به وب سایت فرمانداری دره شهر خوش آمدید.
شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

نشست شورای معتمدین اجتماعی شهرستان دره شهر با حضور نماینده حوزه جنوبی استان،فرماندار، معاون عمليات نيروي انتظامی استان، معتمدین، بزرگان،متنفذین،ریش سفیدان،مسئولين و دهیاران شهرستان برگزار شد.

نشست شورای معتمدین اجتماعی شهرستان دره شهر با حضور نماینده حوزه جنوبی استان،فرماندار، معاون عمليات نيروي انتظامی استان، معتمدین، بزرگان،متنفذین،ریش سفیدان،مسئولين و دهیاران شهرستان برگزار شد.

شفيع زاده فرماندار دره شهر در نشست شوراي معتمدين اجتماعي:

-حسب آيه شريفه " وامرهم شورا بينهم" شور و مشورت همواره مورد تاييد خداي عزوجل،رسول اكرم(ص) و ائمه معصومين(عليهم السلام) بوده كه بحمد لله اين مسئله ريشه اي به بلنداي تاريخ در فرهنگ و آداب و رسوم اين مرز و بوم نيز دارد.

-يكي از مهمترين اركان شور و مشورت هميشه افراد مصلح،متنفذ،ريش سفيد و دلسوزان عامه مردم بوده اند. اين بزرگان از گذشته هاي دور منشاء خير و رحمت در جامعه به ويژه جامعه سنتي و عشيره اي ما بوده اند.

-امروز اگر از شما بزرگواران دعوت بعمل آمده است تا بعنوان متنفذ و ذي نفوذ در اين جمع حضور يابيد حاكي از وجود اين پتانسيل ارزشمند و اين سرمايه بي بديل در جامعه ماست.

-ساختار عشيره اي و طايفه اي جامعه ما هم داراي محاسن بيشماري است و هم متاسفانه از برخي معايب برخوردار است. بعنوان نمونه تعصبات طايفه اي نسبت به افراد هم خون درون طايفه همچون شمشير دو لبه است كه مي تواند منجر به ايجاد نوعي همبستگي و اتحاد و همدلي گردد و هم مي تواند با ايجاد عصبيت افسار گسيخته عدالت و انصاف اين افراد را تحت تاثير قرار دهد و آنان را به نوعي حمايت كوركورانه و بدون در نظر گرفتن انصاف و عدالت بكشاند.

-حضور افراد مصلح كه وجدان و انصاف خود را فداي تعصبات سختگيرانه نمي كنند مي تواند گره گشا باشد.

-متاسفانه در سالهاي اخير شاهد رشد عصبيت در شهرستان بوده ايم كه نتيجه آن جانبداريهاي غير عادلانه افراد هم طايفه از يكديگر بوده است و شهرستان ما كه به فرهنگ،ادب، شعر و هنر بوده است درگير اختلافاتي بر سر مسائل كم ارزش شده است كه هزينه هاي سنگيني براي شهرستان به دنبال داشته است.

-گاه مسئله اي منجر به شكل گيري نزاع هاي دسته جمعي و حتي كشتار شده است و اگر ريشه يابي نمائيم به مسايل بسيار كم ارزش اوليه موثر در شكل گيري آن مي رسيم.

-بايد اذعان نمود كه اين مجلس و شورا به راحتي مي توان اينگونه مسائل را در شهرستان دمديريت نمايد به گونه اي كه مي تواند منشاء خير، صلح و دوستي براي همه ما و همه طوايف گردد كه همچون گذشته با احترام متقابل و انصاف در كنار همديگر زندگي نمائيم.

-ما مسئولان شهرستان كه خود را فرزندان اين شهرستان نيز هستيم و با زير و بم ساختار فرهنگي آن نيز آشنايي داريم دست ياري به سمت شما دراز مي كنيم و شما چونان ياور منصف و گره گشا با آغوش باز در حل مسايل و مشكلات شهرستان مي پذيريم.

-چنانچه به دلايلي افراد ذي نفوذ و معتمدي در شهرستان هستند و به اين جلسه دعوت نشده اند با آغوش باز از وجود اين عزيزان استقبال خواهيم كرد.

در اين نشست " صادق دريكوند" بعنوان دبير شوراي معتمدين اجتماعي شهرستان معرفي گرديد.


١٣:٠٩ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٢٠٢    /    تعداد نمایش : ١٥٠خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 577095
 بازدید امروز : 48
 کل بازدید : 775265
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1562
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی