به وب سایت فرمانداری دره شهر خوش آمدید.
دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

حضور مدير عامل صندوق كارآفريني اميد كشور در شهرستان دره شهر

اصغر نوراله زاده مدير عامل صندوق کارآفريني اميد كشور ، دكتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري و مهندس كاظم زاده نماينده حوزه جنوبي استان در مجلس شوراي اسلامي جهت بازديد از چند طرح صندوق كار آفريني اميد و شركت در جلسه شوراي اداري در شهرستان دره شهر حضور يافتند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

حضور دكتر اصغر نوراله زاده مدير عامل صندوق کارآفريني اميد كشور ، دكتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري و مهندس كاظم زاده نماينده حوزه جنوبي استان در مجلس شوراي اسلامي در شوراي اداري شهرستان

 شفيع زاده فرماندار دره شهر در اين جلسه ظرفيتهاي عمده شهرستان را زمين هاي حاصلخيز،وجود منابع آبي غني،نظير رودخانه سيمره و سيكان،نيروي انساني جوان و تحصيلكرده و جوياي كار،موقعيت جغرافيايي مناسب جهت دسترسي به شاهراه ارتباطي شمال جنوب و نزديكي به مرز مهران،قطب فرش بافي و قطب گردشگري استان و ... برشمردند.

فرماندار دره شهر گفت:  از نظر اشتغال مردم اين شهرستان در سه بخش كشاورزي،دامپروري،خدمات و صنعت فعاليت دارند كه سهم كشاورزي و دامپروري بيشترين سهم اشتغال مردم شهرستان را به خود اختصاص داده است.

شفيع زاده تصريح كرد دره شهر با وجود منابع آبي فراوان و دشت هاي حاصلخيز كشاورزي،مردماني سختكوش و تلاشگر در عرصه توليد انواع محصولات كشاورزي،دامي و باغي و همچنين پرورش آبزيان يكي از شهرهاي اقتصادي استان بشمار مي رود كه زمينه براي اشتغالزايي و كارآفريني در آن فراهم مي باشد.

وي افزود به عنوان مثال ما در اين شهرستان انواع حبوبات شامل عدس ،لوبيا،نخود و غيره ... توليد مي شود اما به دليل نبود صنايع تبديلي و بسته بندي توسط دلالان به قيمت ارزان به خارج از استان صادر مي شود كه در صورت حمايت و اعطاي تسهيلات مي توانيم در زمينه فرآوري گياهان دارويي گامهاي محكمي برداريم.در حوزه شهرستان بيش از 340 گونه گياه دارويي شناسايي شده كه ظرفيت خوبي براي توليد و اشتغال در شهرستان است. علاوه بر آن شرايط اقليمي مناسب و زمين هاي حاصلخيز بهترين فرصت را براي ايجاد و احداث كشت هاي گلخانه هاي از قبيل خيار،گوجه و ديگر محصولات گلخانه اي فراهم نموده كه در اين زمينه هم در صورت اعطاي تسهيلات مي توانيم توليد و اشتغال داشته باشيم.

فرماندار تلاش در جهت رونق دوباره صنعت فرش با توجه به وجود 3500 نفر بافنده تخصصي،اعطاي تسهيلات جهت رونق خانه هاي بوم گردي با توجه به وجود 400 اثر تاريخي و محوطه باستاني از ديگر ظرفيتهاي شهرستان در زمينه توسعه و اشتغال برشمردند.

نماينده عالي دولت در شهرستان در پايان خواستار تسهيل در زمينه دريافت تسهيلات بانكي، استقلال كامل صندوق كارآفريني شهرستان،تهيه مكان مناسبي جهت استقرار صندوق و تجهيز آن و تعيين تكليف نيروهاي انساني صندوق شدند و در راستاي محقق نمودن منويات مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و دستورات مكرر رياست محترم جمهوري مبني بر اشتغالزايي براي جوانان در خصوص اختصاص تسهيلات ارزان قيمت براي بنگاههاي اقتصادي زود بازده با لحاظ نمودن بعد محروميت منطقه خواستار نگاه ويژه در اين زمينه از سوي مدير عامل صندوق كارآفريني كشور شدند.

كاظم زاده نماينده محترم حوزه جنوبي استان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سال " اقتصاد مقاومتي؛توليد – اشتغال" خواستار ارائه تسهيلات به مردم حوزه جنوبي استان به مشاغل كوچك و كارگاههاي زود بازده همچنين مشاغل خانگي با توجه به دغدغه مردم در اين زمينه شدند.

دكتر نوراله زاده مديرعامل صندوق كارآفريني اميد در كشور با اشاره به ظرفيتهاي اين شهرستان در زمينه كشاورزي و دامپروري گفت: سياست اين صندوق در راستاي حمايت از واحدهاي توليدي كوچك مقايس با خط انبوه توليد با ايجاد فضاي رقابتي و تمركز اين واحدهاي توليدي در جهت بهبود وضعيت توليد مي باشيم.

مديرعامل صندوق كارآفريني اميد در كشور با بيان اينكه بايد با يك سياستگذاري هم در زمينه اقتصاد مقاومتي توليد داخلي را رقابت پذير نمائيم هم با ايجاد تمركز و توليد انبوه با استفاده از ظرفيتهاي بومي و منطقه اي بتوانيم در راستاي توليد و ايجاد اشتغال گام برداريم گفت: با توجه به ظرفيتهاي مناسب اين شهرستان در زمينه هاي كشاورزي،دامپروري و گردشگري مي توانيم با ارائه تسهيلات به كارگاههاي كوچك زود بازده تحولي در زمينه توسعه شهرستان ايجاد نمايئيم و طرح هاي قابل اجراء در اين زمينه اجراء نمائيم.

شرفخاني مديرعامل صندوق كار آفريني اميد در استان با اشاره به اينكه از 3 طرح مصوب در كميته اعتبار 2 طرح با اعتباري بالغبر 90 ميليون ريال متعلق به اين شهرستان مي باشند گفت اين نشان از روحيه بالاي تلاش و توليد در شهرستان دارد و اقداماتي در زمينه تسهيل دريافت ضمانت تسهيلات،اجراي 7 صندوق خرد ملي در شهرستان،احداث صنايع تبديلي در حوزه كشاورزي و دامپروري و اجراي طرح روستاي بدون بيكار از اقدامات انجام گرفته صندوق در شهرستان عنوان كردند.

دكتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري ايلام نيز با تبريك روز كارگر گفت: صندوق كارآفريني اميد در استان فراتر از يك صندوق عمل كرده و از ابتدا در زمينه مشاوره شغلي و بازاريابي پاي كار مي باشد و اين جاي تقدير و تشكردارد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري ايلام مسئله اساسي تسهيل د رامر ارائه خدمات و تسهيلات  به طرح ها و مشاغل مياني و كوچك كه ميل به كار بيشتري دارند عنوان كردند و از ارائه خدمات و تسهيلات به طرح هاي قابل حمايت و اجراء با توان توليد و اشتغال در سطح استان خبر دادند.


١٣:٥٤ - يکشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٣٦٩    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 557933
 بازدید امروز : 50
 کل بازدید : 750680
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0/1563
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی