به وب سایت فرمانداری دره شهر خوش آمدید.
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري مراسم گراميداشت روز 16 آذر

 مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو، روز عدالتخواهی و استکبار ستیزی با حضور شفیع زاده فرماندار دره شهر جمعي از مسئولين و دانشجويان شهرستان در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی دره شهر برگزار شد.

شفيع زاده فرمانداردره شهر سخنران مراسم 16 آذر شهرستان :

16🔸آذر روز دانشجو براي دانشجويان مهم و سرشار از خاطره انگيز است چرا كه اين روز ياد آور استقلال طلبي،آزادي خواهي و دينداري دانشجويان فرهيخته اي است كه براي مبارزه با استبداد و استكبار از جان خود مايه گذاشتند.

🔸اعتراضات دانشجويان در روز 16 آذر منجر به شهادت 3 نفر از دانشجويان و اين روز بعنوان روز مقاومت تاريخي در دانشگاه تهران ثبت شد.

🔸جنبش دانشجويي پيشاهنگ جنبش هاي اجتماعي در ايران است. اين جنبش فراز و فرودهاي زيادي را قبل از انقلاب و از زمان شكل گيري كه دهه 1320 بود سپري كرده كه 16 آذر 32 و حضور مجريان مبارزه با رژيم ستمشاهي و پيروزي انقلاب اسلامي مهمترين دستاورد اين جنبش تا قبل از انقلاب اسلامي تلقي مي شود.

🔸دانشجو حلقه ارتباط ميان افكار عمومي و نظام سياسي است و دانشجو و دانشگاه فرصتي بزرگ براي ملت و نظام سياسي تلقي مي شود.

🔸دانشجو و دانشگاه نماد گفتگوي ملي است و بايد باور داشته باشيم كه تنها راه عبور از مناقشه و منازعه گفتگو در بستر عقلانيت،تعامل و اشتراكات است چرا كه سيره و سنت نبوي و اهل بيت(ع) همواره بر مدارا و گفتگو بوده است.

🔸عدالت جويي،نفي تبعيض و نفي فساد،مشاركت،اخلاق،سازگاري از كاركردهاي اصلي جنبش دانشجويي است و بايد اين خصوصيات سرلوحه فعاليتهاي تشكل ها و نهادهاي سياسي باشد.

🔸رژيم صهيونيستي با اقداماتي نظير ايجاد شهركهاي يهودي نشين،اعمال كنترل شديد بر ورود فلسطيني ها و ... سالها تلاش نموده تا با روشهاي گوناگون هويت اسلامي شهر قدس را به هويت يهودي تغيير دهد.

🔸هدف ترامپ از اعلام قدس بعنوان پايتخت رژيم صهيونيستي جلب حمايت لابي و جامعه يهودي امريكا،انگيزه مذهبي و عدم آشنايي و تجربه كافي در موضوعات و مسائل بين المللي و عدم وقوف وي نسبت به پيامدهاي سياسي اين تصميم، مي تواند از ديگر علل طرح اين موضوع باشد.

🔸برخي از دستاوردهاي دولت تدبير و اميد تحقق حقوق شهروندي،احترام به حقوق اقليت هاي ديني و مذهبي،احترام به تنوع قومي جامعه ايران و ذعايت حقوق اقوام،زمينه سازي براي توسعه سازمانهاي مردم نهاد،برگزاري انتخابات باشكوه در كمال سلامت و امنيت،حمايت از حقوق زنان و زمينه سازي براي افزايش نقش آنان در اداره كشور،توسعه مدارا در مقابل انتقادات و ذعايت حقوق مخالفان و منتقدين،قانون گرايي،شفاف سازي،تعامل و احترام به ساير قوا مي باشد.

🔸اين دولت به نمايندگي اكثريت مردم و با انتخاب سياست صبر و مدارا توانسته تمام دلسوزان و نخبگان علمي و اجتماعي كشور كه دغدغه منافع ملي داشتند از هر جناح سياسي حول محور اعتدال سازماندهي و دولت فراجناحي را تشكيل دهد.


٠٩:٢٣ - يکشنبه ١٩ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٤٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٢خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 574377
 بازدید امروز : 17
 کل بازدید : 771868
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 1/5156
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی