داریم در راستای تحکیم نظام با حفظ وحدت،انسجام بار دیگر حماسه ای به یاد ماندنی در تاریخ ایران اسلامی خلق کنیم. مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان لزوم فراهم نمودن زیرساخت‌های مورد نیاز گردشگری شهرستان برای مسافران نوروزی افزود: شهرستان دره شهر بعنوان یکی از قطب های گردشگری استان همواره مورد استقبال گردشگران در طول ایام سال بوده و با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای ارائه خدمات بهتر به مسافرین نوروزی از تخصیص اعتبارات عمرانی جهت مرمت آثار تاریخی شهرستان(پلگاومیشان،تنگه بهرام چوبین،قلعه میرغلام،قلعه شیخ مکان خبر داد. نصب تابلواطلاع رسانی اماکن گردشگری- رفع نقاط نقاط کور آنتن دهی در مراکز گردشگری- تهیه کیسه های زباله- نظارت کافی بر مراکز درمانی-کشیک بندی داروخانه ها- نصب بنر های اطلاع رسانی و خوش آمدگی گویی به میهمانان نوروزی- برپایی نمایشگاههای بومی و محلی- آمادگی شرکت ایران خودرو جهت ارائه خدمات- فعال سازی و اعلام شیفت بندی جهت رفع نقص احتمالی دستگاه های خود پرداز- تأمین روشنایی برق پارکها و آماده سازی سرویس های بهداشتی سطح شهر- آماده سازی مهمانسراهای ادارات و خوابگاه جهت اسکان- تأمین گوشت سفید و قرمز و مایحتاج غذایی مسافران-عدم پروژه های حفاری سطح شهر در ایام تعطیلات نوروزی از دیگر موضواعت مورد بحث در این جلسه بود
 ٠٧:٤٩ - سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم تودیع و معارفه مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دره شهر برگزار شد
دوشنبه شانزدهم اسفند ماه نود و پنج مراسم تودیع و معارفه مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان در محل فرمانداری دره شهر برگزار شد.
"مازیار سلیمان‌نژاد " مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست استان ایلام در حکمی « رضا بستام » رئیس حفاظت از محیط زیست سابق آبدانان را به سمت مدیر حفاظت از محیط زیست شهرستان دره شهر منصوب کرد. شفیع زاده فرماندار دره شهر از خدمات "احمد ایمانی" در دوران تصدی ریاست اداره حفاظت محیط زیست دره شهر تشکر و قدردانی و برای "رضا بستام" در سمت جدید مدیر ادارۀ حفاظت محیط زیست دره شهر آرزوی موفقیت نمودند. و ابراز امیدواری کرد مدیر جدید در راستای سیاستهای دولت تدبیر و امید گام بردارد.
 ٠٧:٤٧ - سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه مدیریت پسماند و مخاطرات زیستی شهرستان برگزار شد
جلسه کارگروه مديريت پسماند و مخاطرات زیست محیطی با دستور کار مدیریت پسماندهای گردشگران نوروزی و پسماندهای مراکز پزشکی به منظور دفع اصولي زباله هاي توليدي و رفع خطرات ناشي از آن باحضور شفیع زاده فرماندار دره شهر و اعضاء برگزار گردید.
شفیع زاده فرماندار دره شهر با تاکید بر مدیریت صحیح پسماندهای شهرستان گفت: رسیدگی به مسئله مهمی چون مدیریت پسماند که شامل مراحل مختلفی از جمله جمع آوری، دپو، انتقال، دفن و بازیافت است باید به صورت جدی توسط ادارات متولی و شهرداری ها مورد توجه قرار بگیرد مقام عالی دولت در شهرستان افزود: بدون شک اگر نظارت دقیقی بر جمع آوری این نوع زباله‌ها صورت نگیرد،آلودگی ناشی از آنها هم سلامت مردم را به خطر می‌اندازد و هم محیط زیست را تهدید می‌کند. فرماندار دره شهر در بخش دیگری از صحبت های خود به پسماندهای عفونی مطب ها و مراکز درمانی اشاره کرده و افزود: این پسماندها جزء خطرناک‌ترین پسماندها محسوب می‌شوند به همین دلیل باید تدابیر ویژه‌ای برای جمع آوری، بی‌خطرسازی و دفن آنها انجام ‌شود . وی خواستار نظارت جدی تری بر دفع زباله مطب های پزشکی شد. در ادامه با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروز96 در راستای ایچاد بستر مناسب، فرهنگ سازی، آموزش عمومی و جلوگیری از انباشته شدن زباله در سطح شهر، پارکها و فضاهای سبز خواستار استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در جهت مدیریت پسماند مسافران نوروزی شهرستان شدند. شهردار و مدیر محیط زیست شهرستان از وضعيت پسماند شهرستان گزارشی به اعضا ارائه نمودند جمع آوری و حمل پسماندهای عفونی مطبهای خصوصی و مراکز بهداشتی – درمانی با ماشین مخصوص حمل زباله های عفونی با همکاری شهرداری و شبکه بهداشت و درمان،ساماندهی دفن زباله های عادی با رعایت اصولی دفن بهداشتی توسط شهرداری و ... از جمله مصوبات این جلسه بود.
 ٠٧:٤٣ - سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
کاشت نهال توسط فرماندار در روز درختکاری
روز 15 تا 22 اسفند ماه به عنوان “هفته منابع طبیعی” نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفند “روز ‌درختکاری‌” می باشد.
به همین مناست مراسمی با حضور فرماندار،امام جمعه،مسئولین ادارات و فرهنگیان در مدرسه شهید توکل زینی وند روستای ارمو برگزار گردید. در این مراسم دو نهال توسط فرماندار و امام جمعه شهرستان به یاد شهید مدافع حرم شهید سهرابی و شهدای دهستان ارمو در محوطه دبستان شهید توکل زینی وند کاشته شد.
 ٠٧:٣٧ - سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست صمیمی کارکنان کمیته امداد حضرت امام(ره) دره شهر با فرماندار
به مناسبت 14 اسفند سالروز تأسیس نهاد مقدس کمیته امداد کارکنان کمیته امداد حضرت امام(ره) دره شهر با فرماندار دیدار کردند.
شفیع زاده فرماندار دره شهر ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با هدف پشتیبانی از محرومان و مستضعفان و خودکفا کردن آنها بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی این نهاد مقدس را 14 اسفند 1357 تنها با گذشت تنها 22 روز از انقلاب شکوهمند اسلامی تأسیس کردند. وی افزود: به حول قوه الهی این نهاد مقدس در مدت کوتاهی توانست با تکیه بر مشارکت مردمی در خدمت گزاری به ولی نعمتان ایفای نقش نماید .در زمینه کمک به مسکن محرومین قدمهای بزرگی برداشته و انشاالله در زمینه اشتغال این قشر از جامعه که دغدغه نظام و ریاست محترم دولت تدبیر و امید نیز می باشد بتواند موفق عمل نماید. مقام عالی دولت در شهرستان با اشاره به آغاز هفته نیکوکاری افزود: جشن نیکوکاری با هدف ایجاد همبستگی اجتماعی، ترویج فرهنگ نوع دوستی و جمع آوری کمکهای مردمی برای رسیدگی به خانواده های تحت پوشش در روزهای پایانی سال است و ابراز امیدواری کردند با تلاش کارکنان محترم کمیته امداد حضرت امام(ره) و با دستان یاریگر مردم خیر شهرستان آغاز سال متفاوتی را برای نیازمندان رقم بزنیم. در پایان از زحمات پرسنل زحمتکش کمیته امداد حضرت امام(ره) شهرستان در زمینه رسیدگی به امورات محرومین تشکر و قدردانی کردند. نظر پور مدیر کمیته امداد حضرت امام(ره) شهرستان نیز با ارائه گزارش عملکرد حوزه مربوطه گفت: در سالجاری تسهیلاتی بالغ بر 50 میلیارد ریال به مدد جویان و محرومین شهرستان اختصاص یافته است. فرمانداری شهرستان دره شهر کانال اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دره شهر https://telegram.me/farmandariedarehshahr
 ٠٧:٣٠ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
عباس دیرکوندی شهردار دره شهر شد
به پیشنهاد شورای شهر دره شهر و موافقت "محمدرضا مروارید" استاندار ایلام "عباس دیرکوند" بعنوان شهردار دره شهر منصوب شد.
مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید دره شهر با حضور فرماندار،باقری مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری ایلام،اعضای شورای شهر برگزار شد. در این مراسم فرماندار دره شهر ضمن تسلیت ایام فاطمیه و سوگواری شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا(س) با ذکر حق تعالی و خداوندی که امید و تفکر و همه افتخارات انسانیت را در گروه تلاش و تدبیر قرار داده است ضمن تقدیر از حاضرین در جلسه با تاکید بر خدمت به مردم گفت: فقط تلاش و تدبیر است که می تواند شهردار را از حاشیه نجات دهد و به اهداف اصلی خودش که همان خدمت به مردم و اجرای برنامه های پیش بینی شده و عملیاتی خود و اعضای شورای شهر بوده برساند. مقام عالی دولت در شهرستان با اشاره به سابقه تاریخی و تمدن شهر نشینی این شهر باستانی و وجود 145 اثر تاریخی ثبت شده همچنین جاذبه های متعدد گردشگری و مهمان پذیر بودن در طول ایام سال ضمن تاکید بر بهبود چشم انداز شهری،زیبا سازی مبلمان شهری و توسعه زیرساختهای آن، خواستار توجه،تلاش و پشتکار مسئولین شهرداری و ارائه خدمات در خور شأن مردم شهرستان شدند. باقری مدیر کل امور شهری استانداری ایلام با اشاره به تمدن غنی مردم شهرستان و نقش آنان در دوران دفاع مقدس،مراسمات ملی و مذهبی همچنین مشارکت بالای سیاسی و اجتماعی آنان گفت: مردم شهرستان دره شهر دین خود را نسبت به انقلاب ادا کردند و حالا نوبت ما مسئولین است به مردم خدمات رسانی نمائیم و گزارشی از اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه شهرداریها ارائه دادند. هواسی سرپرست پیشین شهرداری دره شهر نیز به ارائه گزارش عملکرد سه ماهه تصدی دوران خدمت خود پرداختند. در ادامه دیرکوندی شهردار دره شهر ضمن قدردانی از حسن توجه استاندار محترم در زمینه تایید نظر اعضای شورای شهر دره شهر، برنامه ها و اقدامات خود را در زمینه توسعه زیرساختهای شهری دره شهر ارائه نمودند. در پایان فرماندار دره شهر از زحمات "نجف قلی هواسی" سرپرست سابق شهرداری تقدیر و " عباس دیرکوندی را بعنوان شهردار جدید معرفی کردند.
 ٠٧:١٨ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه تنظیم بازار شهرستان برگزار گردید
در راستای کنترل و نظارت بهتر بر بازار در ایام پایانی سال به منظور نظارت بر قیمتها جلسه تنظیم بازار به ریاست فرماندار و با حضور ادارات مرتبط در محل فرمانداری دره شهر برگزار گردید
در آستانه فرارسیدن عید نوروز و ورود مهمانان به شهرستان فرماندار شهرستان دره شهر با اشاره به یکی از سیاستهای دولت تدبیر امید که کنترل بازار و تثبیت قیمتها می باشد گفت: در این ایام نظارت و کنترل بیشتر بر بازار در جهت تثبیت و تعادل قیمتها،لزوم افزایش گشتهای مشترک اعضاء تنظیم بازار شهرستان، بیشتر احساس می شود. فرماندار با تاکید بر اولویت رضایت مردم از بازار اظهار داشت : در این ایام مردم بیشتر دغدغه تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز خود با قیمت مناسب را دارند که می طلبد ادارات و دستگاه های مرتبط با نظارت دقیق تر مانع از گرانفروشی شوند. وی بر تامین گوشت و مرغ کشتار روز و منجمد ، نظارت بر عرضه مواد غذایی،کنترل دستفروشان خیابانی،برنامه ریزی در جهت شیفت بندی و ساعات کار پخت نانوایی ها،تامین میوه شب عید،نظارت و کنترل کشتارگاههای شهرستان ،برنامه ریزی مناسب جهت خرید و ذخیره اقلام مورد نیاز شهرستان و مکان‌یابی مناسب جهت توزیع آنان تاکید کردند. مدیر ادارات مربوطه گزارشی از تأمین و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به منظور تنظیم بازار ارائه دادند.
 ٠٧:١٦ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دره شهر برگزار شد
فرماندار دره شهر نقش سازمان های مردم نهاد برای مقابله با آسیب های اجتماعی و به ویژه پیشگیری از مواد مخدر یک نقش کلیدی دانست.
شفیع زاده فرماندار دره شهر با تسلیت ایام فاطمیه و سوگواری شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا(س) ریشه بسیاری از آسیب ها را در مواد مخدر دانست و یادآور شد: اجتماعی کردن مبارزه و پیشگیری در موضوع مواد مخدر از راهکارهایی است که دولت با برنامه ریزی و بصورت هدفمند آن را دنبال می کند.. وی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر اقدامات خوبی در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در سطح استان و شهرستان صورت گرفته است،نقش سازمان های مردم نهاد برای مقابله با آسیب های اجتماعی و به ویژه پیشگیری از مواد مخدر یک نقش کلیدی دانست و بر ضرورت آگاه سازی و آموزش در پیشگیری و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: باید پیشگیری از اعتیاد در خانواده ها، مدارس و دانشگاه ها به جد دنبال شود. نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه ارتباط از طریق فضای مجازی در سال های اخیر جایگاه قابل توجهی در بین نسل جوان جامعه ما پیدا کرده است گفت : شبکه های اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی افراد (فردی و اجتماعی) تأثیرگذارند، استفاده خارج از حد متعارف از اینترنت، به وابستگی شدید روانی و فکری می انجامد که پیشگری از این امر نیازمند آگاهی بخشی بیشتر و آموزش از طریق سازمانهای مردم نهاد فعال در این حوزه می باشد. در این نشست خانم رشید نهال بعنوان نماینده 9 سازمان مردم نهاد فعال در شهرستان در حوزه مبارزه با مواد مخدر گزارشی از روند اقدام ها و برنامه های سازمانهای فوق و راهکارها یی را در موضوع پیشگیری از مواد مخدر ارائه کردند. در ادامه هریک از اعضای شورای نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه پیشگیری از اعتیاد بیان کردند.
 ١٢:١٣ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادواره شهدای شهرستان دره شهر
یادواره شهدای شهرستان با حضور مهندس کاظم زاده نماینده حوزه جنوبی استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، مشاور استاندار در امور ایثارگران،جمعی از مسئولین استان و شهرستان همچنین خانواده های معزز شهیدان و مردم شهید پرور برگزار گردید.
وَلَا تَقُولُوا لِمَن یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَٰکِن لَّا تَشْعُرُونَ (آیه 154 سوره بقره) فرماندار دره شهر در سخنانی در این یادواره گفت: برگزاری یادواره شهید شهرستان دره شهر حاصل تلاش،همکاری و همراهی دو ماهه کلیه دستگاههای اجرایی،سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی دانست و از همه مدیران و کارکنان آنان تقدیر بعمل آوردند. وی با بیان اینکه شهداء حق بزرگی بر گردن ما دارند اظهار کرد بر همه ما ضروری است که یاد و خاطره آنان را به بهترین نحو ممکن گرامی بداریم چون یاد و خاطره شهداء بستری مناسب برای انتقال فرهنگ دفاع مدس به نسل جوان است و مهمترین اهداف برگزاری یادواره،ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و الگوسازی برای جوانان است که این یادواره بدنبال تحقق این اهداف خواهد بود. نماینده عالی دولت در شهرستان حسن ختام سخنان خود را به بیان فرازهای از سخنرانی ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری در اجتماع پرشور مردم تهران در یوم الله 22 بهمن 1395 اختصاص دادند و گفت: " قدرت ما از قدرت ملت بزرگ ماست. ما دنبال تنش و تشنج در منطقه و جهان نیستیم، اما در برابر آنهایی که چشم طمع به کشور ما داشته باشند، با قدرت ایستادگی می‌کنیم. در برابر زور و هر تهدیدی، تمام جناح‌ها، جوان‌ها، پیر و جوان، روستایی و شهری، یکصدا هستیم و به همه بدخواهان می‌گوییم، اینجا ایران، بیشه شیران است. هیچ کس نمی‌تواند چشم بدی به این کشور بزرگ و عزیز ما داشته باشد. در ماه‌های آینده قدرت خودمان را مثل امروز در پای صندوق آراء در برابر بدخواهان، قدرت‌ها و استکبار جهانی نشان خواهیم داد. زبان گویای ملت ایران، صندوق رأی خواهد بود.
 ١٢:٢٧ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه ستاد بحران شهرستان دره شهر برگزار شد
در پی اطلاعیه مدیر کل محترم هواشناسی استان ایلام در خصوص ورود سامانه باران زا به استان تا آخر هفته جاری و ناپایداریهای جوی روز یکشنبه مورخ 24/11/95 و احتمال سیلابی و آبگرفتگی معابر و آمادگی اعضای ستاد جهت مقابله با حوادث احتمالی جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان برگزار شد.
سرپرست فرمانداری دره شهر ضمن تسلیت ایام فاطمیه سالروز شهادت بانو فاطمه زهرا(س) گفت: هرگاه بحرانی ایجاد شود وظیفه همه دستگاهها این است که اولویت را به حل بحران اختصاص دهند. آقای شفیع زاده با تاکید بر آمادگی کلیه اعضای ستاد بحران گفت: آمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند و با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند. در پایان بعد از بحث و تبادل نظر مواردی جهت اجراء به تصویب اعضای ستاد بحران شهرستان رسید.
 ١١:٥٢ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
" متن سخنرانی سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور "
سردار غلامی: جنگ اقتصادی مهمترین جنگ دشمن برای ضربه زدن به اهداف انقلاب اسلامی است
سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور سخنران مراسم 22 بهمن شهرستان، ایام الله دهه مبارکه فجر، سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری معمار و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام راحل(ره) به محضر و پیشگاه حضرت صاحب عصر(عج) این انقلاب حضرت بقیة اللّه الأعظم أرواحنا له الفداء و طلیعه دار با کفایت انقلاب اسلامی رهبر عظیم الشأن و ملت فداکار ایران اسلامی و همه مستضعفان و پابرهنگان عالم تبریک گفتند و افزود: حضور گسترده مردم شهرستان انقلابی و با پیشینه تاریخی دره شهر در سی و هشتمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خودش به تنهایی جلوه تمام نما از نشانه ها و رموز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. سردار نعمان غلامی با اشاره به اهمیت برگزاری جشن های انقلاب اسلامی گفت: مراسم امروز 22 بهمن در سراسر کشور فقط جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 نیست بلکه ما هر سالی را که از عمر بابرکت انقلاب پشت سر می گذاریم در یک نبرد تمام عیار در مقابل دشمنان دستاوردهای انقلاب را حفظ و به سال دیگر برای جشن پیروزی انقلاب می رسیم یعنی جشن های ما هم جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است و هم جشن پیروزیهای اساسی است که در کشاکش نبردهای فرهنگی و اقتصادی در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی توانسته ایم آنان را به زانو در بیاوریم. وی افزود: امروز همه ما شاهد این هستیم که دشمنان نظام حتی یک لحظه برای به زانو در آوردن این انقلاب درنگ نمی کنند توطئه های دشمنان علارغم دیدن اینگونه صحنه ها که هر ساله نشان دهنده پیوند ناگسستنی ملت با امام(ره) و ارزشهای انقلاب می باشد، همچنان به شیوه های مختلف ادامه دارد و آنان به دنبال شکاف بین این عشق ناگسستنی ملت با ارزشهای انقلاب تلاش می کنند. رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1395 یعنی پیروزیهای که امسال ما در مقابل دشمن بدست آورده ایم جشن می گیریم امروز همه ما به این صحنه آمده ایم تا سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک بگوئیم و هم آمده ایم تا با یک نگاه بلندی به آینده انقلاب اسلامی جلوه های از خدمت به انقلاب با تحکیم بین ملت و حاکمیت و نظام را تثبیت نمائیم. سردار غلامی با اشاره وضعیت مردم قبل از انقلاب گفت: شرایط منطقه قبل از انقلاب از نظر وضع آب،جاده،بهداشت،مخابرات و جلوه های شاخص دیگر پیشرفت در کشور از قبیل علم و سایر عرصه های خدمت و سطح معیشت مردم در مقایسه با وضعیت حال قابل قیاس نیست این در حالی است که بعد از گذشت 38 سال از عمر با برکت انقلاب ما در مبارزه دشوار و نفسگیر با دشمن بوده ایم و فرصت نداشته ایم که همه این ایام به حل مشکلات مردم و کشور بپردازیم با وجود این همه مشکلات و هزینه های که دشمن به انقلاب تحمیل کرده امروز ما در این وضعیت قرار داریم در طول 8 سال دفاع مقدس فرصت های زیادی در زمینه خدمت، اهداف و برنامه های که برای این ملت ترسیم شده بود از دست رفت اما این حضور گسترده و عشق مردم به انقلاب اسلامی باعث شده ما از همه این گردنه های سخت و دشورا انقلاب عبور کنیم و اگر این جلوهای حضور مردم در تمامی صحنه های انقلاب، دفاع مقدس،مقابله با تهاجم فرهنگی و حضور گسترده مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی در جنگ اقتصادی نبود، هیچ نظامی با معادلات علمی نمی تواند این همه سختی را پشت سر بگذارد و بماند و سال به سال شکوفاتر و تأثیر گذار تر در عالم باشد. امروز شما ملت فداکار و مردم دلاور این شهرستان شاهد هستید که انقلاب اسلامی و تأثیرات همین حضور و همبستگی و پیامهای وحدت و همدلی آن به اقصی نقاط جهان و عالم صادر شده است. امروز فکر شما و اندیشه شما، امید پابرهنگان به دستاوردهای انقلاب اسلامی است که جنگ نیابتی گسترده ای که دشمنان انقلاب اسلامی علیه اسلام و علیه انقلاب اسلامی در منطقه اجراء کرده اند دارد اداره می کند و این خطرات و تهدیدات را به عقب می راند. طلیعه حزب الله لبنان جلوه ای از تفکر و اندیشه اسلام و انقلاب اسلامی است که در این سرزمین گرفته شده است. امروز حشد الشعبی در عراق شاخه دیگری از شجره طیبه بسیج در آن سرزمین روئیده و درسی است که در این سرزمین گرفته شده و آنجا حلقوم استکبار و ایادیش را تا مرحله مرگ فشرده است.امروز در سوریه و سایر نقاط اسلامی تفکر این انقلاب و دستاورد همین حضور گسترده است که خودش را در منطقه اینجوری نشان داده است. لذا امروز در 22 بهمن سال 1395 ملت ایران در سراسر ایران اسلامی در خیابانها ریخته اند و در حقیقت جشن تأثیرگذاری و ادامه راه انقلاب را هر ساله هم برگزار می کنند و این جشنها هرساله باشکوهتر می شود چرا که دستاورد این سال را هر ساله در مبارزه با توطئه های گوناگون را جشن می گیریم.امروز وظیفه ای را که این حضور به دوش ما می گذارد این است که رمز ماندگاری و پیروزی و تاثیر گذاری انقلاب اسلامی در خدمت به مردم و در همبستگی و اتحاد بین مردم در تبعیت مردم از ولایت بعنوان قافله سالار با بصیرت انقلاب اسلامی است که راهنمای ملت در گردنه ها و مواقف دشوار برای رسیدن به اهداف متعالی نظام است. این دستاوردها و جلوه های یک ملت عاشورایی است ملتی که این همه عظمت را از مکتب عاشورایی گرفته است بطوری که با تأسی از درس عاشورا به نقل از شاعر در مدح حضرت امام حسین (ع) که گفته " من سرم را می دهم تا خونم فواره کنان به آسمان حرکت کند اما هرگز دستم را بصورت خفت و خواری بسوی دشمن دراز نمی کنم" این ملت چون عاشورایی است با اقتداء به امام و رهبر عاشورایش از همه سختیها عبور کرده و سازش ناپذیر می باشد.ایستادگی در مقابل دشمنان و تلاشهای بی وقفه برای اجرای احکام اسلامی و ارزشهای دین که منطبق بر خطرات بشری است، باعث این وضعیت شده ما اگر امروز در عالم همچنین موقعیت ممتازی داریم و ملت ایران الگو و سرمشق پابرهنگان و مستضعفان عالم می باشد. این الگو و سرمشق بودن در ایستادگی و مقابله با دشمنان و در رأس آنها امریکا جنایتکار و ایادی استکبار می باشد. آنچه ما از عظمت تاریخ دفاع مقدس به عنوان تأثیر گذاری آن در ملتهای منطقه و به راه افتادن بیداری اسلامی یاد می کنیم درسهای است که آنان از ملت ما در زمینه ایستادگی و مقاومت در مقابل استکبار گرفته اند بنابراین حفظ و ادامه انقلاب فقط با ادامه دادن همین راه امکان پذیر است چونکه با سازش و مذاکره و با کوتاه آمدن دشمن جریح تر شده و مواضعش علیه ما را مستحکم تر می کند و ملت را از عظمت انقلاب ناامید می کند این انقلاب به موقعیتهای بسیار رفیعی رسیده است، دشمنان آن در سراشیبی سقوط قرار دارند، تمام توان آنها علیه انقلاب به کار گرفته شده و توان جدیدی ندارند 8 سال بصورت مستقیم با ما در جنگ بودند و نتوانستند کاری از پیش ببرند بعد جنگهای نیابتی با پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات توسط عوامل خود و تکفیریها در منطقه به راه انداخته اند قریب 5-4 سال از این جنگ نیابتی می گذرد و انشاالله آنها در این جنگ نیز شکست خواهند خورد. وی ادامه داد: دشمنان انقلاب حربه جدیدی دیگر ندارند تا با ما به مقابله بپردازند ما در موقعیتی هستیم که نباید کوتاه بیایم چونکه کوتاه آمدن ما یعنی نامید کردن ملتهای که به این عظمت ها دل بسته اند و حرکت آنها دشمن را به سطوح آورده است. وی با اشاره به اهمیت جشن های انقلاب اسلامی گفت: جشن های پیروزی انقلاب اسلامی تجدید عهد و پیوند ناگسستنی با امام راحل (ره) و قافله سالار بصیر انقلاب اسلامی و شهدایی است که در اقصی نقاط جهان به تبعیت از این انقلاب خون خود را فدا کرده اند و انشاالله به فضل الهی پیروزیهای این انقلاب و تحویل آن به صاحب اصلیش نزدیک است. امیدواریم این جشن ها و مناسبتها خدمت دیگری باشد که مسئولین ما با مروری به همه این دستاوردها و موقعیت رفیع و توانمندی که در جهان اسلامی کسب کرده ایم به وظایفشان در گشودن گره های زندگی مردم در حوزه اقتصاد مقاومتی و تلاش برای پیروزی نهایی در جنگ اقتصادی برسند که مهمترین عرصه فشار دشمن به انقلاب است چیزی که آنها روی آن متمرکز شده اند نامید کردن مردم در ادامه تبعیت از ولایت و انقلاب اسلامی است. سردار غلامی با تاکید بر اینکه جنگ اقتصادی مهمترین حربه دشمن بر علیه نظام است گفت: دشمن زمانی موفق به ایجاد فاصله و شکاف بین مردم و نظام می شود که نظام نتواند مشکل بیکاری و مشکلات مختلف مردم را حل کند و بگویند این نظام نمی تواند مشکلات شما را حل کند بنابراین جنگ اقتصادی مهمترین جنگ دشمن برای ضربه زدن به اهداف انقلاب اسلامی است و ما باا لگوی اقتصاد مقاومتی و با جاده بلندی که با الگوی راهبردی اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ترسیم کرده اند می توانیم به نقطه پایانی پیروزیهایمان برسیم.برای رسیدن به پیروزی در جنگ اقتصادی امکانات و ابزار برایمان مهیاست و قابل قیاس با دوران 8 ساله دفاع مقدس نیست ما امکاناتی نظیر آب،زمین،معان،مخازن، ظرفیتهای وسیع و خدادادی، جوانان با استعداد،خلاقیت،تکنولوزی،سطح علمی،دانشگاههای پیشرفته و ... داریم، کافیست که فقط با یک هم افزایی و همدلی برای پاسداری از خون شهداء در این حوزه ها متمرکز شویم. انشاالله با پیروزی در جنگ اقتصادی بهترین جایگاه رفاه اقتصادی را نیز برای این مردم به ارمغان بیاوریم. در پایان از حضور گسترده همه اقشار در این مراسم قدردانی و از آقای شفیع زاده سرپرست محترم فرمانداری و امام جمعه محترم بخاطر برنامه ریزی در جهت خلق این حماسه حضور مردمی تشکر و قدردانی کردند.
 ١٢:٤٧ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم راهپیمایی 22 بهمن دره شهر
حماسه حضور گسترده همه اقشار مردمی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهرستان
مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن شهرستان دره شهر رأس ساعت 00/09 صبح روز جمعه از میدان بسیج-خیابان نیروی هوایی- خیابان امام حسین(ع) – خیابان جمهوری اسلامی به سمت میدان آزادی برگزار گردید. مردم همیشه در صحنه شهرستان بار دیگر با حضور گسترده و حماسی خود با شعار مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود خائن با آرمانهای امام راحل(ره) و شهداء گرانقدر تجیدید میثاق کردند. قرائت قرآن، شعر حماسی، اجرای سرود همگانی، سخنرانی سردار غلامی، قرائت قطعنامه،شعر طنز و اجرای نمایش از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 ١٢:٤٥ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
بیانیه
فرماندار دره شهر به مناسبت 22 بهمن
فرماندار دره شهر با صدور بیانیه ای به مناسبت سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران و بزرگداشت مقام شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب حضرت آیت ا … امام خمینی (ره) خواستار حضور گسترده همه اقشار مردم در مراسم راهپیمایی ٢٢ بهمن ١٣٩5 شهرستان شد. متن این بیانیه به شرح زیر می باشد: انقلاب اسلامی ما حاصل خون شهداء و رشادت جانبازان است که به عنوان یک امانت در این مقطع حساس جهان در اختیار ما گذاشته شده و ما باید امانتدار خوبی باشیم. الحمدلله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) در طول این 38 سال با حمایتهای مردمی به اوج بلوغ و کارآمدی خود رسیده و در حال حرکت است لذا با توجه به توطئه دشمنان همه ما وظیفه داریم از پیر و جوان فارغ از نگاههای سیاسی با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن نمادی از وحدت،انسجام و اقتدار نظام را در مقابل یاوه گوئیهای دشمنان و استکبار جهانی خصوصاً " ترامپ " به نمایش بگذاریم. دهه فجر و یوم الله ٢٢ بهمن، روز تبلور شکوه و ایثار مردم همیشه سرافراز و آزادۀ جمهوری اسلامی ایران است؛ در این روزهای عزیز، ملت ایران با رهبری زعیم بزرگ جهان اسلام و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و با تأسی از آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) طومار ٢٥٠٠ سالۀ رژیم طاغوتی استبداد و استکبار را در هم پیچیدند و روح امید، احساس غرور و خودباوری را در کشور زنده کردند. مردم با حضور آگاهانه، وحدت‌بخش، دشمن‌شکن و عزت‌آفرین خود بار دیگر وحدت و اتحاد ملی، انسجام اسلامی و همبستگی و همدلی و همزبانی ملت و دولت، عشق به ارزش‌های والای الهی انقلاب اسلامی ترسیم کرده و حمایت از خواسته‌ها و حقوق پایمال شده و به حق ملت‌‌های مسلمان را در اقصی نقاط عالم، فریاد زده و ضمن تجدید بیعت با شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا و مقام معظم رهبری "مدظله العالی" دشمنان وحدت و اتحاد ملی را در طراحی و پیاده سازی توطئه شوم خود ناکام و مأیوس گذارند .
 ١٤:٤٤ - چهارشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 510012
 بازدید امروز : 16
 کل بازدید : 688242
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/6094
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی